Mihka
29.01.09,14:21
Ahojte poraďáci,
vie mi niekto poradiť v mojom zamotanom probléme?
Nie som SZČO, ale môj priateľ áno. Ja mám súkromné vozidlo, k 1.1.2008 registrované v BA, od 1.7.2008 v PK, a môj priateľ má živnosť v Humennom.
Celý minulý rok používal na podnikanie moje auto, na základe dohody, a teraz chce podať daň.priznanie a zaplatiť daň z MV.
Nevieme sa však dohodnúť, kto je v tomto prípade príslušný správca dane. Či BA, PK alebo HE? Vďaka za odpovede.
Evanka
29.01.09,13:54
Ahojte poraďáci,
vie mi niekto poradiť v mojom zamotanom probléme?
Nie som SZČO, ale môj priateľ áno. Ja mám súkromné vozidlo, k 1.1.2008 registrované v BA, od 1.7.2008 v PK, a môj priateľ má živnosť v Humennom.
Celý minulý rok používal na podnikanie moje auto, na základe dohody, a teraz chce podať daň.priznanie a zaplatiť daň z MV.
Nevieme sa však dohodnúť, kto je v tomto prípade príslušný správca dane. Či BA, PK alebo HE? Vďaka za odpovede.
Podľa §99 ods 5) Zákona o miestnych daniach a platkoch
správu dane tohto MV vykonáva úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka.
hanelie
29.01.09,13:59
daňovú správu vykonáva daňový úrad podľa evidencie MV k 31.12.2008
hanelie
29.01.09,14:00
evanka - rychlé prsty:D
MarcelkaT
29.01.09,14:20
Živnostník k 30.júnu ukončil podnikanie. Auto ktoré používal malo dovtedy ŠPZ KE a teraz má TV. Kde má podať daň z MV v KE alebo v TV?Ja si myslím, že v KE. Ak sa mylím, prosím opravte má. Dík.
Tweety
29.01.09,14:21
Živnostník k 30.júnu ukončil podnikanie. Auto ktoré používal malo dovtedy ŠPZ KE a teraz má TV. Kde má podať daň z MV v KE alebo v TV?Ja si myslím, že v KE. Ak sa mylím, prosím opravte má. Dík.
Kuk na prísp. č. 2. Doplním lopaticky, DÚ KE.
mandula
29.01.09,14:34
citujem z epi:

Daňové priznanie sa podáva miestne príslušnému správcovi dane, ktorým je daňový úrad podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka. Predchádzajúcim rokom sa rozumie rok, ktorý predchádza roku, za ktorý sa daňové priznanie podáva. Roku 2008 predchádza rok 2007, preto pri podaní daňového priznania za rok 2008 sa miestna príslušnosť určuje podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru 2007.
Lubica3
29.01.09,14:52
Prosím ešte raz, už som to skúšala hľadať, ale nemám v tom jasno, ak s.r.o. z BA prepláca náhrady za MV zamestnacovi z iného kraja, daňové priznanie podáva s.r.o. ako daňovník svojmu DU v BA alebo podľa ŠPZ zamestnanca, ak je to podľa § 85 ods.2, alebo ho v tomto prípade miestna príslušnosť zamestnanca nezaujíma?
Tweety
29.01.09,14:55
Prosím ešte raz, už som to skúšala hľadať, ale nemám v tom jasno, ak s.r.o. z BA prepláca náhrady za MV zamestnacovi z iného kraja, daňové priznanie podáva s.r.o. ako daňovník svojmu DU v BA alebo podľa ŠPZ zamestnanca, ak je to podľa § 85 ods.2, alebo ho v tomto prípade miestna príslušnosť zamestnanca nezaujíma?
Áno, svojmu DÚ.
mandula
29.01.09,14:55
Prosím ešte raz, už som to skúšala hľadať, ale nemám v tom jasno, ak s.r.o. z BA prepláca náhrady za MV zamestnacovi z iného kraja, daňové priznanie podáva s.r.o. ako daňovník svojmu DU v BA alebo podľa ŠPZ zamestnanca, ak je to podľa § 85 ods.2, alebo ho v tomto prípade miestna príslušnosť zamestnanca nezaujíma?

daňové priznanie za vozidlo zamestnanca sa podáva miestne príslušnému daňovému úradu podľa sídla zamestnávateľa.
Lubica3
29.01.09,14:57
Super, ďakujem, už som z tých držiteľov domotaná....
Pekný večer.
MarcelkaT
30.01.09,14:00
Tweety ďakujem, mala som z toho taký malý myšmaš.
MarcelkaT
04.02.09,10:37
Kuk na prísp. č. 2. Doplním lopaticky, DÚ KE.
Daň z MV zaplatil DÚ v Trebišove. Aj tam mu zobrali tlačivo.:---:---:confused: