katkakratka
28.01.09,17:22
Zdravim poradakov,
prosim o radu. RD bol postaveny v roku 1983. Dnes som sa pozrela na kapor a zistila, ze supisne cislo, ktore visi na tom RD uz 29 rokov, neexistuje. Na vypise z LV figuruje iba parcela v casti C. V casti B je uvedeny vlastnik. O stavbe a supisnom cisle ani zmienka. Na katastralnej mape dom zakresleny je. Poradi mi niekto, kde moze byt problem? Napadlo ma, ze stavba bude zrejme neskolaudovana a tabulka so supisnym cislom bola na dom nahodena neopravnene. Ide totiz o dom v radovej zastavbe a supisne cisla vsetkych okolitych domov v rade na prislusnych LV existuju, to som si pozrela na katasterportali. Je mozne, aby bola stavba 27 rokov neskolaudovana a v pohode uzivana?
Dakujem vsetkym za odpoved.
wagner
28.01.09,16:34
Stavba môže byť skolaudovaná, ale asi nebol doklad - rozhodnutie o vydaní súpisného čísla a toto nebolo na KN doručené. Pri kolaudácii sa číslo stavby nedáva. O súp.číslo musí požiadať stavebník a stýmto ísť do KN dať zapísať dom. Treba si overiť, prečo nemá dom zapísané súp.číslo v KN.
Miloš Mičega - CIMOM TN
28.01.09,20:41
1. Na obci alebo na MsÚ sa treba informovať o vydaní súpisného čísla. Musia mať archív a tam rozhodnutie.
2. Ak sa nepodarí nájsť rozhodnutie o pridelení súpisného čísla, tak je druhá možnosť. Ak úradník chce tak za 5 až 10 min. je to vyriešené. Požiadať obec (MsÚ) o potrdenie pridelenia súpisného čísla. Vydá sa potvrdenie, formou listu o tom, že stavbe na pozemku parc. č. ..., v KÚ ..., ktorá je vo vlastníctve XY bolo pridelené súisné číslo ...... Potvrdenie sa vydáva na žiadosť menovaného.
S razítkom obce je to dostatočný podklad k tomu, že kataster pridelí stavbe súp. číslo v katastri. (podmienkou je zakreslenie domu na mape.

Ak nebude ochota pracovníkov úradu, tak je možnosť ak má niekto v tejto stavbe trvalí pobyt ísť cestou polície. Na polícii sa prideľuje stavbe tzv. index domu. Index domu sa prideľuje na základe rozhodnutia o pridelení súpisného čísla. Podmienkou pre trvalý pobyt v stavbe je pridelenie indexu stavbe od polície. TAKŽE, ak má niekto trvalý pobyt, tak musí mať RD index, tak musí mať pridelené súpisné číslo.

CIMOM