Monika C.
28.01.09,13:42
Poradáci neviete mi poradi kde v POHODE sa dá vytlačiť na DÚ - bonzáčik - platby nad 100 000,-. Díki
Pidgey
28.01.09,12:53
no, neviem, skus sa pozret na tlacovu zostavu fakturacia podla odberatelov. Pred tym pripadne pouzit filter iba dany uct rok a platba v hotovosti.Hodi tam vsetky firmy,ale sumarne, tak sa da z toho potom lahsie zistit komu bolo fakturovane nad 100 tis
mandula
28.01.09,12:55
adresár - tlačové zostavy - oznamovacia povinnosť
Monika C.
28.01.09,12:59
Poradáci ďakujem za pomoc.
Pidgey
28.01.09,13:19
mandula to napisal presne, to moje riesenie je take hodne laicke, a ked sa na to teraz pozeram nepresne....
bv_alexandra
28.01.09,13:56
Dovolím si ešte podotknúť že treba skontrolovať či máte všade v adresari zadané DIČ, pretože program to ťahá na základe DIČ;)
Monika C.
28.01.09,16:22
Ďakujem všetkým aj Tebe Alexandra DiČ alebo rodné číslo tam mám takže hned mi to aj vyhodilo. Ďakujem ešte raz za pomoc.
Romci
03.02.12,12:13
Ahojte..ja by som sa chcela spýtať či má bonzáčik daný formát, alebo ako by to malo vyzerať?
Ď
Tweety
03.02.12,12:18
Ahojte..ja by som sa chcela spýtať či má bonzáčik daný formát, alebo ako by to malo vyzerať?
Ď Prečítaj s toto: §49a Zákona o DzP
(8) Fyzickej osobe a právnickej osobe, ktorá má príjmy z podnikateľskej činnosti, 136d) z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu a ktorá v rámci tejto činnosti uskutočnila úhradu zdaniteľného príjmu v hotovosti fyzickej osobe neevidovanú v elektronickej registračnej pokladnici tejto fyzickej osoby a z úhrady nezrazila alebo nevybrala preddavok na daň alebo daň, vzniká oznamovacia povinnosť, ak celková suma takýchto úhrad tej istej fyzickej osobe presiahne za kalendárny rok sumu 5 000 eur. Oznámenie správcovi dane je povinná fyzická osoba alebo právnická osoba zaslať v lehote do 31. marca roka nasledujúceho po roku, v ktorom takúto úhradu v hotovosti uskutočnila. Oznámenie obsahuje okrem výšky úhrady v hotovosti, dátumu a dôvodu takejto úhrady, aj identifikačné údaje fyzickej osoby alebo právnickej osoby, ktorá úhradu uskutočnila a identifikačné údaje prijímateľa takejto úhrady. Identifikačnými údajmi na účely tohto oznámenia sú meno, priezvisko, titul, obchodné meno, adresa trvalého pobytu alebo adresa bydliska, ak ide o daňovníka, ktorý sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava, miesto podnikania, daňové identifikačné číslo, identifikačné číslo organizácie, sídlo organizácie.
ivakumova
04.02.12,12:43
Ja aj po update mám v texte bonzáčika stále starý zákon o správe daní a poplatkov, aj keď teraz je bonzáčik už podľa zákona o dani z príjmov.... fomulár som si preto upravila v Report Designeri, ale neviem tam dostať adresu daňového úradu a v adresári som ani nenašla, že by sa dodávateľovi dal zadať daňový úrad. Viete niekto, ako na to? alebo treba vypísať adresu ručne?
Maria3
09.03.12,11:37
Ahojte poraďáci,
minulý rok sa tu riešilo, či treba podať oznamovaciu povinnosť aj za vyplatenie podielu na zisku spoločníkovi v hotovosti. Tento rok podľa daného paragrafu za to, ak sa: "z úhrady nezrazil alebo nevybral preddavok na daň alebo daň". Čiže môžem to chápať tak, že vyplácanie podielov na zisku už jednoznačne nemusím nahlasovať? Ďakujem za radu.
Tweety
09.03.12,11:39
Ahojte poraďáci,
minulý rok sa tu riešilo, či treba podať oznamovaciu povinnosť aj za vyplatenie podielu na zisku spoločníkovi v hotovosti. Tento rok podľa daného paragrafu za to, ak sa: "z úhrady nezrazil alebo nevybral preddavok na daň alebo daň". Čiže môžem to chápať tak, že vyplácanie podielov na zisku už jednoznačne nemusím nahlasovať? Ďakujem za radu.
Nie toto to oznamov. povinnosti nepatrí.