Janka6685
11.06.05,09:28
Ahojte.

Urobila som chybu a neviem čo s ňou. K 1. 6. 2005 sme prijali nového zamestnanca na DoVP. Keď som posielala mesačný výkaz na sociálnu poisťovňu a následne som zaplatila odvody, zarátala som tam aj toho nového zamestnanca, aj keď tie odvody boli ešte za máj. Čo s tým teraz? Prosíííííííííííím, poraďte mi. :confused:
Paula
11.06.05,07:36
Janka, pošli opravný výkaz a za jún pošli ponížený odvod.
Denda
11.06.05,07:37
Ak si ho zarátala aj do mzdy, máš dve možnosti buď opraviť prihlášku do poisťovne na dohodára aj dohodu s nástupom v máji alebo opraviť mzdy a výkazy za máj.Evidovaný preplatok voči Sp si započítaš z úhradami v mesiaci jún.
Zita4
11.06.05,07:38
Ja by som zavolala na sociálnu poisťovňu a dohodla sa s nimi. To je najlepšie, pretože oni ti prídu na kontrolu. Môžeš im navrhnúť, že budúci mesiac nepošleš za neho odovod a oni ti povedia, akým spôsobom to opraviť vo výkazoch. Každý predsa robí chyby. ;)
Yvvetta
11.06.05,07:43
Ja radím tak ako hovorí Paula.
Janka6685
11.06.05,07:47
Veľmi pekne vám ďakujem za odpovede. Pomohli ste mi (ako vždy).:)
lenkak
11.06.05,07:50
Ja - ako Paula.
Janka6685
11.06.05,07:59
Robím to cez internet a neviem tam nastaviť, že je to opravný výkaz. Nevidím tam žiadne políčko, kde by sa to dalo označiť.
lenkak
11.06.05,08:01
Tak keď Ti nejde spraviť opravný výkaz tak Ti nič iné nezostáva len ho zaniesť osobne do SP, nech Ti ho aspoň potvrdia, ja by som to takto aspoň riešila, takto mám potvrdenie, že som niečo opravila a nespoliehala sa len na Internet, však hádam im to prešlo.
Zuziana
11.06.05,08:03
Janka, ak pôjdeš generovať súbory pre soc poist. a máš tam už vygenerované tie staré, soft sa ťa opýta, či sa jedná o riadny alebo opravný.
Druhá možnosť je spraviť opravný ručne a to len ten riadok, ktorý si mala zlý.
Janka6685
11.06.05,08:05
Asi tam radšej pôjdem.

Ale ešte som našla medzi často kladenými otázkami, ako to riešiť, ale aj tak tomu nerozumiem:
"Ako postupovať pri odstránení chýb zistených dodatočne po odoslaní výkazu poistného prostredníctvom EZU (napríklad zamestnancovi bola priznaná vyššia mzda, ale výpočet sa uskutočnil s pôvodnou, pred úpravou)?
Je potrebné zaslať opravný výkaz (príznak v XML súbore) za obdobie, v ktorom sa chyba vyskytla. Opravný výkaz musí obsahovať správne sumárne údaje a správne údaje zamestnanca, u ktorého sa v "riadnom" výkaze vyskytla chyba. Nie je však chybou, ak opravný výkaz obsahuje znova údaje všetkých zamestnancov. "

Neviem čo znamená príznak v XML súbore.
Zuziana
11.06.05,08:07
Lenka , pri podávaní internetom nám vypíše, ktorý výkaz je akceprovaný poisťovňou. V januári sme sa natrápili, kým nám to fungovalo. Ja som mala taký problém, že mi tam chýbalo Slov.rep. a internet mi napísal že výkaz neakceptuje.
Zuziana
11.06.05,08:09
Janka, ja pracujev v Olympe a ten sa ma pýtal či chcem generovať opravný súbor.
lenkak
11.06.05,08:10
To viem, ale keď je to nešlo Janke urobiť na opravný výkaz ja by som neriskovala, ale keď sa to dá jednoducho napraviť, potom nemám nič proti.
Janka6685
11.06.05,08:12
Janka, ja pracujev v Olympe a ten sa ma pýtal či chcem generovať opravný súbor.
Asi som už totálne vygumovaná, ale prosím, vysvetli mi to polopate.
lenkak
11.06.05,08:13
Janka napíš ako to robíš ty.
lenkak
11.06.05,08:14
Baranovicová - MRP to má trošku inakšie. Najprv si výkaz vytvorím aký chcem potom dám export, ale už nezadávam, aký výkaz je.
Janka6685
11.06.05,08:22
Janka napíš ako to robíš ty.
Robím to presne podľa postupu, ktorý som dostala na poisťovni. Všetko by bolo O.K., keby som vedela, či sa ma to opýta, či je výkaz riadny, alebo opravný. Lebo ak kliknem na "Uložiť formulár", tak sa bojím, že ho rovno odošle bez toho, aby bolo jasné, že je opravný.
Zuziana
11.06.05,08:23
Lenka, aj v olympe tak. Z vypočítaných miezd mi vytvorí výkaz. Dám si export pre SP. Tam mám dva súbory, ktoré to potom pýta pri odosielaní. Pri cybe prepočítaš mzdy. Ak dáš znovu export pre SP on už tam jeden má, čiže sa pýta či opravný.
Zuziana
11.06.05,08:25
Baranovicová - MRP to má trošku inakšie. Najprv si výkaz vytvorím aký chcem potom dám export, ale už nezadávam, aký výkaz je.

Lenka ani mňa sa oplym nepýta pri prvom generovaní, až pri druhom. Ale najlepšie by bolo keby Janka napísala s akým softom pracuje.
Paula
11.06.05,08:29
Janka, je nutné poslať to takto? Nemôžeš "na papieri?"
Janka6685
11.06.05,08:30
Lenka ani mňa sa oplym nepýta pri prvom generovaní, až pri druhom. Ale najlepšie by bolo keby Janka napísala s akým softom pracuje.
Na internete ten výkaz vypisujem manuálne. Ale podľa toho čo píšeš, tak by sa ma mal opýtať, aký je to výkaz, keď posielam znova za to isté obdobie a jeden tam už majú.
lenkak
11.06.05,08:31
Lenka ani mňa sa oplym nepýta pri prvom generovaní, až pri druhom. Ale najlepšie by bolo keby Janka napísala s akým softom pracuje.
Baranovicova - beriem, OK.
Janka6685
11.06.05,08:33
Janka, je nutné poslať to takto? Nemôžeš "na papieri?"
No môžem, ale keď vymysleli takýto spôsob, tak prečo ho nevyužiť? Práca cez PC a internet by mala byť jednoduchšia a rýchlejšia. Veď vieš: "Všetko je na webe.":D
Janka6685
11.06.05,10:18
Predstavte si, už som to vyriešila. No presnejšie môj snúbenec na to prišiel, lebo ja som blondínka.:D Na tom výkaze je vpravo hore štvorec, v ktorom je písmeno R = Riadny alebo písmeno O = Opravný. Keďže som zadala obdobie, ktoré už bolo akceptované, bolo tam O. Keď som zadala nové obdobie, bolo tam R. Takže záhada vyriešená. Veľmi sa ospravedlňujem všetkým, že som vás zaťažovala takýmto problémom, ktorý sa dal tak ľahko vyriešiť, ale veľmi som sa zľakla, keď som prišla na to, že som urobila chybu. Ďakujem všetkým, že sa mi snažili pomôcť.

Prajem príjemný veekend.:)