kubkokubko
29.01.09,11:54
Poradaci prosim o radu, manzel zacal od 1.1. podnikat a chcel byt platcom DPH. Na DU mu povedali, ze musi priniest jednu fakturu bez DPH aby videli, ze bude mat nejaky obrat a ze potom ho budu moc zaregistrovat. Zaregistrovany je ako platca od 1.2 a povedali mu, ze tu prvu fakturu ma nechat bez DPH. Uctuje v jednoduchom uctovnictve v programe Money.

Chcem vas poprosit o radu to mam vytvorit dve uctovne agendy, jednu za januar,ked bol neplatca a potom previest udaje do druhej, ze je platca? Alebo len v jednej agende zmenim, ze je uz platca.

A ked bude stvrtrocnym platcom stvrtrok sa pocita kalendarny alebo februar - april?

Veeeelmi pekne dakujem za rady
Zoltán Kovács
29.01.09,11:01
Poradaci prosim o radu, manzel zacal od 1.1. podnikat a chcel byt platcom DPH. Na DU mu povedali, ze musi priniest jednu fakturu bez DPH aby videli, ze bude mat nejaky obrat a ze potom ho budu moc zaregistrovat. Zaregistrovany je ako platca od 1.2 a povedali mu, ze tu prvu fakturu ma nechat bez DPH. Uctuje v jednoduchom uctovnictve v programe Money.

Chcem vas poprosit o radu to mam vytvorit dve uctovne agendy, jednu za januar,ked bol neplatca a potom previest udaje do druhej, ze je platca? Alebo len v jednej agende zmenim, ze je uz platca. Len zmeníš v agende na platiteľa DPH.

A ked bude stvrtrocnym platcom stvrtrok sa pocita kalendarny alebo februar - april? Berie sa kalendárny štvrťrok. Teda 01-03, 04-06, 07-09 a 10-12

Veeeelmi pekne dakujem za rady


V citáte.
kubkokubko
29.01.09,12:30
Dakujem velmi pekne s DPH som uplny zaciatocnik vdaka