janrakus
28.01.09,20:21
:) Zdravým všetkých
Potrebujem radu 13 PLAT

Zamestnanec u zamestnávateľa pracoval od roku 2006 do 31.9.2008 kedy k tomuto dátumu skončil pracovný pomer a to dvojmesačnou výpoveďou zo strany zamestnanca bez udania dôvodu.
13 plat mu nebol vyplatený z odôvodnením, že v dobe vyplácania 13 -teho platu už v organizácii nepracoval.

V kolektívnej Zmluve stojí – vymedzenie pojmov:

Zamestnancom je každá osoba v pracovnom pomere z organizáciou XY, ktorej pracoviskom je miesto XY.

Ďalej v Kolektívnej zmluve stojí:

Zamestnávateľ vyplatí zamestnancom organizácie XY 13-plat vo výške xxxxxx so zúčtovaním za mesiac november za predpokladu, že pracovný pomer trval v príslušnom roku aspoň 8 mesiacov bez prerušenia.

Má zamestnanec nárok na 13 – plat aj keď už vlastne zamestnancom v dobe kedy k vyplácaniu 13-platu došlo nebol?
Kto mi prosím poradí
Ďakujem
nika.sum
08.02.11,11:14
Ahoj, ja by som sa chcela spytat tiez ohladne 13-teho platu. Ak je v kolektivnej zmluve uvedene ze bude zamestnancom vyplateny 13-ty plat napr. vo vyske 80% mesacnej mzdy, moze pri vyplacani zamestnavatel bez udania dovodu vyplatit jednemu zamestnancovi 60% a inemu 90%? (v mzdach a kolektivnych zmluvach sa vobec nevyznam)