Zuzi2
28.01.09,20:46
konečne sa mi podarilo zaregistrovať. Volám sa Zuzana a som vzhľadom k svojmu veku ešte len taká začínajúca poloúčtovníčka. Potrebovala by som poradiť ohľadom súkromného auta používaného na podnikanie. Môže si podnikateľ, ktorý v roku 2007 preradil auto do osobného užívania uplatnovať v jazdách za r. 2008 paušálne náhrady za prejazdené kilometre. Viem, že kedysi nemohol. Nezmenilo sa? A kde by som to mohla nájsť čierne na bielom. Ak viete poraďte a ďakujem.
jamis
28.01.09,19:48
Tak Ťa medzi nami vítam a dúfam, že sa tu budeš cítiť dobre.
riremordore
29.01.09,11:15
Myslím, si, že pokiaľ podal oznámenie o zániku daňovej povinnosti na DU a pokiaľ neplatil cestnú daň, tak nemôže. Iba ak by mal zaplatenú daň za motorové vozidlá. Paušálne výdavky sú buď 40% z príjmov a plus poistné alebo pokiaľ mal príjmy z remeselnej živnosti tak výdavky 60 % si môže uplatniť. Ale neviem to presne.
martina0203
01.02.09,08:19
Vitaj medzi nami a cíť sa tu dobre.
babi2
01.02.09,08:27
konečne sa mi podarilo zaregistrovať. Volám sa Zuzana a som vzhľadom k svojmu veku ešte len taká začínajúca poloúčtovníčka. Potrebovala by som poradiť ohľadom súkromného auta používaného na podnikanie. Môže si podnikateľ, ktorý v roku 2007 preradil auto do osobného užívania uplatnovať v jazdách za r. 2008 paušálne náhrady za prejazdené kilometre. Viem, že kedysi nemohol. Nezmenilo sa? A kde by som to mohla nájsť čierne na bielom. Ak viete poraďte a ďakujem.
Ak o aute účtoval ako o majetku a odpisoval ho a následne preradil do osobného užívania, tak si nemôže uplatňovať paušálne náhrady