zuzanask
29.01.09,12:12
Hľadam tu už hodinu niečo, čo by ma trochu usmernilo. Chcela by som sa spytat na nejake praktiky ku kontrole účtovníctva na konci účtovného roka. Aby som mala istotu že ho uzavriem v poriadku. Ja napríklad robim tieto kontroly:
- skontrolujem ci mam účet 042 nulový ak som zaradila všetok majetok v danom roku
- takisto ci na ucte 261 su nejake pohyby - tie co tam maju byt - vacsinou tam je nula
- skontrolujem účet 213 kde evidujem stravné lístky či mi to sedí
- účet 321 a 311 si porovnám či mi sedí s tým čo mám evidované v prijatých a vystavených faktúrach lebo tie učtujem len na tieto účty

ake kontroly si robite vy?
Zoltán Kovács
29.01.09,11:15
Hľadam tu už hodinu niečo, čo by ma trochu usmernilo. Chcela by som sa spytat na nejake praktiky ku kontrole účtovníctva na konci účtovného roka. Aby som mala istotu že ho uzavriem v poriadku. Ja napríklad robim tieto kontroly:
- skontrolujem ci mam účet 042 nulový ak som zaradila všetok majetok v danom roku
- takisto ci na ucte 261 su nejake pohyby - tie co tam maju byt - vacsinou tam je nula
- skontrolujem účet 213 kde evidujem stravné lístky či mi to sedí
- účet 321 a 311 si porovnám či mi sedí s tým čo mám evidované v prijatých a vystavených faktúrach lebo tie učtujem len na tieto účty

ake kontroly si robite vy?


Mala by prebehnúť fyzická kontorola DHM a porovnanie s účtovným stavom (01x a 02x účty).
Inventúra pokladne (4x do roka).
Dokladová inventúra účtov triedy 3xx ......
JUCUS
29.01.09,11:19
Okrem toho by si mala skontrolovat ucet 431, ci bol prevedeny VH z predchadzajuceho roka, a skontrolovat, ci mas zauctovane vsetky rezervy, casove rozlisenia, a ak mas leasing, mozes skontrolovat, ci ti sedi suma istiny na splatkovy kalendar.