boysy
29.01.09,15:58
Dobrý deň, vopred sa ospravedlňujem, ak som otázku nezaradila správne.

Jedná sa o to, že zamestnávateľ chce som mnou ukončiť PP podľa § 63 odst.1 písm. a príp. b /ruší prevádzku, stanem sa nadbytočnou/. Chcem len vedieť:
1. ak sa dohodneme na skončení PP dohodou podľa vyššie uvedeného § k 31.1.2009, PP sa ukončí k tomuto dátumu s dvoj mesačným odstupným /mám odpracovných menej ako 5 rokov/, však? ale ak
2. ak by išlo o výpoveď podľa uvedeného §, vzniká mi tak nárok na dvoj mes. VL, ktorá začne plynúť od 1.2.2009 a končí 31.3.2009 počas ktorej normálne pracujem a po skončení VL mám nárok aj na dvoj mes. odstupné alebo nie?
Jedná sa mi práve o ten nárok na odstupné.

Ďakujem za vysvetlenie. Potrebujem to vedieť čím skôr.
Tweety
29.01.09,15:00
Dobrý deň, vopred sa ospravedlňujem, ak som otázku nezaradila správne.

Jedná sa o to, že zamestnávateľ chce som mnou ukončiť PP podľa § 63 odst.1 písm. a príp. b /ruší prevádzku, stanem sa nadbytočnou/. Chcem len vedieť:
1. ak sa dohodneme na skončení PP dohodou podľa vyššie uvedeného § k 31.1.2009, PP sa ukončí k tomuto dátumu s dvoj mesačným odstupným /mám odpracovných menej ako 5 rokov/, však? ale ak áno
2. ak by išlo o výpoveď podľa uvedeného §, vzniká mi tak nárok na dvoj mes. VL, ktorá začne plynúť od 1.2.2009 a končí 31.3.2009 počas ktorej normálne pracujem a po skončení VL mám nárok aj na dvoj mes. odstupné alebo nie?
Jedná sa mi práve o ten nárok na odstupné. áno

Ďakujem za vysvetlenie. Potrebujem to vedieť čím skôr.
Odpoveď tučným v texte.
boysy
29.01.09,15:08
To som potrebovala vedieť, ďakujem za skorú odpoveď.
boysy
29.01.09,18:07
Este by som si potrebovala ujasnit jedno:

pri dohode mi zamestnavatel s januarovou vyplatou vyplati aj to dvoj mes. odstupne alebo to bude neskor?
Pri vypovedi teda pracujem do ukoncenia VL kedy mi konci aj PP, dostavam mzdu a este po ukonceni PP dvoj mes. odstupne. Ak je to teda tak, pre mna ako zamestnanca je vyhodnejsia vypoved, tak?
brčko
29.01.09,18:18
Este by som si potrebovala ujasnit jedno:

pri dohode mi zamestnavatel s januarovou vyplatou vyplati aj to dvoj mes. odstupne alebo to bude neskor?
Pri vypovedi teda pracujem do ukoncenia VL kedy mi konci aj PP, dostavam mzdu a este po ukonceni PP dvoj mes. odstupne. Ak je to teda tak, pre mna ako zamestnanca je vyhodnejsia vypoved, tak?

presne tak, za tie dva mesiace ti vznikne nárok aj na dalsiu dovolenku, ktorú ti musí bud do ukonč.PP umožniť vyčerpať alebo potom preplatiť, tiež ti vlastne stále prispieva na stravu.

pri dohode je dôležité aby bol v dohode uvedený organizačný dôvod ukončenia PP. Ak by v dohode napr. žiadny dôvod uvedený nebol, nárok na odstupné by nevznikal.
Tweety
29.01.09,18:18
Este by som si potrebovala ujasnit jedno:

pri dohode mi zamestnavatel s januarovou vyplatou vyplati aj to dvoj mes. odstupne alebo to bude neskor? Áno, spolu s výplatou.
lPri vypovedi teda pracujem do ukoncenia VL kedy mi konci aj PP, dostavam mzdu a este po ukonceni PP dvoj mes. odstupne. Ak je to teda tak, pre mna ako zamestnanca je vyhodnejsia vypoved, tak? áno odpovede v texte