Aiculka
28.01.09,13:40
ahojte,
prosim o radu, ktora sa tyka vystavovania faktury. Organizacne zastupenie zahranicnej firmy pod slovenskym ICO si zakupilo sluzby, ale chce aby som ich fakturovala na ich matersku firmu do zahranicia. Faktura bude pravdepodobne zasielana do org. zastupenia firmy tu na Slovensku. Moja otazka je, ci je nutne vystavit fakturu po anglicky kedze fakturacna adresa je v zahranicni.. no v ramci EU, alebo staci ju vystavit v slovencine? Je to stanovene nejakym paragrafom?Viete mi poradit zdroj, kde by som sa o tom docitala viac? dakujem za vsetky rady.
Zoltán Kovács
28.01.09,12:43
ahojte,
prosim o radu, ktora sa tyka vystavovania faktury. Organizacne zastupenie zahranicnej firmy pod slovenskym ICO si zakupilo sluzby, ale chce aby som ich fakturovala na ich matersku firmu do zahranicia. Faktura bude pravdepodobne zasielana do org. zastupenia firmy tu na Slovensku. Moja otazka je, ci je nutne vystavit fakturu po anglicky kedze fakturacna adresa je v zahranicni.. no v ramci EU, alebo staci ju vystavit v slovencine? Je to stanovene nejakym paragrafom?Viete mi poradit zdroj, kde by som sa o tom docitala viac? dakujem za vsetky rady.

Zákon o účtovníctve
§ 4

(8) Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo a zostaviť účtovnú závierku v štátnom jazyku.13) Účtovný doklad vyhotovený v inom ako štátnom jazyku musí spĺňať podmienku zrozumiteľnosti podľa § 8 ods. 5.

§ 8
(5) Účtovníctvo účtovnej jednotky je zrozumiteľné, ak umožňuje podľa § 4 ods. 8 jednotlivo aj v súvislostiach spoľahlivo a jednoznačne určiť obsah účtovných prípadov v nadväznosti na použité účtovné zásady a účtovné metódy (§ 4 ods. 2) a obsah účtovných záznamov v nadväznosti na použité formy účtovných záznamov (§ 31 ods. 2).