katka28
29.01.09,09:53
Mám dve otázky:
1.Ak sa zamestnám v dvoch firmách - v obidvoch na 4 hodiny, ako sa platia odvody do fondov?
2.Nezdaniteľnú čiastku si môžem uplatniť u obidvoch, alebo len u jedného? Pokiaľ len u jedného, pri podaní daňového priznania sa mi daň vráti? (tam už môžem zapísať celú nezdaniteľnú časť za rok?)
Tweety
29.01.09,09:02
Mám dve otázky:
1.Ak sa zamestnám v dvoch firmách - v obidvoch na 4 hodiny, ako sa platia odvody do fondov?
2.Nezdaniteľnú čiastku si môžem uplatniť u obidvoch, alebo len u jedného? Pokiaľ len u jedného, pri podaní daňového priznania sa mi daň vráti? (tam už môžem zapísať celú nezdaniteľnú časť za rok?)
1. odvody platíš z každého príjmu
2.NČ si môžeš uplatniť len u jedného z nich. Ak budeš podávať DP, alebo zamestnáv. bude robiť RZD, až tam sa buď zaplatená daň vráti, alebo doplatíš, všetko záleží od výšky príjmu.
Jara
29.01.09,09:03
Odvody idú rovnako ako z prac. pomeru na riadny prac. čas, len z alikvotnej čiastky, prípadne zo mzdy. Neviem aký príjem máš u ktorého zamestnavateľa, ale u jedného si len môžeš dať odpočitateľnú položku, napr. si vezmeš za hlavného toho, kde máš vyšší príjem a tam si uplatníš odpoč. položku a v druhej ti budú z celej čiastky zrážať daň. Na konci roka dáš potvrdenie o príjme svojmu hlavnému zamestnavateľovi a daš žiadosť o ročné zúčtovanie a tam ti to všetko preráta. Prípadne si môžeš podať DP aj sama.