sklenkova
10.06.05,16:13
Poslala som svojmu partnerovi na os. účet väčšiu sumu peňazí z podnik.účtu a teraz neviem čo s tým,môžem to dať do osobnej spotreby? Alebo musím urobiť nejakú zmluvu o pôžičke a zapísať to do záväzkov.
blcha
10.06.05,14:17
A aké máš účtovníctvo? Tá "firma" je fyzická alebo právnická osoba?
ondrejvla
10.06.05,14:20
Poslala som svojmu partnerovi na os. účet väčšiu sumu peňazí z podnik.účtu a teraz neviem čo s tým,môžem to dať do osobnej spotreby? Alebo musím urobiť nejakú zmluvu o pôžičke a zapísať to do záväzkov.
Ivka, urob si príjmový pokladničný doklad, že ti ich vrátil ako mylnú platbu! Zbytočne by si si komplikovala život! A nezapísala by si to do záväzkov, ale do pohľadávok, keďže tú sumu si poslala ty a nie on!
evina
10.06.05,14:22
Poslala som svojmu partnerovi na os. účet väčšiu sumu peňazí z podnik.účtu a teraz neviem čo s tým,môžem to dať do osobnej spotreby? Alebo musím urobiť nejakú zmluvu o pôžičke a zapísať to do záväzkov.
Ak vedieš JÚ účtovala by som to ako osobnú spotrebu. Ak PÚ napíš doplním :)
ondrejvla
10.06.05,14:27
Ak vedieš JÚ účtovala by som to ako osobnú spotrebu. Ak PÚ napíš doplním :)
Evi, Kika vedie JÚ.
danielko
10.06.05,14:29
Ja by som to nekomplikovala zmluvou o pôžičke. Ak vedieš JU, najjednoduchšie je to dať ako osobnú potrebu. Ale súhlasím aj z riešením, ktoré písala ondejvla.
lenkak
10.06.05,14:38
Oba sú možné riešenia. Ale ja by som to tiež radšej riešila osobnou spotrebou.
sklenkova
10.06.05,15:08
Takže je to v poriadku keď to vyriešim os.spotrebou, len som sa zlakla lebo na internete vidím, že je tam uvedené jeho meno a že to bude podozrivé.Keď som min.rok poslala svojej dcére 10000,-,že som to mala urobiť ako pôžičku, bola mimo tak som jej prispela(vyjadrenie daňováčky,ktorá robila kontrolu partnerovi a hneĎ pozrela aj mňa-pokutu mi nedala,ale povedala ,že z tohto účtu nemôžem dávať peniaze ani svojej dcére!)
evina
10.06.05,15:16
Takže je to v poriadku keď to vyriešim os.spotrebou, len som sa zlakla lebo na internete vidím, že je tam uvedené jeho meno a že to bude podozrivé.Keď som min.rok poslala svojej dcére 10000,-,že som to mala urobiť ako pôžičku, bola mimo tak som jej prispela(vyjadrenie daňováčky,ktorá robila kontrolu partnerovi a hneĎ pozrela aj mňa-pokutu mi nedala,ale povedala ,že z tohto účtu nemôžem dávať peniaze ani svojej dcére!)0

problém totiž nevzniká Tebe ako zaúčtovať, ale tej druhej strane o aký príjem sa jedná z jeho strany. Ak tam je vidieť to meno, riešila by som to tým príjmovým dokladom ako píše ondrejvlja, a potom si niekedy neskôr daj osobnú spotrebu z pokladne.
sklenkova
10.06.05,15:31
Druhej stane je to fuk lebo som to poukázala na osobný účet
lenkak
10.06.05,15:34
Tak keď to neprekáža Tebe ani tomu druhému, tak nie je problém s osobnou spotrebou.
Paula
10.06.05,19:04
Ak požičiaš peniažky dobrému človeku a bude ti ich vraciať na tvoj účet, urobte zmluvu o pôžičke . Budeš mať tak doklad kvôli daňovákom..... že to je nezdaniteľný príjem - vrátenie pôžičky. :)