kajka 60
28.01.09,13:45
Prosim vie mi niekto poradit,exekutor poslal exekucny prikaz na obchodny podiel spolocnika v s.r.o. ,vypocitala som ho takto
ucet 710 minus dan 19% ,a percentualne z vysky splateneho ZI ale neviem ci do tej exekucie spada aj splatene ZI? Alebo ako ho mam vypocitat?
Zoltán Kovács
28.01.09,12:46
Prosim vie mi niekto poradit,exekutor poslal exekucny prikaz na obchodny podiel spolocnika v s.r.o. ,vypocitala som ho takto
ucet 710 minus dan 19% ,a percentualne z vysky splateneho ZI ale neviem ci do tej exekucie spada aj splatene ZI? Alebo ako ho mam vypocitat?

Pozor obchodný podiel spoločníka nie je iba podiel na hospodárskom výsledku.
kajka 60
28.01.09,15:18
a ako sa mam k tomu dopracovat?
Zoltán Kovács
28.01.09,15:29
a ako sa mam k tomu dopracovat?

Treba určiť hodnotu celej spoločnosti, resp. sumu aktív (všetkého majetku) a z toho rátať podiel spoločníka. Túto hodnotu máš aj v súvahe, hneď prvý riadok.
kajka 60
28.01.09,16:24
dakujem
kajka 60
30.01.09,14:26
prosim ta mozes mi poradit ze preco sa tam zapocitavaju len aktiva a pasiva nie?konatel nesuhlasi s tym co som vypocitala lebo obchodny podiel podla obchodneho zakonnika predstavuje suhrn majetkovych prav a zavazkov tak chce aby som od toho odpocitala zavazky myslis ze to mozem?
kajka 60
30.01.09,17:28
Ja teda neviem ako tu radia ale poradili mi poriadnu chobotinu s tou exekuciou na obchodny podiel,ze sa vypocita len zo sumy aktiv nasla som potom starsie odpovede aj od toho co mi poradil a vypocita sa to zo suvahy riadku 66 vlastneho imania tak ako radia.pekny vecer hlavne ze som to uz poslala exekutorovi
Johanka
30.01.09,17:55
Ja teda neviem ako tu radia ale poradili mi poriadnu chobotinu s tou exekuciou na obchodny podiel,ze sa vypocita len zo sumy aktiv nasla som potom starsie odpovede aj od toho co mi poradil a vypocita sa to zo suvahy riadku 66 vlastneho imania tak ako radia.pekny vecer hlavne ze som to uz poslala exekutorovi
mimotemy
:eek:neverím vlastnému oku.
Keby si dodržiavala Etiketu Porady, tak by si najprv hľadala ...
Zoltán Kovács
30.01.09,19:23
prosim ta mozes mi poradit ze preco sa tam zapocitavaju len aktiva a pasiva nie?konatel nesuhlasi s tym co som vypocitala lebo obchodny podiel podla obchodneho zakonnika predstavuje suhrn majetkovych prav a zavazkov tak chce aby som od toho odpocitala zavazky myslis ze to mozem?

Tak kajka 60, z tejto tvojej otázky viem, že nemáš ani páru o podvojnom účtovníctve, a duplom nie o aktívach a pasívach. Inak by si sa nepýtala takú chobotinu (citát od teba). Ale vedela by si, že pasíva sú zdroje krytia aktív. Príjemný večer prajem.

P.S. Vieš existuje také porekadlo, že občas aj tesár si utne prst. Takže nikto nie je neomylný.
kajka 60
02.02.09,05:59
chcem sa ospravedlnit za blbu otazku a nemiestnu poznamku ale tak to dopadne ked cloveka cely den nervuju,ja viem co su A a P ,ale neviem preco som sa spytala tak blbo pekny den