kačer
29.01.09,13:02
Ahojte, potrebovala by somporadiť akou zložkou mzdy zadávate pracovníkovi nárok na sedem dní v roku k lekárovi a akou zložkou mzdy všetky návštevy lekára nad 7 dní.
Ďakujem
Silvia M.
04.02.09,06:46
Ahoj.
Zamestnancom návštevy u lekára /7 dní na ktoré má ročne nárok/ zadávam kódom 361.
Ak ide k lekárovi nad rámec tohto, berie si buď dovolenku, alebo PN.
kačer
04.02.09,07:00
Ďakujem, medzitým čo som písala dotaz som bola na školení a tam spomínali, že nad rámec 7 dní je to zložka mzdy A15.
ecompka
06.02.09,06:20
Prosim o radu. Vytlacila som v Olympe potvrdenie o zdanitelnej mzde a miesto rodného cisla tam mám datum narodenia. Robila som to teraz v novej verzii. Ked som vytlacala z inej firmy tak tam mám rodne cislo. Neviete poradit? V personalistike rodne cislo mám zadane.
Dakujem.
ecompka
06.02.09,09:01
Prosim o radu. Vytlacila som v Olympe potvrdenie o zdanitelnej mzde a miesto rodného cisla tam mám datum narodenia. Robila som to teraz v novej verzii. Ked som vytlacala z inej firmy tak tam mám rodne cislo. Neviete poradit? V personalistike rodne cislo mám zadane.
Dakujem.
Posúvam.
kačer
06.02.09,09:23
Skúšala som to , a mne tlačí s rodným číslom. Išla som priamo, nie cez hromadnú tlač, pracujem vo verzii 9.10
ecompka
06.02.09,15:52
Prosim o radu. Vytlacila som v Olympe potvrdenie o zdanitelnej mzde a miesto rodného cisla tam mám datum narodenia. Robila som to teraz v novej verzii. Ked som vytlacala z inej firmy tak tam mám rodne cislo. Neviete poradit? V personalistike rodne cislo mám zadane.
Dakujem.
Nikomu sa nic take nestalo? V jednej firme tlaci dobre a v druhej nie.
svedia
08.02.09,14:10
Ahojte prosím, poradíte mi..
kde si mám nastaviť IČO vo výkazoch preddavkov do VŠZP aby mi vypisovalo do okienok/ číslo platiteľa/ samo, neviem v podniku??? Ďakujem


Ešte, ročné zúčtovanie dane aký je to kód v mzdovej osnove, neviem ho nájsť v tejto novej verzii..
svedia
08.02.09,14:24
prosím.. kto robí v olympe...
DanielaSL
08.02.09,14:38
Nastavíš si to v bankových účtoch. Vyber si tam účet pre VšZP . A v údajoch bankového účtu máš aj číslo platiteľa. Nezabudni k nemu pridať aj dve nuly na koniec.
DanielaSL
08.02.09,14:41
A zúčtovanie dane za predchádzajúci rok je na konci kód Z10. Dúfam, že myslíš toto.
svedia
08.02.09,15:01
Robím výplatu za 01/2009..
teraz pozerám v mesačných výkazoch do SP //tie nové tlačivá//
mi rozpísalo sumy v eurách ale vo vymeriavacích základoch mi dalo aj príklad.. 439,43 ale v odvodoch mi to nejako divne zaokruhľuje na 61,50
13,10
4,30
3,50 a atď... prečo tie nuly?? Ak môžte poradte mi..

teraz som si to prečítala, že.. na 10€c nadol.. že..
DanielaSL
08.02.09,17:57
No ja som sa s tým nejako netrápila..nič mi tie eurové sumy nehovorili...spolieham na to, že mám dobrý softvér.;)
Danielle369
09.02.09,07:07
a mne vypočítal program v 9.11 príjmy zo závislej činnosti na 6,26 a ked som otvorila prehlad o zrazených preddavkov tak tam načítalo iba 6. Je to správne?
kačer
09.02.09,07:55
Ešte som sa chcela poradiť ako by ste riešili taký problém. Máme zamestnanca, ktorý má pracovnú zmluvu na dobu určitu do 31.3.2009. Podľa potreby organizácie zmluva sa v marci sa predlži alebo nie. Problém je však v tom, že je diabetik a chodí každý mesiac jeden celý den a niekedy aj časť druhého dňa na kontrolu k lekárovi -odbery. Čiže už teraz k dnešnému dnu má vyčerpané tri dni. Ak by odišiel tak má už prečerpanu alikvotnu časť. Máme dvojsmennu prevádzku, navrhli sme mu že može to odrobiť popoludní. Jeho reakcie však bola, že po odbere nemože pracovať a že donesie na to aj papier od lekára.
Ako by ste riešili tieto dni vo výplate?
aknah
09.02.09,08:04
treba vyuzit hotline krosu, tam poradia ihned 041/7071070, teda ak mas zakupenu licenciu
Aňuška
09.02.09,09:31
Ešte som sa chcela poradiť ako by ste riešili taký problém. Máme zamestnanca, ktorý má pracovnú zmluvu na dobu určitu do 31.3.2009. Podľa potreby organizácie zmluva sa v marci sa predlži alebo nie. Problém je však v tom, že je diabetik a chodí každý mesiac jeden celý den a niekedy aj časť druhého dňa na kontrolu k lekárovi -odbery. Čiže už teraz k dnešnému dnu má vyčerpané tri dni. Ak by odišiel tak má už prečerpanu alikvotnu časť. Máme dvojsmennu prevádzku, navrhli sme mu že može to odrobiť popoludní. Jeho reakcie však bola, že po odbere nemože pracovať a že donesie na to aj papier od lekára.
Ako by ste riešili tieto dni vo výplate?

Na 7 dní má nárok bez ohľadu, kedy ukončí PP. Po vyčerpaní 7 dní
by som to riešila cez A15-Pracovné voľno zákonné.
Nezabudni prerušiť na SP cez RLFO.
Podrobnejší popis tejto zložky mzdy nájdeš v číselníku mzdovej osnovy,
keď na nastavíš na A15 a stlačíš F1.
denisie
09.02.09,09:54
Ešte, ročné zúčtovanie dane aký je to kód v mzdovej osnove, neviem ho nájsť v tejto novej verzii..

pri generovaní výplaty sa zaškrtne políčko pridať zúčtovanie preddavku na daň a program automaticky preplatky alebo nedoplatky z RZD vysporiada vo výplate
Aňuška
09.02.09,10:12
Prípadne ručne Z10(zúčtovanie dane) a Z15(zúčt. daň.bonusu)
Ale tak, ako radí denisie, je pohodlnejšie.
kačer
09.02.09,11:40
Ďakujem
rommy
09.02.09,17:37
Ahoj môžem sa zapojiť do debaty? Teda robím s Olympom prvý krát a neviem prečo mi výkaz do SP zaokrúhľuje všetky sumy na celé eurá, nemalo by sa na desať centy? A prečo mi SF počíta z čistej mzdy? Malo by sa z hrubej nie? Prosím kde a čo mám zle nastavené?
Paula
09.02.09,17:42
Vo verzii 9.10 ráta dobre .
rommy
09.02.09,17:49
Aj sociálny fond?
Paula
09.02.09,17:55
Aj .
rommy
09.02.09,17:57
Tak neviem kde mám chybu, obe veci mi ráta zle.
domacnost
11.02.09,15:47
ahojte, neviete mi poradiť ako sa v olympe vypočítava mzda na základe mandátnej zmluvy podľa § 566 a násl. Obchodného zákonníka, akým spôsobom sa to zadáva?
anina
11.02.09,16:42
Ahoj môžem sa zapojiť do debaty? Teda robím s Olympom prvý krát a neviem prečo mi výkaz do SP zaokrúhľuje všetky sumy na celé eurá, nemalo by sa na desať centy?

V tlači výkazov su dva druhy, pre rok 2008 a bez označenia roku. Nastav sa na ten druhý, tam budeš mať vo výkazoch aj centy.
jojko19
12.02.09,15:34
Ahojte, potreboval by som poradiť. Mám novú firmu s jedným zamestnancom. Prvý krát som robil výplatu v Olympe, stiahol som si demoverziu. Vo výkaze do zdravotnej poisťovne mi však neoznačilo, či ide o FO alebo PO. Kde sa to nastavuje? Ja to neviem nikde nájsť. Ďakujem.
liba2
12.02.09,15:43
a mne vypočítal program v 9.11 príjmy zo závislej činnosti na 6,26 a ked som otvorila prehlad o zrazených preddavkov tak tam načítalo iba 6. Je to správne?nie je to správne. Predpokladám, že Prehľad ešte nemajú spracovaný na eur, veď je ešte čas.
Paula
12.02.09,15:48
nie je to správne. Predpokladám, že Prehľad ešte nemajú spracovaný na eur, veď je ešte čas.


Vedved aj hore na druhej strane sa píše, že Sk .:)
mzdarka renca
13.02.09,11:55
Ahojte, potreboval by som poradiť. Mám novú firmu s jedným zamestnancom. Prvý krát som robil výplatu v Olympe, stiahol som si demoverziu. Vo výkaze do zdravotnej poisťovne mi však neoznačilo, či ide o FO alebo PO. Kde sa to nastavuje? Ja to neviem nikde nájsť. Ďakujem.

Priznám sa, aj ja mám tento problém a hrala som sa stým a nikde som nenašla, kde to zadefinovať, či je niekto FO, alebo PO.
Pridávam sa s prosbou o pomoc.
Ďakujem
Paula
13.02.09,12:06
Organizácia, Podnik...v otvorenom potom okne dopísať do "formy" alebo PO alebo FO.
mzdarka renca
13.02.09,19:09
Organizácia, Podnik...v otvorenom potom okne dopísať do "formy" alebo PO alebo FO.

Ďakujem za odpoveď, ale do formy píšem, že je to s.r.o......spravila som to podľa tvojho návodu a PO mi hodilo vo výkaze na ZP do názvu firmy XYZ PO, tak som to opäť prepísala vo forme na s.r.o. a v názve je to opäť XYZ s.r.o.
Nechápem to, lebo sa s tým hrajem každý mesiac pri tlači už 3 roky.
Paula
13.02.09,19:21
Aha....ja som vždy to PO dopisovala po vytlačení, Až po vašich príspevkoch som tam to PO dopísala a nevšimla si, že aj k názvu to pricapilo. Na daňových výkazoch u s.r.o. napíše správne právnu formu (112) , ale do poisťovní asi nevie. Alebo vie, len my nevieme :D
petra:-)
13.02.09,19:21
Ja mam zadane v Organizacia - Podnik - prvé okienko je Názov , obchodné meno - tam mám XYZ, s.r.o., druhé okienko je Forma - tam mám 112. Potom je vľavo záložka pod adresou (červeným) - iné - v kolónke kód PF mám 112. Vo výkaze mi pekne uvádza PO :)
Paula
13.02.09,19:27
Hej, ale keď do "forma" dám 112, tak mi tú 112-ku pricapí aj k názvu firmy.
petra:-)
13.02.09,19:29
Tak z kolónky forma vyhoď, nechaj len v tom iné, teraz som to skúsila, robí to aj tak :)
Paula
13.02.09,19:31
Tak z kolónky forma vyhoď, nechaj len v tom iné, teraz som to skúsila, robí to aj tak :)


Už to mááááááááám. Keď som v "iné!, treba tú 112-ku vo forme tam nemať.
mzdarka renca
13.02.09,21:26
Ja mam zadane v Organizacia - Podnik - prvé okienko je Názov , obchodné meno - tam mám XYZ, s.r.o., druhé okienko je Forma - tam mám 112. Potom je vľavo záložka pod adresou (červeným) - iné - v kolónke kód PF mám 112. Vo výkaze mi pekne uvádza PO :)

Si geniálna:), už je to ako má byť. chcela som ti dať bodík, ale nejde mi to:mee:, skúsim neskôr. A ver mi, zaslúžiš si ho, lebo sa s tým trápim:mad: 3 roky a nevedela som na to prísť a dopisovala som to rukou ako paula. Ešte raz diky.:D:D:D
domacnost
26.02.09,15:45
ahojte, neviete mi poradiť ako sa v olympe vypočítava mzda na základe mandátnej zmluvy podľa § 566 a násl. Obchodného zákonníka, akým spôsobom sa to zadáva?

odpoviem si sama, už som zistila ako... možno to niekomu aj pomôže, kto bude potrebovať. Treba si vybrať pracovný pomer buď ako spoločník bez pracov.pomeru, alebo ako štatutár bez pracovného pomeru.:)
Lubica3
26.02.09,16:22
Nevie mi niekto poradiť, ak mi nevypĺňa potvrdenie na účely nemoc.dávok do SoP v Olympe - zamestnankyňa má vygenerovanú už výplatu za 2/09, kde má 10 dní OČR a to potvrdenie ohľadne vymeriavacieho základu mám stále prázdne...Netušíte, kde ešte čo mám zafajknúť, aby mi tam ťahalo údaje? Vopred ďakujem.
Lubica3
26.02.09,16:42
No tá OČR bola práve 10 dní, takže nemám začiarknuté, že pokračuje...ale práve som si tlačila jej mzdový list, že to urobím ručne a vidím, že vlastne ona minulý rok bola ešte na rodičovskej dovolenke a počet dní jej rozhodujúceho obdobia je len 192. Tým pádom nemá nárok na dávku, ak nebola poistená tých 270 dní?
7lienka
26.02.09,17:48
Ak máte nového zamestnanca (teraz vo verzii 9..11) ako zadávate zdravotnú poisťovňu?
V personalistike, v záložke mzdové údaje - zdravotná poisťovňa nemám F7.
Zmenili zadávanie alebo to mám zle?
Čo s tým?
Maruška54
26.02.09,17:57
Karta pracovné údaje- vznik a zánik ZP
7lienka
26.02.09,18:06
Karta pracovné údaje- vznik a zánik ZP


Ďakujem Ti, si zlatá.
Zmenili to zadávanie. Ja som sa tak vystrašila, že mám zle nainštalovanú licenciu, že som tú odrážku ani nevidela.
tonkat
02.03.09,22:41
Prosím Vás, ako sa zadáva dátum vykonania ročného zúčtovania, tak aby mi ho ťahalo na 1.stranu hlásenia. Tiež mi chýba v hlásení na str. 2 dátum pri Vyhlasujem ....
Ďakujem.
tonkat
04.03.09,09:41
Už viem aj odpoveď, zadáva sa to ručne, info je z Krosu. Keby niekto potreboval.
jess
05.03.09,09:24
Vraciam bývalému pracovníkovi preplatok na dani z príjmu. Je správne, ak mi ho hádže aj do výkazu ZP ?
Aňuška
05.03.09,11:00
Vraciam bývalému pracovníkovi preplatok na dani z príjmu. Je správne, ak mi ho hádže aj do výkazu ZP ?

Dáška,
zadaj mu v personalistike v zložke "Vznik a zánik ZP"
"obdobie do" dátum, kedy ukončil PP.
Potom Ti nebude ťahať bývalého pracovníka do výkazu.
jess
05.03.09,11:10
Anka, ďakujem. Práve som dohovorila s pracovníčkou z Krosu a tá mi to isté poradila :)
Ešte mám jeden problém...... hľadám, ktorý paragraf hovorí o VZ do SP, pretože pracovník má HM 272 € (hodinovú 1,7 €) a VZ do SP mi dáva automaticky 295,5 € ako z mesačnej mzdy a pán Mihál mi napísal v inej téme, že program mi to ráta zle, keď ráta odvody do SP z VZ 295,5 . V Krose mi zas povedali, že SP ráta len s mesačnou mzdou, kdežto ZP rátajú aj s hodinovou aj s mesačnou mzdou.

Takže, aj keď má pracovník, ktorý je odmeňovaný hodinovou mzdou, hrubú mzdu 272 €, tak odvody do SP sa platia vždy z min.mesačnej mzdy, teda z 295,5 €.
Aňuška
05.03.09,12:03
Anka, ďakujem. Práve som dohovorila s pracovníčkou z Krosu a tá mi to isté poradila :)
Ešte mám jeden problém...... hľadám, ktorý paragraf hovorí o VZ do SP, pretože pracovník má HM 272 € (hodinovú 1,7 €) a VZ do SP mi dáva automaticky 295,5 € ako z mesačnej mzdy a pán Mihál mi napísal v inej téme, že program mi to ráta zle, keď ráta odvody do SP z VZ 295,5 . V Krose mi zas povedali, že SP ráta len s mesačnou mzdou, kdežto ZP rátajú aj s hodinovou aj s mesačnou mzdou.

Dáška, podľa mňa (bez záruky) je to § 138 ods.9 zákona o SP:

9) Vymeriavací základ je mesačne najmenej vo výške minimálnej mzdy66) zamestnancov v pracovnom pomere odmeňovaných mesačnou mzdou, ktorá platí k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa platí poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity.
cleonka
06.03.09,11:56
Zdravím. Musím podať opravný Prehľad o zranenej dani za IV.Q pretože sa zistilo, že máme nedoplatok na dani. Pri vytlačení Hlásenia o vyúčtovaní dane mi vychádza nedoplatok. Ako to vyrovnám??? Čo robím mzdy, ešte sa mi to nestalo a neviem ako v programe ďalej, aby bol nedoplatok uhradený. Ďakujem
ecompka
06.03.09,12:54
Nedoplatok na dani-treba asi zaplatit nie? Alebo zle rozumiem.
ecompka
06.03.09,12:56
Mesacny vykaz do SP- pocet zamestnancov na prvej strane-
mám jedneho dohodara,mzda v mesiaci 0,-Eur, na prednej strane by malo byt pocet zamestnancov 0 a mne Olymp dáva 1.
Neviete poradit?
cleonka
06.03.09,14:07
Ja viem, že treba zaplatiť, ale či sa mi v programe nejako dá vygenerovať príkaz k úhrade presne k tej čiastke alebo treba zadať ručne.
Lianka
06.03.09,14:20
Ja viem, že treba zaplatiť, ale či sa mi v programe nejako dá vygenerovať príkaz k úhrade presne k tej čiastke alebo treba zadať ručne.

Ked ti nedava do prikazu sumu, ktoru potrebujes, zadaj sumu rucne.
liba2
06.03.09,17:40
Mesacny vykaz do SP- pocet zamestnancov na prvej strane-
mám jedneho dohodara,mzda v mesiaci 0,-Eur, na prednej strane by malo byt pocet zamestnancov 0 a mne Olymp dáva 1.
Neviete poradit?ak nemal v mesiaci odmenu , tak mu negeneruj mzdu, teda vygenerovanú mzdu zruš.
Dana7
06.03.09,18:21
Nikomu sa nic take nestalo? V jednej firme tlaci dobre a v druhej nie.

Mne sa stalo to isté, a tiež si s tým neviem poradiť.
KEJKA
06.03.09,18:42
Mne sa stalo to isté, a tiež si s tým neviem poradiť.
tiež nektorým dáva RČ správne a niekde dátum narodenia. Nesúvisí to nejako s tým, že rozlišuje či je alebo nie je občan SR?
liba2
06.03.09,18:58
Mne sa stalo to isté, a tiež si s tým neviem poradiť.http://www.porada.sk/975045-post57.html
liba2
06.03.09,18:59
tiež nektorým dáva RČ správne a niekde dátum narodenia. Nesúvisí to nejako s tým, že rozlišuje či je alebo nie je občan SR?poradila by som, ale s týmto nemám skúsenosť. ak ide o cudzinca a tomuto sa nezadáva r.č., tak asi bude správne, že uvádza dátum nar.
KEJKA
06.03.09,19:24
poradila by som, ale s týmto nemám skúsenosť. ak ide o cudzinca a tomuto sa nezadáva r.č., tak asi bude správne, že uvádza dátum nar.
práveýe nik nie je cudzinec. Len OLYMP nekde dá r.č. a niekde dátum narodenia. To ostatné bola len moja domnienka, od istého času sa na prihláškach uvádza aj krajina - to by nemalo nič ovplyvňovať, ale čo ak?

Skrátka, u všetkých by mal byť údaj jednotný, a síce r.č.
Táto otázka sa v tejto téme už vyskytuje, ale odpoveď som nenašla.
V pondelok zavolám na hotline, ak sa dozviem odpoveď, tak to sem hodím.
liba2
06.03.09,19:33
áno, v osobných údajoch je okienko "štátna prísl." a tu treba vybrať to SK cez lupu - je to nastavené v programe s osobitným kódom...
skús to pozrieť, možno práve toto je zádrheľ.
Maruška54
06.03.09,20:04
áno, v osobných údajoch je okienko "štátna prísl." a tu treba vybrať to SK cez lupu - je to nastavené v programe s osobitným kódom...
skús to pozrieť, možno práve toto je zádrheľ.
Dievčence to je ono, aj ja som mala ten problém a už je odstránený
ecompka
06.03.09,20:13
ak nemal v mesiaci odmenu , tak mu negeneruj mzdu, teda vygenerovanú mzdu zruš.
K prispevku 57.
Ale ked mu nebudem generovat mzdu tak sa neobjavi v prilohe.
A on sa v prilohe musi objavit-teda jeho r.c. a sumy vsade nuly ale na prvej strane vykazu, kde je pocet zamestnancov nemá byt zaratany.
Volala som do Krosu, ostali prekvapení, ze oni na prvú stranu rátajú pocet vsetkych prihlasenych zamestnancov, ale tam má byt pocet, za ktorych sa odvadza poistne. Tak je to uvedene na stranke socpoist.sk. Vcera som to tam nahodou objavila.
liba2
06.03.09,20:42
K prispevku 57.
Ale ked mu nebudem generovat mzdu tak sa neobjavi v prilohe.
A on sa v prilohe musi objavit-teda jeho r.c. a sumy vsade nuly ale na prvej strane vykazu, kde je pocet zamestnancov nemá byt zaratany.
Volala som do Krosu, ostali prekvapení, ze oni na prvú stranu rátajú pocet vsetkych prihlasenych zamestnancov, ale tam má byt pocet, za ktorych sa odvadza poistne. Tak je to uvedene na stranke socpoist.sk. Vcera som to tam nahodou objavila.
t.r. taký prípad nemám; pozrela som nov,dec. tam som mala jedného bez príjmu, mzdu som negenerovala a vo výkaze do SP je v obidvoch mesiacoch uvedený na prílohe s nulovými údajmi.
Na 1. strane je len počet - za ktorých sa odvádza poistné, t.j. v súlade s pokynmi SP. Takže vlani to fungovalo správne.
liba2
06.03.09,20:43
K prispevku 57.
Ale ked mu nebudem generovat mzdu tak sa neobjavi v prilohe.
A on sa v prilohe musi objavit ...........
vyskúšaj negenerovať a pozri na prílohu a 1. stranu - ako to bude zapísané.
ecompka
07.03.09,09:10
Dakujem za rdu, vyskusam. V Krose mi tak dobre neporadili.
Este jednu otazku-má dohodara,odhlaseny k 28.2. ale mzda by mala byt az v marci/po skonceni kvartalu/,. Vygeneruje mi mzdu za 3/2009, ked bude odhlaseny k 28.2.?
liba2
07.03.09,09:30
Dakujem za rdu, vyskusam. V Krose mi tak dobre neporadili.
Este jednu otazku-má dohodara,odhlaseny k 28.2. ale mzda by mala byt az v marci/po skonceni kvartalu/,. Vygeneruje mi mzdu za 3/2009, ked bude odhlaseny k 28.2.?neviem - skús. Len nechápem, prečo odmena sa bude počítať až v marci; ja by som ju urobila vo februári a v marci ju dostane vyplatenú - no takéto skúsenosti nemám.
ecompka
08.03.09,18:42
Skúšala som negenerovat mzdu, vykaz bol na prvej strane pocet ludi nula, na druhej strane r.cislo bolo, vsade nuly, len neviem ako by som mala dostat pocet odpracovanych hodin? Lebo dohodar pracoval, napr.10 hodin, ale odmenu dostane kvartalne.
Dajú sa niekde zadat odpracovane hodiny bez toho aby som generovala mzdu???
K prispevku 66.
veronikasad
08.03.09,19:19
Skúšala som negenerovat mzdu, vykaz bol na prvej strane pocet ludi nula, na druhej strane r.cislo bolo, vsade nuly, len neviem ako by som mala dostat pocet odpracovanych hodin? Lebo dohodar pracoval, napr.10 hodin, ale odmenu dostane kvartalne.
Dajú sa niekde zadat odpracovane hodiny bez toho aby som generovala mzdu???
K prispevku 66.
V tom by som problém nevidela. Cez oprav si vymažeš mzdu - vymaže ti aj hodiny, ale môžeš ich späť doplniť.Skôr v tom, že ak ho budeš mať k 28,2.09 odhláseného, neponúkne ti za tohto zamestnanca v marci generáciu mzdy a teda neviem ako tam mzdu dostaneš.
Maruška54
19.03.09,15:43
Prosím vás potrebujem radu. Tlačím Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2009 a všetky čiastky sú zaokrúhlené na celé €. V nastaveniach je zaokrúhlenie správne na dve desatinné miesta. Ak sa s tým nikto nestretol zajtra napíšem do Krosu.
Maruška54
20.03.09,09:47
Prosím vás potrebujem radu. Tlačím Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2009 a všetky čiastky sú zaokrúhlené na celé €. V nastaveniach je zaokrúhlenie správne na dve desatinné miesta. Ak sa s tým nikto nestretol zajtra napíšem do Krosu.
odpoviem si sama, z Krosu mi napísali že tlačivo ešte nie je zapracované do programu lebo ministerstvo ho nevydalo
zuzanask
02.06.09,11:43
Vedeli by ste mi poradit? Ked mam pracovnika, ktory mal v mesiaci PN, tak mi VZ pre odvody vyrata nejako zvlastne. Napriklad VZ za odpracovane dni a dovolenku je 1540,- a mne pre odvody do SP zapise 2613,- a pre ZP 1540,-. Je to v nastaveni?
kira
10.07.09,17:18
Mám zamestnanca,ktorý zároveň poberá odmenu ako štatutár. Je potrebné zozúčtovať jeho mzdu a odmenu, lebo v programe to robí cez 331.
veronikasad
11.07.09,07:17
Vedeli by ste mi poradit? Ked mam pracovnika, ktory mal v mesiaci PN, tak mi VZ pre odvody vyrata nejako zvlastne. Napriklad VZ za odpracovane dni a dovolenku je 1540,- a mne pre odvody do SP zapise 2613,- a pre ZP 1540,-. Je to v nastaveni?
Uveď prosím výšku hrubej mzdy a obdobie, v ktorom bol PN.
liba2
11.07.09,12:10
Mám zamestnanca,ktorý zároveň poberá odmenu ako štatutár. Je potrebné zozúčtovať jeho mzdu a odmenu, lebo v programe to robí cez 331.Ano, táto odmena je v "Rozúčtovaní mzd.nákl." zahrnutá v riadku čiastka na mzdy spolu s ostatnými mzdami a účt. predpis je 521 / 331.
Mzdy si účtujem sama (nepoužívam export do omegy) , a túto odmenu účtujem 523 / 366. Rovnako preúčtovávam sumu 4% ZP na 366.
kira
11.07.09,13:34
Ano, táto odmena je v "Rozúčtovaní mzd.nákl." zahrnutá v riadku čiastka na mzdy spolu s ostatnými mzdami a účt. predpis je 521 / 331.
Mzdy si účtujem sama (nepoužívam export do omegy) , a túto odmenu účtujem 523 / 366. Rovnako preúčtovávam sumu 4% ZP na 366.


Presne ako píšeš, tiež nepoužívam export, len teraz pri úhrade musím tiež rozdeliť mzdu 331 a odmenu 366. Bude to pracnejšie, lebo úhrady posielame ako príde, tak som si to chcela zjednodušiť. No čo už. Dík