betka
28.01.09,20:29
Prepáčte mi banálnu otázku, ale nikdy som sa nad ňou nejak nezamyslela. :):confused:

Práve rozmýšľam, akým spôsobom a aká je variabilita čísľovania ID napr.
DF09/xxx-klasika chronologicky za sebou
VF09/xxx- klasika chronologicky za sebou
P/xxx-PPD ....
V/xxx-VPD ....

A teraz príklad:
DF za materiál: (účtujem MRP, takže asi viete čo ide do chlievikov :D)

Zaúčtovanie DF:
DF09/001 (doklad): 111, /321
DF09/001 (doklad) 343/321
Uhrada:
VUxxx 321/221
Vznikne mi KR, ako ho označíte?
DF09/001
INT 1, ID 1... (chronologicky)
Alebo inak???
Osobne som vždy dávala KRDF09/-prislúchajúci k faktúre.
Nie ku každej DF mi vzniká (kal 2008) KR, a tak boli medzery a označenie INT dokladu skáče, ale prislúcha ku konkrétnej FA napr. KRDF08/0001, KRDF08/0002, KRDF08/0005.......

Alebo také halier.vyrovnanie, ak dodavateľ zaplatil menje nejaký hal.
Označovali ste INT 1, chronoliógicky alebo nejak špeciálne.
INTDF08/00650 : .........548/321

Nerehocte sa mi :D:D, zaujíma ma to.
Variabilita účtovania je rôznorodá. Možno to taktiež niekoho zaujíma :) Vdaka
Dav
28.01.09,19:45
Ja by som si dala do internej smernice(:D:D:D:D) číselné rady všetkých dokladov, teda aj interných dokladov. Jeden rad pre kurzové rozdiely (IKR09000), druhý rad interných dokladov ID09000 pre tie ostatné účtovné prípady. Ak by som chcela mať ečte na niečo IDINÉ, tak IDI09000 .K účtovným knihám za rok by som pripojila zoznam použitých čísel všetkých dokladov VPD 09001-VPD742, IKR09001-IKR09213, ...atď.
Johanka
28.01.09,20:02
Nerehocte sa mi :D:D
Prečo, náhodou - ja sa rada rehocem:D.
K téme - aj som mala raz záchvat a tak som ID podrobne rozčíslovala, že som behom mesiaca stratila prehľad :).
Zoltán Kovács
28.01.09,20:14
Ja na ID používam jeden číselný rad chronologický. ID sú aj samostatne zakladané, aby boli pokope. Ako podklad je vždy priložená prípadná kópia iného účtovného dokladu (FO,FD.....) alebo výstupová zostava priamo z počítača.

Je to prehľadné, a pod ID mám všetky súvisiace doklady.
Zoltán Kovács
28.01.09,20:23
Nemala som ešte urobený prevod jednej firmy na Euro, a už som to akosi urobila, huráááá šikovná som, žiadne chyby mi nevyhodilo, super dobrý programček, a tak si zvesela evidujem a účtujem, natešená, že konečne už.........

Závidím, ja zatiaľ nemám ani jeden prevod na ojro urobené. :mee:
betka
28.01.09,20:25
Ja na ID používam jeden číselný rad chronologický. ID sú aj samostatne zakladané, aby boli pokope. Ako podklad je vždy priložená prípadná kópia iného účtovného dokladu (FO,FD.....) alebo výstupová zostava priamo z počítača.

Je to prehľadné, a pod ID mám všetky súvisiace doklady.

Zoli, ja si neviem predstaviť, že by som fotila všetky doklady k ID, min. rok som účtovala asi zo 600, 700 KR. Preto som sa len tak pomimo spýtala.
Jednoducho som ich číslovala KRDFxxx podľa toho aby som ihneď vedela ku kt. DF patria. Mesačne som si vytlačila vnútorné zúčt. doklady, kt obsahovali potrebné náležitosti, robíš v MRP, tak vieme.
Podľa potreby sa to rýchlo nájde. Veď účto má byť prehľadné, a týmto spôsobom som si to sprehľadnila.

Ak by som išla chronolog. pri tých mojich KR a číslovala KR 1, KR 2, tak z toho nevyjdem ani za rok. A takto raz dva päť nájdem všetko hneď.:D

Neviem, či to tak ale môže byť.:rolleyes:
Zoltán Kovács
28.01.09,20:27
Zoli, ja si neviem predstaviť, že by som fotila všetky doklady k ID, min. rok som účtovala asi zo 600, 700 KR. Preto som sa len tak pomimo spýtala.
Jednoducho som ich číslovala KRDFxxx podľa toho aby som ihneď vedela ku kt. DF patria. Mesačne som si vytlačila vnútorné zúčt. doklady, kt obsahovali potrebné náležitosti, robíš v MRP, tak vieme.
Podľa potreby sa to rýchlo nájde. Veď účto má byť prehľadné, a týmto spôsobom som si to sprehľadnila.

Ak by som išla chronolog. pri tých mojich KR a číslovala KR 1, KR 2, tak z toho nevyjdem ani za rok. A takto raz dva päť nájdem všetko hneď.:D

Neviem, či to tak ale môže byť.:rolleyes:

Pri takom množstve ako uvádzaš samozrejme, že by som asi aj ja zvolil iné číslovanie. Ale ja mám v mojich firmách tak do 50 ID ročne. To je také malé množstvo, že je to v pohode.