caucico
28.01.09,22:13
Ahojte poraďáci,
potrebujem informáciu. Je potrebné posielať odsúhlasenie pohľadávok doporučene, aby sme mali doklad o tom, že to bolo zaslané? ďakujem
casch
28.01.09,21:18
Ja myslím, že nie, treba mať evidenciu, komu si to poslal, a čo sa vrátilo ako potvrdené, alebo nepotvrdené a ako si opravil prípadné chyby. Teda inventarizačný zápis z prevedenej dokladovej inventúry.
Dav
28.01.09,21:40
Doporučene posielam len tým partnerom, kde mám na to nejaký extra dôvod -napríklad duplicitnú platbu, vysoký zostatok, a pod.
fcelicka
29.01.09,06:13
A posielate aj odsuhlasenie zavazkov?
alušik
29.01.09,06:29
Osobne posielam odsúhlasenie zostatkov záväzkov len na vyžiadanie auditora. Keby si každý obchodný partner splnil to, čo má a poslal odsúhlasenie svojich pohľadávok, tak máme potom vlastne odsúhlasené všetky naše záväzky.
TatianaM
29.01.09,06:29
V prípade, že mi nepošlú oni odsúhlasenie svojich pohľadávok (čiže mojich záväzkov) a ide o významnejšiu sumu, alebo je tých záväzkov u jedného dodávateľa veľa, kde nemám istotu, tak posielam aj odsúhlasenie záväzkov.
caucico
29.01.09,07:49
mockrát Vám všetkým ďakujem.
Príjemny deň
casch
29.01.09,20:46
Ja by som k tej inventarizácii doplnila, že neposudzujme len výšku záväzkov, čo vieme zistiť z prvotných dokladov, ale aj lehoty po splatnosti a príčiny, prečo neboli uhrady prevedené včas. Vzájomné písomné odsúhlasenie zvýši preukaznosť účtovnej závierky.