Wotan
29.01.09,13:16
Chcem sa spýtať, platí záruka 2 roky aj pre dodané webové služby? Napr. vytvorím pre klienta webstránku, alebo nejakú aplikáciu. Musím mu garantovať 2 ročnú záruku? /Samozrejme len na prípadné chyby a nefunkčnosť spôsobenú mojím zavinením/...

Čo v prípade, že klient do webu zasiahol a spôsobil tým nefunkčnosť a mne túto skutočnosť zatají?
psychofemale
29.01.09,12:32
povedala by som, ze hej... dodavas mu produkt, ktory by mal byt funkcny, osetrene v zmluve alebo v objednavke... myslim, ze nie je mozne zasiahnut do kodu tak aby si o tom nevedel, vidis predsa kedy bolo hmtl prepisane... trebars ty mas svoju zalohovanu verziu na CD, je tam datum napalenia... takze mas dokaz, ze ty si dodal validny a funkcny web... tot moj nazor
Nokerla
29.01.09,13:23
mal by si to osetrit nejakym pristupovym heslom........ty by si mal mat ine nez oni........a pri vypise resp. kontrole prihlaseni by to nemal byt problem zistit kto a kedy sa prihlasil resp. k akej zmene doslo na webe
Filip Glasa
29.01.09,14:02
2 roky záruka platí len pre občanov a nie medzi podnikateľmi. Tam sa to riadi zmluvou medzi nimi.
Wotan
08.02.09,20:39
jj, ale ja tvorim weby aj pre nepodnikatelov
convict
08.02.09,23:03
jj, ale ja tvorim weby aj pre nepodnikatelov
24 mesiacov sa uplatnuje na hmotnu vec
Wotan
09.02.09,07:42
hm, no ono to je vlastne dielo, ktore existuje a zakaznik to vyuziva... akurat, ze sa to neda chytit a prenasat :)

ale tak ked je to tak, tak potom sa asi moze zaruka urcit priamo v nasej zmluve. Ale stale som si nie isty... co na to zakonnik
dana9
09.02.09,07:57
povedala by som, ze hej... dodavas mu produkt, ktory by mal byt funkcny, osetrene v zmluve alebo v objednavke... myslim, ze nie je mozne zasiahnut do kodu tak aby si o tom nevedel, vidis predsa kedy bolo hmtl prepisane... trebars ty mas svoju zalohovanu verziu na CD, je tam datum napalenia... takze mas dokaz, ze ty si dodal validny a funkcny web... tot moj nazor

oosbne si myslim, ze aj na takyto produkt je mozne poskytovat zarukcnu dobu, jej dlzka a podmienky zavisia od ostatnych okolnosti (ako je uz spomenute vyssie, t.j. napr. ci ide o podnikatelov - v takom pripade si existenciu zarucnej doby,jej rozsah a podmienky strany dohodnu )