Zuzi2
28.01.09,22:08
V roku 2007 sme sa stali majiteľmi bytov a založili sme SVB - je to 8 b.j. Bolo nám pridelené IČO a mne pridelená práca účtovníčky. Neviem, či to účtujem dobre, ale už som sa čo-to dozvedela na porade. Ale trápi mi iná vec. Predseda spoločenstva išiel v r. 2007 na daňový úrad aby nám pridelili DIČ. To nám nedali s tým, že nemusíme robiť daňové priznanie. Ani sme nemali žiadne iné príjmy okrem príjmov do FO a na úhradu energií. Ale v roku 2008 sme prenajali niektorým obyvateľom bytovky pivničné priestory, za čo platia tak cca 100,- Sk mesačne na účet spoločenstva. Myslím si, že sme sa asi mali zaregistrovať na DÚ a za rok 2008 podať daňové priznanie. Ak to spravíme teraz zrejme dostaneme pokutu za oneskorenú registráciu. Tak neviem čo mám spraviť, zaregistrovať sa alebo zrušiť nájomné zmluvy a priestory prenajímať len tak s tým, že daňový úrad na príjem v roku 2008 a už aj január 2009 nepríde:mad: A vôbec neviem či SVB majú robiť daňové priznania. Nemá s tým niekto lepšie skúsenosti. Ak viete poraďte. Ďakujem:):):)
Zuzy
29.01.09,06:26
Aj ja som bola informovať sa na dan. úrade, toto mi odporučili prečítať: stránka www.drsr.sk, tam klikneš na Daňové informácie, potom na boku: Brožúry a letáky a tam vyjde, že : Spoločenstvo vlastníkov bytov - Daňová a účtovná problematika. Toto prečítaj
Zuzi2
29.01.09,18:17
Ďakujem. Pôjdem sa tam mrknúť.