amundsen
29.01.09,11:10
Dobry den,
rada by som Vas poziadala o radu.

Ako zauctovat v jednoduchom uctovnictve stav skladu k 31,12, Moja uctovnicka mi predchadzajuce roky uctovala nasledovne: ked sa mi stav skladu znizil oproti predchadzajucemu roku, vytvorila interny doklad v hodnote znizenia skladu a ten zahrnula do penazneho dennika do vydavkov ovplyvnujucich zaklad dane, konkretne do prevazdkovej rezie.

V tomto roku mam opacnu situaciu. Sklad sa mi zvysil. Ked som sa pytala jednej znamej, tak ju takato otazka prekvapila, ze ona ziaden sklad neriesi, vysledok je podla nej len prijmy - vydavky. S hodnotou skladu neuvazuje. Neviem ako to zauctovat, nakolko v tomto roku som na materskej dovolenke a uctovnicto si uz z financnych dovodov musim robit sama. Velmi pekne dakujem za radu.
Zoltán Kovács
29.01.09,10:14
Dobry den,
rada by som Vas poziadala o radu.

Ako zauctovat v jednoduchom uctovnictve stav skladu k 31,12, Moja uctovnicka mi predchadzajuce roky uctovala nasledovne: ked sa mi stav skladu znizil oproti predchadzajucemu roku, vytvorila interny doklad v hodnote znizenia skladu a ten zahrnula do penazneho dennika do vydavkov ovplyvnujucich zaklad dane, konkretne do prevazdkovej rezie. Ak účtovníčka postupovala ako uvádzaš, potom bohu žiaľ asi máš zle urobené DP za tie roky. Totiž v JÚ sa účtuje o skutočne prijatých a vydaných peniazoch. A tým pádom aj pohyby na sklade sa premietajú počas roka do peňažného denníka. Takto vlastne účtovníčka ti znížila základ dane o neoprávnený výdavok.

V tomto roku mam opacnu situaciu. Sklad sa mi zvysil. Ked som sa pytala jednej znamej, tak ju takato otazka prekvapila, ze ona ziaden sklad neriesi, vysledok je podla nej len prijmy - vydavky. S hodnotou skladu neuvazuje. Neviem ako to zauctovat, nakolko v tomto roku som na materskej dovolenke a uctovnicto si uz z financnych dovodov musim robit sama. Velmi pekne dakujem za radu. Stav skladu k 31.12. v JÚ sa nikde neúčtuje, len sa uvedie vo výkaze o majetku a záväzkoch.


V citáte.
Ivenka
29.01.09,12:09
Takže to nie je ako v podvojnom, že čo mi ostalo k 31.12. tak o to si znížim výdavky ?
Anja111
29.01.09,12:14
Takže to nie je ako v podvojnom, že čo mi ostalo k 31.12. tak o to si znížim výdavky ?
Nie...
amundsen
03.03.09,13:01
Dakujem vsetkym za odpoved. A zvlast Zoltanovi Kovacsovi za super rychlu odpoved.