Martina V
29.01.09,12:07
Dobrý deň poraďáci,
Chcela by som sa informovať či sa niekto venuje reflexológie, alebo či nemáte nejakého známeho čo sa tomu venuje? Zaujímajú ma reflexné body... čítala som tri knihy a všetky tri boli odlišné čo sa týka tých bodov. ako je to možné? Chcela by som sa reflexológii podrobnejšie venovať ale neviem na základe čoho, keďže tri knihy boli odlišné.
Veľmi pekne ĎAKUJEM za každú jednu radu.
Pekný deň
syrik
29.01.09,11:50
Ja mám na to aj certifikát...no čitala som jednu vynikajúcu knihu..nepamätam si ,ako sa volá...ak nezabudnem,pozriem doma názov aj autora...ono tie materiály nie sú jednotné,no podstatne veľké rozdiely sú tam není...
syrik
30.01.09,05:42
Našla som tú knihu...volá sa Základní kniha Reflexní terapie od Hedi Masafretovej...Je v češtine,ale je výborná...je tam opísaný detailne a aj znázornení každy jeden reflexný bod....;)
Martina V
30.01.09,08:16
Veľmi pekne ĎAKUJEM pozriem si tú knižku. A samozrejme časom by som chcela aj ja ísť na nejaký (KVALITNÝ) kurz. Ešte raz ĎAKUJEM
pekný deň
syrik
30.01.09,08:31
Veľmi pekne ĎAKUJEM pozriem si tú knižku. A samozrejme časom by som chcela aj ja ísť na nejaký (KVALITNÝ) kurz. Ešte raz ĎAKUJEM
pekný deň

Rado sa stalo ;) Držím Ti palce...a je to inak skvelé vedieť už len pre svoju vlastnú potrebu...pretože tieto masáže si možeš robiť aj sama...ja si robím denne...:)
pasuliatko
30.01.09,18:10
Našla som tú knihu...volá sa Základní kniha Reflexní terapie od Hedi Masafretovej...Je v češtine,ale je výborná...je tam opísaný detailne a aj znázornení každy jeden reflexný bod....;)

viem,že to bude mimotemy ale vymaž si ss lebo mi nejde odoslať tebe bo máš plnú schránku:rolleyes:
syrik
31.01.09,08:16
viem,že to bude mimotemy ale vymaž si ss lebo mi nejde odoslať tebe bo máš plnú schránku:rolleyes:


Ďakujem za upozornenie...už na tom pracujem :o
alternativa
03.02.09,20:58
Ano, kolko knih o reflexnych bodoch, tak vzdy su v nich odchylky. Ale presne "trafenie" urciteho bodu nie je az take podstatne. Treba poznat zakladne rozdelenie chodidla na zony, to je postacujuce. Dolezite je prejst cele chodidlo bod za bodom. Ale reflexka chodidiel sa neda dobre urobit sebe samemu /v predklone sa blokuju energ. drahy/. Ale reflexka ruk je uplne bez problemov. Napr. masaz chrbtice si mozeme urobit pocas pracovnej porady, pravda ak nemame prave my slovo
Psycholog
04.02.09,13:23
Našla som tú knihu...volá sa Základní kniha Reflexní terapie od Hedi Masafretovej...Je v češtine,ale je výborná...je tam opísaný detailne a aj znázornení každy jeden reflexný bod....;)
Mohu doporučit i knihu "REFLEXOLOGIE" od Ann Gillandersové a jako pokračování "AKUPRESUROU PROTI BĚŽNÝM NEMOCEM" od Chris Jarmey a Johna Tindalla. Pro každodenní běžné užití stačí "JÓGA PRSTŮ aneb jak léčit sám sebe". Napsala Olga Krumlovská. V názvu je sice jóga, ale jedná se čistou akupresuru reflexních bodů na ruce. Petr