joey_
28.01.09,19:27
zdravim som student mam 20 a cez leto som brigadoval a chcem sa opytat na jednu vec neviem presne o co ide len ze je mozne nejake vratenie dane alebo take nieco tak sa chcem informovat ako to treba vybavit dakujem
mysimis
28.01.09,19:03
Tam kde si brigádovala Ti dajú potvrdenie o príjme. Ak si mala zrazenú daň tak je možné si podať daňové priznanie typu A za predpokladu, že si iné príjmy nemala.
joey_
01.02.09,19:11
dik za info no ale mam este nieco pre uplnost :

to si musim ist asi ja vypytat co? mi to neposlu len tak to potvrdenie o prijme hmm? no a ked to budem mat tak len vyplnim to danove priznanie a poslem to na urad ano? inak som chalan dik
mysimis
01.02.09,19:18
Niektoré mzdárky automaticky posielajú na adresu potvrdenie o príjme pre brigádnikov, ale radšej si vypýtaj potvrdenie a podaj DP.
joey_
02.02.09,21:14
dakujem pekne
Jurho
03.02.09,09:24
Zdravím......... mám podobný problém........
ALE
brigádoval som u viacerých....... - od 3 "hlavných" som si už to potvrdenie vypýtal.....resp. mám ho.
ďalej už mám potvrdenie o návšteve školy.......

1.) či sa to vôbec dá....... ked to mám od viacerých...... (a zarobil som cca 20+10+2 tis.....) tak ako?
2.) sa chcem spýtať, čo este dalej potrebujem?
3.)čo s tým ďalej??? to treba podávať celé priznanie, alebo čo?.......
(ak áno - aké tlačivá??? - ak by niekto vedel.....)


VDAKA !!!
veronikasad
03.02.09,09:42
Zdravím......... mám podobný problém........
ALE
brigádoval som u viacerých....... - od 3 "hlavných" som si už to potvrdenie vypýtal.....resp. mám ho.
ďalej už mám potvrdenie o návšteve školy.......potvrdenie o návšteve k DP nepotrebuješ

1.) či sa to vôbec dá....... ked to mám od viacerých...... (a zarobil som cca 20+10+2 tis.....) tak ako? áno - vyplňaš DP typu A, kde uvedieš súhrn všetkých príjmov
2.) sa chcem spýtať, čo este dalej potrebujem? pohľadať na PORADe vyplnený vzor DP typu A, alebo zveriť vyplnenie nejakej účtovníčke. Ak si mal aj zrážkovú daň a chceš si ju vyžiadať späť, nemôžeš požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane zamestnávateľa.
3.)čo s tým ďalej??? to treba podávať celé priznanie, alebo čo?....... Vyplnené DP odnesieš do 31.3.09 na prísl. DU
(ak áno - aké tlačivá??? - ak by niekto vedel.....) DP typu A


VDAKA !!!

odpoveď v texte
Jurho
03.02.09,11:35
zatiaľ vďaka......
no nie som o nič múdrejší.........
to všetko som tušil.....

este niečo - čo je to presne tá zrážková daň?
u jedného zamestnávateľa som na začiatku min. roka niečo podpisoval (myslim nejake vyhlasenie o nezdaniteľnosti)
ale u iných som dostával už len normálne v čistom.......

a este ......... to priznanie - typ A........... to treba vyplniť celé, alebo len nejakú časť...... (a stačí si to stiahnuť z netu a vyplniť?.......) alebo s tym robia problemy?.......zanesiem to tam asi osobne......


VDAKA !!!
SMatilda
03.02.09,11:53
Tlačivo sa dá stiahnúť z adresy daňového riaditeľstva/nemohla som ju zadať-systém mi to nedovolil-zadaj do googla/ale dá sa vypľňať na tejto adrese aj cez net a ku každému tlačivu je aj poučenie ak si ho podrobne prečítaš možno že to zvládneš. Ak sa Ti bude dať vypľňať cez net tak tam sa to aj počíta samé alebo si na na vysvietenom riadku pýta akú hodnotu chce. Skús možno sa to podarí.