mirka16
10.06.05,12:13
Ahojte poraďáci! Viete mi poradiť ako treba vypísať zápočtový list a potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti...?
Pracovníka sme mali u nás zamestnaného od 1.3.-31.5.2005.
Vypíšem mu formuláre iba za ten čas, čo bol u nás, alebo zrátam príjmy (za rok 2005) a odpracované roky celkovo?
Ďakujem
MIrka
Denda
10.06.05,10:15
Ahojte poraďáci! Viete mi poradiť ako treba vypísať zápočtový list a potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti...?
Pracovníka sme mali u nás zamestnaného od 1.3.-31.5.2005.
Vypíšem mu formuláre iba za ten čas, čo bol u nás, alebo zrátam príjmy (za rok 2005) a odpracované roky celkovo?
Ďakujem
MIrkaNerozumiem ako to myslíš?
mirka16
10.06.05,10:19
asi som to zle napísala.
Proste, pracovník u nás skončil pracovný pomer v skúšobnej dobe. Teraz mu musím vypísať zápočtový list a potvrdenie o zúčtovaných príjmoch. Napíšem mu tam len údaje, ktoré sa týkali len za obdobie ktoré u nás odpracoval (1.3.-31.5.2005)?
Niekto mi hovoril, že do zápočtového listu napíšem celkovo odpracované roky. Ten človek bol predtým zamestnaný v inej firme.
Mirka
dada 1
10.06.05,10:20
Ahojte poraďáci! Viete mi poradiť ako treba vypísať zápočtový list a potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti...?
Pracovníka sme mali u nás zamestnaného od 1.3.-31.5.2005.
Vypíšem mu formuláre iba za ten čas, čo bol u nás, alebo zrátam príjmy (za rok 2005) a odpracované roky celkovo?
Ďakujem
MIrkaMirka ja nápíšem len čas čo bol u nás zamestnaný na zápočtový list a dám mu potvrdenie o príjme za tie mesiace, ktoré odrobil u nás.
Luba2
10.06.05,10:24
Pokiaľ Ti priniesol zápočtový list od minulého zamrstnávateľa a je kompletný tak mu máš Tvoj zápočtový list dať s celkovými odpracovanými rokmi, čiže pripočítať Tvoje obdobie k tým ostatným. Ale to sa týka len zápočtového listu a nie potvrdenia o mzde. Ak máš od neho aj potvrdenie o mzde od predchádzajúceho zamestnávateľa, to mu vrátiš.
Denda
10.06.05,10:27
Ja to tiež tak robím, ale v prípade, že mi zamestnanec nechal vo svojej agende originál zápočtového listu od bývalého zamestnávateľa tak mu ho vraciam.
Potvrdenie o zárobku od predchádzajúceho zamestnávateľa mu tiež vráť. Všetko to robím cez list,kde mi potvrdí svojím podpisom čo všetko mu vraciam.
A ešte ho aj upozorním aké povinnosti mu vyplývajú na konci roka ohľadne ročného zúčtovania dane alebo daňového priznania.
mirka16
10.06.05,10:27
OK, myslela som si to, len som si nebola istá.
Ďakujem
Mirka
janaGT
10.06.05,10:31
ja to robím podobne ako Lubka2
Denda
10.06.05,10:49
Moje skúsenosti zo zápočtovým listom. Zápočtový list je pre mňa doklad len na posúdenie výmery dovolenky. Z toho dôvodu si ich len fotím. Nesčitujem vraciam ich naspäť a za seba vystavujem nový. Poviem prečo. Ešte je veľmi vela zamestnávateľov, ktorý si neplnia základné povinnosti voči SP ohľadne dôchodkových listov. Ak ja roky sčítam a neuvediem presne firmy a dobu, ktorú som mu načítala,aký doklad okrem pracovnej zmluvy bude mať o 20 rokov zamestnanec v ruke o odpracovaní doby u jednotlivých zamestnávateľov.?
U nás mali dosť zamestnanci lietačky, keď ústredie SP neevidovalo odpracované roky. Stretol sa už s tým niekto?
misurka
10.06.05,11:25
Môj svokor si v marci začal vybavovať invalidný dôchodok. Viete, čo sa stalo jemu?

V rokoch 1992-1995 bol zamestnany v bratislavskej spoločnosti. Mzdárka z tejto spoločnosti odovzdala do SP evidenčný list dôchodkového zabezpečenia asi tak, že v jednotlivých rokoch uvádzala asi len odpracované dni, pretože v každom roku uviedla niečo okolo 230 dní - čím som dospela k záveru, že sa asi jedná o odprac. dni. Pritom prac. pomer trval bez prerušenia nepretržite a takisto tam nebola žiadna náhradná doba. Poteší, že?

A to som sa ešte snažila horko-ťažko vysvetliť pani v SP v Žiline, že tam určite urobila dotyčná mzdárka chybu a nerátala s kalendárnymi dňami. Pani zo sociálky sa však robila veľmi múdra, nechcela si ma vypočuť a na koniec dodala: To nie je môj problém.
Doteraz to väzí práve na tomto rozhodujúcom období a VZ a preto zatiaľ dostáva iba preddavok na dôchodok. Jediným papierom, ktorým sa dokáže svokor oháňať a kt. sme už posielali aj na centrálu SP do Blavy, je práve zápočtový list.

Moje skúsenosti zo zápočtovým listom. Zápočtový list je pre mňa doklad len na posúdenie výmery dovolenky. Z toho dôvodu si ich len fotím. Nesčitujem vraciam ich naspäť a za seba vystavujem nový. Poviem prečo. Ešte je veľmi vela zamestnávateľov, ktorý si neplnia základné povinnosti voči SP ohľadne dôchodkových listov. Ak ja roky sčítam a neuvediem presne firmy a dobu, ktorú som mu načítala,aký doklad okrem pracovnej zmluvy bude mať o 20 rokov zamestnanec v ruke o odpracovaní doby u jednotlivých zamestnávateľov.?
U nás mali dosť zamestnanci lietačky, keď ústredie SP neevidovalo odpracované roky. Stretol sa už s tým niekto?
Denda
10.06.05,11:37
Rozumiem. Ale ako to robiť správne ak zamestnanec má v priebehu roka 5 zamestnávateľov a nesplnia si oznamovacie povinnosti. Na školení SP nám povedali, že už nemusíme nasčitávať odpracované roky dokopy, lebo to nie je doklad o odpracovaní doby u jednotlivých zamestnávateľov. Veď stačí ak sa pomýli pri sčitovaní rokov a napíše do zápočtu o 14 dní menej? A táto chyba sa mu ťahá ďalej.
V Zákonníku práce v par.75 je napísané, že výdávam potvrdenie o zamestnaní, kde uvediem dobu trvania pracovného pomeru, druh vykonávanej práce atď.
Tak ja vlastne teraz neviem či postupujem správne? Aj názov zápočtový list sa zmenil na potvrdenie o zamestnaní.
decembrovka
10.06.05,15:50
Ahoj. Čítam tvoj dotaz ohľadom písomností pri skončení PP. Moje dlhoročné skúsenosti sú, a potvrdilo sa mi to aj v dnešnej nevyspytateľnej dobe, že ak končí zamestnanec tak mu vydám: zápočtový list za dobu od kedy do kedy u mňa /zamestnávateľa/ pracoval. Originál vydám zamestnancovi a na kópiu si dám vlastnoručne zamestnancom podpísať prevzatie. Ďalej vypíšem ELDP, v každom prípade si ho dám podpísať zamestnancovi, prefotím si ho a založím do osobného spisu zamestnanca. Vydám písomnom o rozviazaní PP, samozrejmä na kópiu si dám taktiež potvrdiť prevzatie. A ak končí zamestnanec PP v priebehu roka, ihneď mu vydám potvrdenie o príjme za dobu, ktorú u nás odpracoval. Samozrejmä taktiež si to vystavím dvojmo, a na kópiu si dám potvrdiť prevzatie. A zabudla som pred týmito procedúrami, mu v prvom rade dám do rúk papier, s ktorým obehá každú úsek, kde mu vedúci potvrdia či má vysporiadané všetky svoje záväzky voči firme. Až tak mu dám do rúk všetky ostatné papiere.
Je toho dosť, ale zatiaľ sa mi to oplatilo. Nemala som doteraz žiadne problémy a ani naši zamestnanci.

Ufffffff.
Zita4
11.06.05,07:46
Ahojte poraďáci! Viete mi poradiť ako treba vypísať zápočtový list a potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti...?
Pracovníka sme mali u nás zamestnaného od 1.3.-31.5.2005.
Vypíšem mu formuláre iba za ten čas, čo bol u nás, alebo zrátam príjmy (za rok 2005) a odpracované roky celkovo?
Ďakujem
MIrka Na zápočte rokov potvrdzuješ dobu (od - do), kedy u vás dotyčný pracoval.
To je pre neho dôležité. Na druhej strane zápočtového listu, kde sú zrátané doby zamestnania mu spočítaš všetky doby, ktoré podľa zákonníka práce sa započítavajú na čerpanie dovolenky.:)
gokko
25.10.06,17:41
Ahoj,
chcem sa spýtať, ak chcem dať výpoveď v skušobnej lehote zamestnancovi k 31.10.2006, dám mu ju osobne proti podpisu v tento deň. K tomu,aby som mu vedela dať podpísať ELDP mu musím k tomuto dátumu urobiť aj výplatu za október. Bude to korektné? Musí ten ELDP zamrstnanec skutočne podpísať? Keď mu to nedám k 31.10.2006 už ho vo firme asi nikdy neuvidím a on mi to neskôr nepodpíše. Mám takú predstavu, že mu dám len tú výpoveď a zápočtový list, potvrdenie o príjme a výplatnú pásku mu pošlem poštou do vl. rúk.
Prosím, čo vy na to? Ako to mám urobiť, keď je tu riziko, že 31.10.bude posledný krát vo firme?
Ďakujem
katkaj
26.10.06,05:26
Ahoj,
chcem sa spýtať, ak chcem dať výpoveď v skušobnej lehote zamestnancovi k 31.10.2006, dám mu ju osobne proti podpisu v tento deň. K tomu,aby som mu vedela dať podpísať ELDP mu musím k tomuto dátumu urobiť aj výplatu za október. Bude to korektné? Musí ten ELDP zamrstnanec skutočne podpísať? Keď mu to nedám k 31.10.2006 už ho vo firme asi nikdy neuvidím a on mi to neskôr nepodpíše. Mám takú predstavu, že mu dám len tú výpoveď a zápočtový list, potvrdenie o príjme a výplatnú pásku mu pošlem poštou do vl. rúk.
Prosím, čo vy na to? Ako to mám urobiť, keď je tu riziko, že 31.10.bude posledný krát vo firme?
Ďakujem

S tými podpismi je to naozaj veľakrát problematické. Ale pokiaľ nebudeš mať podpísaný ELDP od zamestnanca tak tam môžeš napísať " zamestnanec nezastihnutý" alebo niečo v tom zmysle a na SP by nemal byť problém