dana9
28.01.09,14:56
Ahojte,

na zaklade skvelej osobnej skusenosti odporucam vsetky, nielen milovnikom historie, vystavu TUTANCHAMON JEHO HROB A POKLADY

http://www.tut-vystava.cz/

bolo to naozaj velmi pekne a zaujimavo spracovane, brno je blizko a je to v jazyku, ktoremu vsetci rozumieme :-)

(predtym bola tato vystava vo Viedni)
michelle84
29.01.09,10:42
Áno, je to nádhera a najkrajšie asi priamo v egyptskom múzeu. Ale tiež odporúčam sa ísť pozrieť na túto výstavu.
MarcelkaT
29.01.09,11:00
Nebola som v Brne, ale myslím že najkrajšie je to v egyptskom múzeu.
michelle84
29.01.09,11:08
Tiež som nebola v Brne, ale v Káhire a vo Viedni. A myslím, že vo Viedni bolo oveľa menej tých krajších exemplárov ako v Káhire. Myslím, že mohli ukázať aj vzácnejšie kusy, ale možno sa nedali previezť. V Káhire sa nedá fotiť a vo Viedni sa dalo. Neviem, ako to je v Brne.
MarcelkaT
29.01.09,14:04
To je pravda, že v Káhire sa nedá fotiť, ale aj tak to stojí pozrieť. Išla by som ešte raz do múzea.Je tam toho čo pozerať.
rodina1
30.01.09,07:06
Ahoj. Myslela som si, že výstava potrvá až do konca mája. Asi som sa splietla. Dakujem za link, prečítala som si, takže do toho 18. marca to musíme stihnúť. Tiež sme boli na výstave vo Viedni, veľmi sa nám to páčilo. Teším sa do Brna. Tiež si chceme ísť pozrieť výstavu "Zlatý poklad Inkov" do Prahy.
dana9
30.01.09,10:47
Ahojte,
v Brne sa dalo fotiť, ale len bez blesku.
betrix
30.01.09,19:35
Ahoj, vďaka za dobrý tip.
rodina1
02.02.09,06:21
Ahojte. Ešte by som sa chcela spýtať tých, ktorí už boli na výstave v Brne, ako je to so vstupenkami. Je potrebné si ich dopredu rezervovať, alebo stačí prísť na výstavu a kúpiť si ich. Ďakujem.
Julia9
12.02.09,06:15
Ahojte. Ešte by som sa chcela spýtať tých, ktorí už boli na výstave v Brne, ako je to so vstupenkami. Je potrebné si ich dopredu rezervovať, alebo stačí prísť na výstavu a kúpiť si ich. Ďakujem.

Toto by zaujimalo aj mna...
VieraM
12.02.09,22:07
Ja som tam bola. Netreba vstupenky rezervovať. Vstupenky sa predávajú pred vchodom. Čakanie absolútne žiadne.
Julia9
13.02.09,05:53
Ja som tam bola. Netreba vstupenky rezervovať. Vstupenky sa predávajú pred vchodom. Čakanie absolútne žiadne.

To je super, dakujem... :)
rodina1
13.02.09,07:49
Ja som tam bola. Netreba vstupenky rezervovať. Vstupenky sa predávajú pred vchodom. Čakanie absolútne žiadne.
Ďakujem. Chystáme sa začiatkom marca, už sa teším!
seda
22.02.09,18:30
Dobrý večer, chcem sa opýtať asi koľko času Vám trvalo prejdenie celej výstavy. Ďakujem.
Julia9
23.02.09,06:32
Ahojte. My sme boli akurát v sobotu a mali sme presne opačný zážitok ako VieraM. Prišli sme tam cca o 12-tej, na vstupenky bol dlhý rad, ktorý sme si vystáli a dostali sme časenky na 14:30. Takže odporúčam kúpiť si vstupenky vopred. Keď sme tam potom došli a pustili nás dovnútra, bolo tam strašné množstvo ľudí. Potom sme vnútri ešte asi hodinu stáli v rade, aby sme sa dostali do miestnosti, kde sa premietali krátke filmy a až následne bola k dispozícii samotná výstava. Absolútne sme si to nevychutnali, pretože tam bola hlava na hlave, personál ani zďaleka nemôžem ohodnotiť ako príjemný, množstvo zájazdov zo škôl, pričom tie decká to brali ako totálnu sradnu. Takže z nášho pohľadu totálne nezvládnutá organizácia pri väčšom počte ľudí.
Takže moje dojmy: výstava úžasná, ale odporúčam ísť buď cez týždeň alebo až niekedy podvečer. My sme mali čas cca 2 hodiny, ale ešte by som prijala aspoň jednu navyše.
Každopádne odporúčam vidieť (podľa možnosti nechať menšie deti doma)...
VieraM
23.02.09,07:47
Tak to som z toho prekvapená že je tam taký nával. My sme boli ešte minulý rok nejako v čase ako výstavu otvorili, a bolo to v nedeľu. Možno preto bolo málo ludí. V pohode a v klude sme si všetko prezreli a dali nám každému k dispozícii i prehrávač s hovoreným slovom ku každému vystavenému exponátu
/osobný sprievodca/. Úžasný zážitok.
Julia9
23.02.09,07:59
Tak to som z toho prekvapená že je tam taký nával. My sme boli ešte minulý rok nejako v čase ako výstavu otvorili, a bolo to v nedeľu. Možno preto bolo málo ludí. V pohode a v klude sme si všetko prezreli a dali nám každému k dispozícii i prehrávač s hovoreným slovom ku každému vystavenému exponátu
/osobný sprievodca/. Úžasný zážitok.

Viacerí tam spomínali, že keďže sú to už posledné týždne výstavy, veľa ľudí si to nechalo na poslednú chvíľu, takže asi preto toľko národa... Mňa to veľmi mrzelo, lebo tie deti tam strašne vyrušovali, bol tam šum, hluk, takže som si nestihla všetko prejsť tak, ako som plánovala. Tie prvé miestnosti, ktoré boli naaranžované tak, ako ich Carter našiel, som videla len pomedzi dav ľudí a hneď nás už hnali ďalej na výstavu, pretože už sa hrnula ďalšia skupina ľudí od filmov :(.
Napriek všetkému to bolo nezabudnuteľné... :)
rodina1
09.03.09,08:01
V piatok (6.3.) sme aj my boli konečne na výstave. Prišli sme asi okolo 11.00 hod., vstupenky sme dostali na 11.30 hod. Takže sme vôbec nemuseli dlho čakať. Aj keď tam boli nejaké deti, vnútri som vôbec nevedela, že tam sú. Asi 10 min. sme stáli na vstup do premietacej miestnosti (kde premietali históriu vládcov Egypta). Potom sme išli do ďalšej miestnosti, kde premietali vlastne ako bola Tutanchamonova hrobka objavená. Vôbec nebolo veľa ľudí, netlačili sme sa. A v "jadre" výstavy sme mohli byť neobmedzene dlho. Takže v prvých priestoroch výstavy, kde ukazovali, čo vlastne objavitelia videli, sme mohli čakať aj na ďalších návštevníkov, nikto nás nikam netlačil. Som rada, že som túto výstavu navštívila. Mám príjemné zážitky. Aj keď sme trochu zaváhali, a nekúpili sme si žiadnu knihu. Teraz rozmýšlame, ako by sme sa k týmto výtlačkom dostali. Nevie mi niekto poradiť?
seda
09.03.09,17:14
Dobrý večer, v sobotu sme absolvovali túto výstavu. Chcem len upozorniť, že ak sa niekto chystá navštíviť túto výstavu, rezervujte, alebo zakúpte si lístky vopred cez ticketpro.cz. Vyrazili sme v piatok večer vlakom z KE, došli do Brna v sobotu ráno a hneď sme sa šli postaviť na vstupenky. Predaj vstupeniek otvorili o 8:45 hod. už s vyveseným papierom, že najskoršie možné voľné lístky sú od 17:00 hod. Púšťajú do vnútra v 30 min. intervaloch maximálne 250 ľudí. Keďže sme mali v pláne sa vrátiť do KE o 14:00 hod. z Brna cez BA, tak sa nám to všetko zmenilo a do KE sme došli v neďeľu ráno o 6:00 hod. Bolo to dosť akčné.