martinala
10.06.05,12:33
Prvý raz vypisuje tlačivo "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku" ... Môžete mi prosím poradiť, či treba niečo potvrdiť alebo doplniť aj na "žiadosť o ošetrovné" ? alebo iba prefotím /pre vlastnú evidenciu/ potvrdenie o začiatku a potvrdenie o ukončení a spolu s tou žiadosťou to odnesiem na sociálnu poisťovňu ? Ja vlastne musím čakať, kým sa mi zamestnanec z OČR vráti a prinesie mi potvrdenie o ukončení OČR a až potom vypisujem to tlačivo, že ?

za pomoc vopred ďakuje nemotorná mzdárka :-)
... ale čo, všetci sa učíme ...
Jana Motyčková
10.06.05,13:43
Na "Žiadosť o ošetrovné" už nevypisuješ nič. Do SP zanesieš potvrdenie o začiatku a keď OČR skončí tak potvrdenie o ukončení OČR. Potvrdenie o príjme zanes do SP spolu so začiatkom OČR - pre rýchlejšie vyplatenie dávky. Doporučujem všetko ofotiť (pre svoju evidenciu) a dať potvrdiť prevzatie každého dokladu (ako dôkaz, že to bolo odovzdané keby sa SP tvárila, že nie - to sa nám stalo niekoľko krát, keď sa oneskorili s platbou).

A ešte niečo - pri množstve papierov, ktoré denne treba vypísať nemáš najmenší dôvod sa cítiť ako "nemotorná mzdárka". Nemotorný je niekto úplne iný.
martinala
11.06.05,17:02
Ďakujem za odpoveď. Som viac finančná ako mzdová účtovníčka, ale žiaľ - chvalabohu - som nútená "privoňať" aj k tomuto. Porada je v tomto smere k nezaplateniu ... doslova a dopísmena !
Príjemný zbytok víkendu.