Johanka
28.01.09,13:11
Po nainštalovaní verzie OLYMP 9.10 program aj za staršie obdobia používa program už iba nové tlačivá s eurom. Potrebujem dorobiť mzdy za 12/08, vytlačiť neporiadnemu klientovi výkazy za 2 roky dozadu, leho ich stratil .... pani z Krosu ZA (mimochodom veľmi nepríjemným spôsobom)mi povedala, že si mám nainštalovať naspäť verziu 9.00 a tak dorobiť mzdy za 12/2008. Mám klienta, ktorému robím mzdy vždy na poslednú chvíľočku, príp. aj po lehote, lebo má robotníkov kadetade po svete a má časový problém so zhromaždením všetkých údajov. To dovtedy nemôžem použiť v. 9.10 a napr. robiť potvrdenia, vyhlásenia a ďalšie na nových tlačivách pre ostatných klientov ?
Na otázku ako mám postupovať v prípade, že klient nejaké výkazy stratil a potrebuje vytlačiť výkazy za staršie obdobia som dostala zaujímavú odpoveď - čo vraj chcem vytláčať dozadu, že treba riadne robiť archiváciu a nič vytláčať nepotrebujete ... na čo je potom možnosť archivácie na technických nosičoch ??? Opäť zaujímavá odpoveď - tak keď o tom viete, že sa to nedá, tak si niekde nainštalujete 9.00 a všetko si povytláčajte dva razy.
Je to normálne :rolleyes: ? Mne sa to zdá obmedzujúce.
Alebo som náročný zákazník Krosu :confused:?
liba2
28.01.09,12:17
Nie si náročný zákazník...
No mňa to tiež veľmi zarazilo..... :mee: prišla dnes od nich informácia mailom.
ormika
28.01.09,12:33
Tak toto mi ani nehovorte, lebo ja jednému klientovi prerábam, resp. dorábam podvojné účtovníctvo za rok 2007 aj 2008 a musím urobiť aj mzdy. Takže tie mzdy môžem začať robiť už teraz. Ešte že som si tú nové euroverziu nenainštalovala. Vďaka za upozornenie.
Braňo
28.01.09,12:52
Táto verzia je potrebná až pre výpočet výplat od mesiaca január 2009. Okrem iného sú v nej zapracované aj nové výkazy do ZP a SP, ktoré je potrebné použiť až pre vykazovanie odvodov poistného za januárové výplaty.
Nakoľko je odvody poistného na ZP a SP za mesiac december 2008 potrebné uvádzať na pôvodných výkazoch (v Sk), tieto je potrebné vytvoriť na verzii programu 9.00. Verzia 9.10 obsahuje už nové výkazy (v €), a preto ju odporúčame nainštalovať až po zaslaní decembrových výkazov.
Manual
28.01.09,12:54
Ano prišiel mail (mne včera 17,23 hod) že treba nainštalovať až po dorobení miezd a vytlačení výkazov za 12/08
Johanka
28.01.09,12:58
Dosť skoro :rolleyes:, to som už veselo celé popoludnie tlačila potvrdenia s použitím 9.10.
Lenže nejde len o 12/2008....
Manual
28.01.09,12:58
Po nainštalovaní verzie OLYMP 9.10 program aj za staršie obdobia používa program už iba nové tlačivá s eurom. Potrebujem dorobiť mzdy za 12/08, vytlačiť neporiadnemu klientovi výkazy za 2 roky dozadu, leho ich stratil .... pani z Krosu ZA (mimochodom veľmi nepríjemným spôsobom)mi povedala, že si mám nainštalovať naspäť verziu 9.00 a tak dorobiť mzdy za 12/2008. Mám klienta, ktorému robím mzdy vždy na poslednú chvíľočku, príp. aj po lehote, lebo má robotníkov kadetade po svete a má časový problém so zhromaždením všetkých údajov. To dovtedy nemôžem použiť v. 9.10 a napr. robiť potvrdenia, vyhlásenia a ďalšie na nových tlačivách pre ostatných klientov ?
Na otázku ako mám postupovať v prípade, že klient nejaké výkazy stratil a potrebuje vytlačiť výkazy za staršie obdobia som dostala zaujímavú odpoveď - čo vraj chcem vytláčať dozadu, že treba riadne robiť archiváciu a nič vytláčať nepotrebujete ... na čo je potom možnosť archivácie na technických nosičoch ??? Opäť zaujímavá odpoveď - tak keď o tom viete, že sa to nedá, tak si niekde nainštalujete 9.00 a všetko si povytláčajte dva razy.
Je to normálne :rolleyes: ? Mne sa to zdá obmedzujúce.
Alebo som náročný zákazník Krosu :confused:?
Tu sa dá možno spraviť to, že si Olymp nainštakuješ na iný PC vo verzii 9.00 a obnov si dáta z archívu. Dúfam že si už nearchívovala aj v. 9.10, lebo Olymp aj Alfa archív prepisuje, Omega všetky ponecháva.
Johanka
28.01.09,13:01
Táto verzia je potrebná až pre výpočet výplat od mesiaca január 2009. Okrem iného sú v nej zapracované aj nové výkazy do ZP a SP, ktoré je potrebné použiť až pre vykazovanie odvodov poistného za januárové výplaty.
Nakoľko je odvody poistného na ZP a SP za mesiac december 2008 potrebné uvádzať na pôvodných výkazoch (v Sk), tieto je potrebné vytvoriť na verzii programu 9.00. Verzia 9.10 obsahuje už nové výkazy (v €), a preto ju odporúčame nainštalovať až po zaslaní decembrových výkazov.
Dám k dispozícii krk katovi - toto upozornenie včera na www.kros.sk (http://www.kros.sk) nebolo.
veronikasad
28.01.09,13:48
Dám k disposícii krk katovi - toto upozornenie včera na www.kros.sk (http://www.kros.sk) nebolo.
ja som ten meil dostala až dnes ako Tipy a triky
Maruška54
29.01.09,11:50
Teraz som dostala e-mail že vydávajú dočasnú verziu aj so starými výkazmi
ormika
30.01.09,13:37
Len som strašne zvedavá ako budem riešiť to čo sa mi stalo včera, že mi volali z jednej poisťovne, že im od jedného môjho klienta chýba mesačný výkaz za 12/2006 a 12/2007. Teraz som si to v pohode vytlačila, no keď mi toto stane o pol roka? Že by to išlo aspoň ručne a údaje vo mzdách budú v SK?
MarcelkaT
30.01.09,14:34
nakoľko sa na nás obrátil väčší počet zákazníkov s požiadavkou, že v mesiaci január 2009 potrebujú tlačiť niektoré nové dokumenty z v.9.10, ale súčasne potrebujú tlačiť aj staré výkazy na ZP a SP za decembrové výplaty, teda z v.9.00, rozhodli sme sa vydať novú verziu (dočasnú) - v.9.11, v ktorej budú zapracované aj staré výkazy na ZP a SP, ktoré boli platné do 12/2008.

Verzia 9.11 Vám teda umožní pohodlnejším spôsobom používať už nové tlačivá a výkazy (platné od 01/2009), ale zároveň budete môcť vytlačiť aj výkazy na ZP a SP platné do 12/2008.
.................................................. ..................
Toto mi došlo e_mailom 29.1.2009. /nie 27., ale 29.1.09/
.................................................. ..............
Ešte má napadlo, že 22.1.2009 na školení nás na to upozorňovali.
MYQ
30.01.09,14:47
Takto to je na Slovensku !!!!

Taktiež som si išiel vlasy vytrhať, po nainštalovaní novej verzie, a všetko v EURKÁCH...!!!! To aby sme si, pre istotu kupovali dva, nebodaj tri počítače?!?!?!?

Dnes mi tiež prišla OPRAVA!!!! UF,UF,UF....
JankaO
30.01.09,14:51
Mne naskakuje husia koža z tej DOČASNOSTI verzie 9.11. Uplynie a robím staré obdobia ručne? Vždy sa nájde niečo, čo treba vytlačiť zo starého obdobia. Myslím, že program by mal byť limitovaný užívateľom a nie naopak.
MYQ
30.01.09,15:06
Mne naskakuje husia koža z tej DOČASNOSTI verzie 9.11. Uplynie a robím staré obdobia ručne? Vždy sa nájde niečo, čo treba vytlačiť zo starého obdobia. Myslím, že program by mal byť limitovaný užívateľom a nie naopak.

Je to tak.... Ale neviem, kedy tá dočasnosť skončííí.... Ak sa ZJAVÍ vo dverách nejaký MACO SPÁČ a donesie v krabici od banánov papiere "na opravu".....tak, už len tuška a papier? :eek::mee:
Johanka
30.01.09,16:48
Podľa mňa je to zo strany Krosu veľké obmedzenie užívateľov. Včera som dostala odpoveď na môj rozhorčený mail :
Vážená pani ,
nakoľko máme viacero podnetov od našich používateľov, že si už nainštalovali
novú verziu programu Olymp 9.10 skôr, ako si vytlačili mesačné výkazy do
Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní za december 2008. Vo verzii 9.10
už boli pôvodné (staré) tlačivá nahradené novými, platnými od januára 2009.
Viacero používateľov však ešte potrebuje vytlačiť mesačné výkazy do SP a ZP
na "starých" tlačivách (platných do 12/2008). Preto sme sa rozhodli vyjsť
našim zákazníkov v ústrety a budeme v najbližších dňoch vydávať novú verziu
programu Olymp 9.11. V tejto verzii bude možné dotlačiť si mesačné výkazy aj
za obdobie roku 2008, a tiež aj mesačné výkazy už platné od roku 2009.
Uvedená verzia programu Olymp 9.11 bude zverejnená iba na našej internetovej
stránke www.kros.sk (http://www.kros.sk/) buď v piatok 30.1.2009, a najneskôr v pondelok 2.2.2009,
t.j. nebude distribuovaná na CD.

Rada by som reagovala aj na Vašu druhú otázku, čo v prípade že budete
potrebovať spracovávať mzdy spätne za staršie obdobie a tlačiť dokumenty,
tlačivá platné pre to obdobie. Program Olymp bol vždy tak nastavený a
navrhnutý, že obsahoval iba aktuálne výkazy a tlačivá (tzn. pokiaľ sa
tlačivá aktualizovali, boli v programe ihneď nahradené a pôvodné boli z
programu odstránené). Uchovávaním aj starých tlačív v programe by sa program
"zväčšoval" a vyžadoval viaceré úpravy v programe a tiež by vyžadoval väčšiu
kapacitu na disku. Avšak už dávnejšie uvažujeme nad možnosťou ponechávať
niektoré dokumenty v programe Olymp aj za staršie obdobia (resp. aby ich
bolo možné tlačiť na tlačivách, ktoré boli v platnosti v minulom období).

Preto by sme Vás touto cestou chceli požiadať o zaslanie Vášho podnetu
(požiadavky) na zapracovanie, resp. uchovanie "starších" tlačív v programe
Olymp. Zároveň by sme Vás žiadali o uvedenie druhov tlačív, ktoré by ste
chceli tlačiť za minulé obdobia. Tento Váš podnet nám môžete zaslať aj
emailom na olymp@kros.sk (http://www.orangeportal.sk/comm/webmail/message.dwp?to=olymp@kros.sk&next_page=%2Fcomm%2Fwebmail%2Fmessage_view.dwp%3Fr eadsess%3D1) a zaradíme Vás ako ďalšieho iadateľa o vylepšenie
programu. Zároveň Vás prosíme uviesť identifikáciu Vašej firmy. Ďakujeme.


S pozdravom


Ing. Katarína Tkáčiková
oddelenie podpory programu OLYMP

... dnes prišiel spravodaj s odporučením, všetko si povytláčať, aj za staré roky , lebo to už od verzie 9.20 nebude možné.
Pre mňa je to neprijateľné obmedzenie, nielen kvôli možnosti tlačiť spätne výkazy, ale aj kvôli možnosti spracovať v prípade požiadavky klienta mzdy za obdobia pred rokom 2009. Takže idem písať ďalší mail a podľa odporúčania aj podnety na zapracovanie....

V predošlých príspevkoch som sa dočítala, že podobný problém nemám iba ja a myslím, že by bolo účelné, keby sme im napísali viacerí ;).
MYQ
30.01.09,18:20
Podľa mňa je to zo strany Krosu veľké obmedzenie užívateľov. Včera som dostala odpoveď na môj rozhorčený mail :
Vážená pani ,
nakoľko máme viacero podnetov od našich používateľov, že si už nainštalovali
novú verziu programu Olymp 9.10 skôr, ako si vytlačili mesačné výkazy do
Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní za december 2008. Vo verzii 9.10
už boli pôvodné (staré) tlačivá nahradené novými, platnými od januára 2009.
Viacero používateľov však ešte potrebuje vytlačiť mesačné výkazy do SP a ZP
na "starých" tlačivách (platných do 12/2008). Preto sme sa rozhodli vyjsť
našim zákazníkov v ústrety a budeme v najbližších dňoch vydávať novú verziu
programu Olymp 9.11. V tejto verzii bude možné dotlačiť si mesačné výkazy aj
za obdobie roku 2008, a tiež aj mesačné výkazy už platné od roku 2009.
Uvedená verzia programu Olymp 9.11 bude zverejnená iba na našej internetovej
stránke www.kros.sk (http://www.kros.sk/) buď v piatok 30.1.2009, a najneskôr v pondelok 2.2.2009,
t.j. nebude distribuovaná na CD.

Rada by som reagovala aj na Vašu druhú otázku, čo v prípade že budete
potrebovať spracovávať mzdy spätne za staršie obdobie a tlačiť dokumenty,
tlačivá platné pre to obdobie. Program Olymp bol vždy tak nastavený a
navrhnutý, že obsahoval iba aktuálne výkazy a tlačivá (tzn. pokiaľ sa
tlačivá aktualizovali, boli v programe ihneď nahradené a pôvodné boli z
programu odstránené). Uchovávaním aj starých tlačív v programe by sa program
"zväčšoval" a vyžadoval viaceré úpravy v programe a tiež by vyžadoval väčšiu
kapacitu na disku. Avšak už dávnejšie uvažujeme nad možnosťou ponechávať
niektoré dokumenty v programe Olymp aj za staršie obdobia (resp. aby ich
bolo možné tlačiť na tlačivách, ktoré boli v platnosti v minulom období).

Preto by sme Vás touto cestou chceli požiadať o zaslanie Vášho podnetu
(požiadavky) na zapracovanie, resp. uchovanie "starších" tlačív v programe
Olymp. Zároveň by sme Vás žiadali o uvedenie druhov tlačív, ktoré by ste
chceli tlačiť za minulé obdobia. Tento Váš podnet nám môžete zaslať aj
emailom na olymp@kros.sk (http://www.orangeportal.sk/comm/webmail/message.dwp?to=olymp@kros.sk&next_page=%2Fcomm%2Fwebmail%2Fmessage_view.dwp%3Fr eadsess%3D1) a zaradíme Vás ako ďalšieho iadateľa o vylepšenie
programu. Zároveň Vás prosíme uviesť identifikáciu Vašej firmy. Ďakujeme.


S pozdravom


Ing. Katarína Tkáčiková
oddelenie podpory programu OLYMP

... dnes prišiel spravodaj s odporučením, všetko si povytláčať, aj za staré roky , lebo to už od verzie 9.20 nebude možné.
Pre mňa je to neprijateľné obmedzenie, nielen kvôli možnosti tlačiť spätne výkazy, ale aj kvôli možnosti spracovať v prípade požiadavky klienta mzdy za obdobia pred rokom 2009. Takže idem písať ďalší mail a podľa odporúčania aj podnety na zapracovanie....

V predošlých príspevkoch som sa dočítala, že podobný problém nemám iba ja a myslím, že by bolo účelné, keby sme im napísali viacerí ;).


Súhlasím!!! Lebo v opačnom prípade mi nezostáva nič iné, len kúpiť ešte dva staršie notebooky a do nich nainštalovať staršie verzie A HLAVNE ICH NEAKTUALIZOVAŤ !!!!!:confused:
mandula
30.01.09,21:23
Ja som to v Pohode riešila tak, že starú verziu som nechala v pôvodnom adresári, tú ani neaktualizujem, a novú - eurovú som inštalovala do druhého adresára.
MarcelkaT
02.02.09,08:23
Ja som to v Pohode riešila tak, že starú verziu som nechala v pôvodnom adresári, tú ani neaktualizujem, a novú - eurovú som inštalovala do druhého adresára

Aj toto je riešenie pre prípad potreby.
JankaO
02.02.09,15:10
Ja som to v Pohode riešila tak, že starú verziu som nechala v pôvodnom adresári, tú ani neaktualizujem, a novú - eurovú som inštalovala do druhého adresára

Aj toto je riešenie pre prípad potreby.
V Olympe sa to pokiaľ viem, nedá.
Aňuška
02.02.09,16:31
V Olympe sa to pokiaľ viem, nedá.
Dá sa nainštalovať Olymp do iného adresára, len ten starý treba premenovať, aby neboli obidva Olymp.
julinka1
28.02.09,14:29
pri inštalovaní upgrade 9.10 / na verziu 8.30 / prišlo k zásadnej chybe - nedá sa spustiť - vykazuje udaj: neznámy vydavateľ / program je korektne zakúpený / táto verzia však bola inštalovaná na druhom PC - pre kontrolné údaje - da sa obnoviť aspoň predchádzajúca verzia 8.30?
ďakujem za odpoveď:)
veronikasad
28.02.09,14:33
pri inštalovaní upgrade 9.10 / na verziu 8.30 / prišlo k zásadnej chybe - nedá sa spustiť - vykazuje udaj: neznámy vydavateľ / program je korektne zakúpený / táto verzia však bola inštalovaná na druhom PC - pre kontrolné údaje - da sa obnoviť aspoň predchádzajúca verzia 8.30?
ďakujem za odpoveď:)
Na druhom PC si musíš najskôr pustiť inštalačné CD z Krosu, ktoré si dostala pri zakúpení programu, alebo po zakúpení poslednej ročnej aktualizácie. Potom môžeš pustiť upgrade 9.10
julinka1
28.02.09,15:06
ďakujem za odpoveď veronika
skúšala som inštalačné cd ale vypisuje mi tento text - neviem čo to znamená


porušenie prístupu na adresu 0047D4 CF modul installer.exe. čítať z adresy 00000059
veronikasad
28.02.09,15:10
ďakujem za odpoveď veronika
skúšala som inštalačné cd ale vypisuje mi tento text - neviem čo to znamená



porušenie prístupu na adresu 0047D4 CF modul installer.exe. čítať z adresy 00000059

Julinka, neporadím ti. Mne to robil známy pred pár dňami kvoli zachovaniu údajov zo starých rokov a podarilo sa to. Konzultovala som to aj v KROSe, kde najskôr mali pripomienku, že mám zakúpený SW len na jeden PC, ale keď som argumentovala, že v ďalších verziach nemajú "ošetrené" zachovanie výkazov, nekomentovali to ...
julinka1
28.02.09,15:31
ďakujem za ochotu - nič sa nedá teda robiť - obrátim sa priamo na dodávateľa -
Johanka
28.02.09,16:23
Julinka, neporadím ti. Mne to robil známy pred pár dňami kvoli zachovaniu údajov zo starých rokov a podarilo sa to. Konzultovala som to aj v KROSe, kde najskôr mali pripomienku, že mám zakúpený SW len na jeden PC, ale keď som argumentovala, že v ďalších verziach nemajú "ošetrené" zachovanie výkazov, nekomentovali to ...
No, ešte aby to komentovali. Som z nich strašne sklamaná :mee:.
veronikasad
28.02.09,16:29
No, ešte aby to komentovali. Som z nich strašne sklamaná :mee:.
Ja som sa práve vďaka tejto téme problémom z KROSu vyhla. Inštalovala som až tú opravenú verziu ...