jaanna
29.01.09,09:11
Dobrý deň, prosím o odpoveď na otázku, ako je to s plnením povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím zadaním zákazky. V roku 2008 sme zadali chránenej dielni objednávku na jej výrobky v celkovej hodnote s DPH cca 45 000 Sk. Pracovníčka chránenej dielne mi vypočítala, že uvedená suma nepostačuje na započítanie 1 zamestnanca, lebo do potvrdenia o zákazke sa uvádza iba cena práce /t.j. mzda + odvod/. V ročnom výkaze je uvedený termín "Celková suma platieb za odobraté výrobky alebo služby", takže by ma zaujímalo, z akej sumy má chránená dielňa vychádzať pri potvrdení na účely započítania, či z celkovej fakturovanej sumy, alebo má vypočítať cenu práce a túto uviesť do potvrdenia. Prosím o pomoc, ak niekto vie ako treba postupovať.
JUCUS
29.01.09,12:23
Povinnost zamestnavat obcanov so ZPS je mozne splnit aj zadanim zakazky pre chranenu dielnu vo vyske 0,8 nasobku celkovej ceny prace (sucet priemernej mzdy vyhlasene statistickym uradom + % ZP + % SP + DDP platene zamestnavatelom v rozhodujucom obdobi). Rozhodujuce obdobie pre priemernu mzdu je 1. a 3. stvrtrok predchadzajuceho roka.
jaanna
29.01.09,13:19
To áno, ale mňa zaujíma či sa do zadania zákazky počíta celková faktúrovaná suma /vrátane materiálových nákladov/ alebo iba cena za prácu vykonanú na zadanej zákazke. Ďakujem
JUCUS
29.01.09,13:35
Podla mna iba cena za pracu, ale nie som si tym uplne ista :-S
jaanna
30.01.09,07:04
Neviete nikto poradiť?
bubenkova jana
24.03.09,12:25
dobrý deň, takisto riešim tento problém, neviem či to správne chápem, ale na potvrdení pre rok 2008 je uvedené:
1. celková suma platieb za odobraté výrobky alebo služby (myslím si, že tu by mala byť uvedená celková suma z faktúry, keď ste platcom DPH tak bez DPH)
2. celková cena zadanej zákazky - to isté, suma z FA
Za rok 2007 na potvrdení sa uvádzala celková cena práce, čo je podstatne iné.