medvedov
28.01.09,17:55
cavte

vie niekto poradit dake recepty na vyliecenie nosovych dutin?
mam s tym dlhsie problemy,.....

dakujem
pasuliatko
28.01.09,17:05
u ORL doktora si bol?
bobiku
28.01.09,18:15
dcéra s tým mala dlhé roky problémy, ale pomohla nám až návšteva u ORL, kde jej spravili malý operačný zákrok, aby neostávali hlieny v nosných dutinách a od tej doby je po probléme. Dcera vyskúšala aj Vincentku do nosa, naparovanie bylinkami, ale moc to nepomáhalo. takže tiež odporúčam návštevu ORL.
OKAA
10.02.09,07:58
Aúúúú,poradit neviem,ale viem ako MOC to je bolestivé.Mala som to raz a nechcela by som to už zažit!Bolela ma hlava,nos,pod očami,až po lícne kosti.Tá bolest bola taká intenzívna a než mi zabrali antibiotiká,som si niečo vytrpela.Mala som velmi silný zápal.....no,neprajem nikomu
alla66
10.02.09,15:18
Rady a odporúčania

Zvlhčovanie
• podľa odborníkov ide o najlepší spôsob, ako podporiť fungovanie riasiniek v nosových trubiciach
• uľahčuje sa tak prietok hlienu a uvoľňovanie dutín
• dvakrát denne by ste si mali dožičiť dlhšiu horúcu sprchu alebo pravidelne inhalovať.

„Núdzová“ inhalácia
• ak vám upchatý nos prekáža na pracovisku, uvarte si kávu, čaj alebo polievku
• uvoľní sa vám, keď zacloníte hrnček rukami a vdýchnete paru z nápoja
• samozrejme, teplá sprcha alebo inhalácia predstavujú lepšiu metódu, ale v núdzi vám pomôžu aj horúce tekutiny.

Zvlhčovanie prostredia
• rovnako dôležité je zvlhčovanie vzduchu v miestnosti, kde sa zdržiavate
• postavte si k posteli zvlhčovač vzduchu a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie
• nezabudnite raz týždenne zvlhčovač poriadne umyť, aby sa v ňom neusadili plesne.

Preplachovanie nosa
• použite na to fyziologický roztok kuchynskej soli, prípadne rozmiešajte v dvoch pohároch vody lyžičku
kuchynskej soli (0,9-percentný roztok chloridu sodného) a štipku jedlej sódy
• roztok nalejte do skúmavky, zakloňte hlavu, jednu nosovú dierku si stlačte a druhou dierkou vdychujte zmes
• potom si vyčistite nos a procedúru zopakujte s druhou dierkou.

Veľa tekutín
• ak trpíte na sínusitídu, mali by ste dbať na dostatočný príjem tekutín
• môžete piť studené aj teplé nápoje
• týmto spôsobom dochádza k rozrieďovaniu hlienu a k jeho odtoku
• vhodné sú aj bylinkové čaje, napríklad zo senovky (Trigonella), kôpru, anízu alebo šalvie.
Čistenie nosových dierok
• pri čistení nosa si musíte každú dierku vyčistiť osobitne
• pri prudkom vydychovaní oboma dierkami naraz by sa totiž vo vedľajších nosových dutinách a v hrdle vytváral príliš veľký tlak, ktorý by mohol spôsobiť otvorenie ústia zvukovodu a zapríčiniť prienik baktérií do ústnej dutiny.
Zabudnite na dobrú výchovu a pokojne smrkajte
• smrkanie napomáha odtok hlienu z vedľajších nosových dutín do hrtana.
Lieky vysušujúce dutiny
• účinné sú aj voľne dostupné lieky, ktoré znižujú opuch slizníc a sťahujú cievy
• v dutinách sa následne zníži tlak a zlepšuje priechod vzduchu
• o užívaní týchto prípravkov sa poraďte s lekárom.
Jedzte pikantné jedlá
• určité druhy korenín zlepšujú stav dutín a zmierňujú ťažkosti.
Cesnak
• obsahuje rovnakú chemickú zložku ako lieky na zriedenie hlienov.
Chren
• sťahuje sliznicu a urýchľuje odtok hlienu.
Čili (kajenské korenie)
• obsahuje kapsaicín, látku, ktorá stimuluje nervové vlákna a pôsobí ako prirodzený prostriedok zlepšujúci prekrvenie tkanív.
Ninna
10.02.09,15:28
Môj manžel máva zápal dutín tak raz za 2 roky, keďže je diabetik namiesto antibiotik vyberie balenie kalciových injekcií . K tomu zapája nastrúhaný zemiak zabalený do šatky /ozaj veľmi úćinné /a inhalácia harmančeka. Zápal rýchlo ustúpi.
werkaaa
13.02.09,17:13
ja ked mavam zapalene dutiny, boli ma cele celo najma medzi ocami, tak mi pomaha ked si nahrejem na panvici sol, ja pouzivam morsku kupenu v potravinach, ale myslim ze staci aj klasicka, taku teplu ju dam do bavlnenej ponozky a tak si to prikladam na bolave miesta
po par dnoch mam sice celo totalne suche a dost sa mi tam supe koza, ale pomaha to:)
bola som totiz uz 2-krat u ORL a to prepchavanie by som viackrat zazit uz nechcela:)
snad to pomoze
BETYS
14.02.09,14:31
Podľa východnej medicíny všetky choroby pochádzajú z hrubého čreva. Ako prvá je potrebná očista. Dutiny úzko súvisia s pľúcami a hrubým črevom - podľa pentagramu.
kačer
20.02.09,11:11
Mojej dcére poradila alergologička preplachovať dutiny a kloktať morskou soľou každý den, aj ked jej nič nieje
maad
20.02.09,11:28
Môj syn mal silný zápal dutín pomohol mu eukaliptový olej dostať ho v lekárni naparovala som ho dva krát do dňa i lekárka bola prekvapená ako rýchlo mu choroba ustúpila.
mlisa
20.02.09,12:25
mne zvykne pomoct aj vietnamska mast
osky
20.02.09,15:52
ja som pisala sem temu,teraz neviem celkom presne nazov ale zhruba:

chripka a choroby z prechladnutia,tak nejak som to definovala,skuste si robit tie vodovo olejove bandaze na noc,prikladanim na dutiny,to je stopercentna pomoc,ale musi sa to robit pravidelne a mat trpezlivost.to upchatie sa povoli.

vyborny je ale aj solux.nahrievanie nad infracervenymi ziaricmi je super na upchate dutiny-to pouzivam bezne.je to lepsie ako naparovanie nad vriacim odvarom,lebo je to suche teplo a neobarite si z vnutra sliznice.

suhlasim aj s tym vyplachovanim morskou solou vo vode.a dobry je aj zohriaty ovos zabalit do handricky a to si prikladat na miesta,kde je to upchate.
shrak_EU
04.06.09,19:54
Ano máš pravdu je to velmi neprijemne ! Najlepšie by bolo zajst ku krčnemu doktoroy a zistit , že v akom štadiu to máš a či je potrebne dutiny prepychnut ??? A ak doktor povie , že je potrebne tie dutiny prepychnut tak si ich daj prepychnut sice je to bolestíve , ale ked to máš už dlho a nevieš sa toho zbavit tak je to asi najlepšia cesta sice jedna z tych bolestivých