gaborshoes
28.01.09,15:39
Dobry den,

rad by som sa spytal na odstupne, ak bol so zamestnancom skonceny pracovny pomer dohodou - § 60, bez udania dovodu a bolo s nim dohodnute odstupne. Je to danovo uznatelny naklad alebo nie?

druha otazka:
ak bola zamestnancovi dana vypoved podla § 63 ods. 1 pism a - a este mu neplynie vypovedna doba a chce odist este pred zacatim plynutia vypovednej doby dohodou - ma narok na odstupne?

Dakujem.
Tweety
28.01.09,14:41
Dobry den,

rad by som sa spytal na odstupne, ak bol so zamestnancom skonceny pracovny pomer dohodou - § 60, bez udania dovodu a bolo s nim dohodnute odstupne. Je to danovo uznatelny naklad alebo nie? Nie je.
druha otazka:
ak bola zamestnancovi dana vypoved podla § 63 ods. 1 pism a - a este mu neplynie vypovedna doba a chce odist este pred zacatim plynutia vypovednej doby dohodou - ma narok na odstupne? Má.

Dakujem.
Odpoveď v texte.
michelle84
30.01.09,11:21
Ale keď je odstupné vyplatené pri skončení PP dohodou z organizačných dôvodov, je odstupné daňovým nákladom?
Chobot
30.01.09,11:35
Ale keď je odstupné vyplatené pri skončení PP dohodou z organizačných dôvodov, je odstupné daňovým nákladom?

V zákonom stanovenej výške (2 resp. 3 mesačné) áno.
michelle84
30.01.09,11:39
V zákonom stanovenej výške (2 resp. 3 mesačné) áno.

A keď je vo väčšej výške, tak tie ostatné mesiace sú už nedaňové? V kolektívnej zmluve nebolo riešené odstupné, ale teraz sa jednalo s odbormi a dohodlo sa na vyšších odstupných ako zákonom stanovenej výške.
Chobot
30.01.09,11:53
A keď je vo väčšej výške, tak tie ostatné mesiace sú už nedaňové? V kolektívnej zmluve nebolo riešené odstupné, ale teraz sa jednalo s odbormi a dohodlo sa na vyšších odstupných ako zákonom stanovenej výške.

Myslím, že keď to je dohodnuté s odbormi, tak je to uznané. Veď spíšte firemnú kolektívnu zmluvu alebo ak ju máte, tak dodatok k nej.