gabči
28.01.09,17:39
Dnes mi vrátili dańové priznanie, lebo som nevyplnila základnú sadzbu dane, hoci auto bolo v EURO 4. Načo tam je potrebný aj údaj nezníženej sadzbe? Vy ste ako postupovali?
Andyke
28.01.09,17:08
Ja som vyplnila aj základnú sadzbu.
gabči
28.01.09,17:30
Tak si urobila dobre.
Rozalka
28.01.09,18:42
Dnes mi vrátili dańové priznanie, lebo som nevyplnila základnú sadzbu dane, hoci auto bolo v EURO 4. Načo tam je potrebný aj údaj nezníženej sadzbe? Vy ste ako postupovali?

Bolo treba prečítať poučenie, kde sa mimo iného uvádza:

Riadok č. 08 - uvedie sa ročná sadzba dane, ktorú určí vyšší územný celok vo všeobecne záväznom nariadení (ďalej len „VZN“). Pri vozidlách jazdiacich v návesových jazdných súpravách (ťahač a náves) sa uvedie ročná sadzba dane podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne sa vyplní oddiel III. pre ťahač a osobitne sa vyplní oddiel III. pre náves. Ťahač a náves sa z hľadiska určenia sadzby dane zaraďujú do najbližšej nižšej sadzby dane, než do akej by patrili podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidla, osobitne ťahač a osobitne náves (§ 88 ods. 2 písm. c) zákona).
Riadok č. 09 - uvedie sa znížená sadzba dane podľa VZN. Ak je zníženie dane vo VZN určené pevnou sumou, uvedie sa táto suma, ak je uvedená znížená sadzba dane vo VZN v percentuálnom vyjadrení, je potrebné túto prepočítať na pevnú sumu. Ak je vozidlo podľa VZN oslobodené od dane, uvedie sa na tomto riadku údaj „0“.
Ak je vozidlo oslobodené podľa:
- § 86 ods. 1 písm. a) - v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaný vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
- § 86 ods. 1 písm. b) - diplomatických misií a konzulárnych úradov, ak je zaručená vzájomnosť, tento riadok sa vôbec nevyplňuje.
tibor1000
28.01.09,19:11
Zdravím Vás poraďáci.
Idem vyplňovať DP k dani z motor.vozidiel za spol.s ruč.obmedzením-ktorá nemá firemný automobil,ale celý rok 2008 využívali na služobné účely jej 2 konatelia vlastné osobné automobily.
môžem obidva tieto automobily uviesť do jedného DP,na každý automobil si samostatne vypočítať daň a uhradiť?
ďakujem Vám
marina8
28.01.09,20:03
Zdravím Vás poraďáci.
Idem vyplňovať DP k dani z motor.vozidiel za spol.s ruč.obmedzením-ktorá nemá firemný automobil,ale celý rok 2008 využívali na služobné účely jej 2 konatelia vlastné osobné automobily.
môžem obidva tieto automobily uviesť do jedného DP,na každý automobil si samostatne vypočítať daň a uhradiť?
ďakujem Vám



oddiel c.3 je pre 2 auta, mozes tam dat obe, lebo podavas DP za s.r.o., ktora vyplacala cestovne nahrady, a povinnost platit dan ma s.r.o., nedavas DP za kazde auto zvlast
zuzu247
29.01.09,10:18
AHOJKY, vie mi niekto poradiť? V jednej firme majú na daň z motorových vozidiel nahlásenú štvorkolku a príves, ktorý nemá v TP uvedený zdvihový objem motora.
Čo s tou štvorkolkou, ktorú nahlásili a DU registráciu prijal, aj keď sa z nej daň neplatí a čo s tým prívesom?
Prosím pomóóóóc.
Ďakujem
marina8
29.01.09,11:52
AHOJKY, vie mi niekto poradiť? V jednej firme majú na daň z motorových vozidiel nahlásenú štvorkolku a príves, ktorý nemá v TP uvedený zdvihový objem motora.
Čo s tou štvorkolkou, ktorú nahlásili a DU registráciu prijal, aj keď sa z nej daň neplatí a čo s tým prívesom?
Prosím pomóóóóc.
Ďakujem



zavolaj vasej spravkyni dane ona to s tebou doriesi, to bude asi najjednoduchsie riesenie
tibor1000
29.01.09,15:08
oddiel c.3 je pre 2 auta, mozes tam dat obe, lebo podavas DP za s.r.o., ktora vyplacala cestovne nahrady, a povinnost platit dan ma s.r.o., nedavas DP za kazde auto zvlast

Dakujem ti marina
zuzka011
30.01.09,12:14
prosim vas o radu, uplatnuje sa znizena sadzba dane aj na navesy?