Mommm
29.01.09,17:57
Poprosím o radu ako postupovať pri predaji (prevode ? ) s.r.o. v ktorej je jediný spoločník a konateľ na dve nové osoby , dvoch konateľov . Firma bola založená notárskou zápisnicou o založení s.r.o. Zaujíma ma postupnosť krokov a počet listín potrebných pre podanie na súd. Ďakujem za Vaše rady .
Viem že na to už bola založená téma. Mňa zaujíma ale konkrétny postup, nie všeobecná odpoveď "riaď sa podľa obchodného zákonníka" . Podotýkam jediný spoločník predáva dvom novým , mení sa názov , sídlo , konatelia
Je nutné spísanie zápisnice VZ (v ktorej sa uvedie vôľa na predaj podielu jediného spoločníka a konateľ sa vzdá funkcie ) ?
Následne sa podpíše zmluva o prevode obchodného podielu na nových spoločníkov ?
Opät VZ kde sa dohodne zmena názvu , sídla a vymenovanie nových konateľov ?
Keďže sro bola založená notárskou zápisnicou o založení s.r.o. , musia nový spoločníci spísať novú tentokrát spoločenskú zmluvu ?
Poradte, prosím.
marina8
29.01.09,19:10
Poprosím o radu ako postupovať pri predaji (prevode ? ) s.r.o. v ktorej je jediný spoločník a konateľ na dve nové osoby , dvoch konateľov . Firma bola založená notárskou zápisnicou o založení s.r.o. Zaujíma ma postupnosť krokov a počet listín potrebných pre podanie na súd. Ďakujem za Vaše rady .


v prilohe " prepis firmy" mas cely postup aj vsetky tlaciva , ktore potrebujes, treba si pozorne precitat vzory a vyplnit;)
Mommm
29.01.09,20:45
Super !!! Idem študovať . Veľmi , veľmi pekne ĎAKUJEM .
zalobaba
29.01.09,21:21
v prilohe " prepis firmy" mas cely postup aj vsetky tlaciva , ktore potrebujes, treba si pozorne precitat vzory a vyplnit;)

...iba zo zvedavosti som si otvorila 2 z prilepených dokumentov, konkrétne Zmluvu o prevode OP a Prehlásenie spoločníka, v oboch som našla chyby, v Zmluve o prevode ti chýba dosť podstatné ustanovenie = dôvod na zamietnutie zo strany OR. Napriek tomu oceňujem snahu pomôcť, neodporúčam však pridržiavať sa týchto dokladov, zvlášť v prípade tak početných a podstatných zmien v spoločnosti, ako sa píše v tomto konkrétnom dotaze. Ešte pripomenie, predpokladám že spol. má OP a ZI v SKK, nemôže teda prevádzať OP v mene SKK, predtým je nutná premena na menu €, takže ďalšia zmena navyše. Ostatné prilepené dokumenty som ani neotvárala.
Mommm
30.01.09,08:39
Nie som samozrejme na tieto veci odborník ale na nete som našiel niekolko zmlúv o prevode OP a nenašiel som v nich navyše nejaké podstatné ustanovenie ktoré by bolo naviac oproti tu zverejnenej zmluve . Je možné byť konkrétny. Ďakujem
mi_ke
30.01.09,09:18
Nevidim dovod na spisanie zapisinice z VZ, kedze Tebe staci len zmluva o prevode obchodneho podielu. Ine by bolo, ak by Vas bolo v spolocnosti viac a spolocenska zmluva by neumoznovala prevod podielu na tretiu osobu. V takom pripade by rozhodnutie VZ bolo nevyhntutne. Avsak po spisani zmluvy o prevode obchodneho podielu je dalsim krokom VZ novych spolocnikov, ktori zmenia sidlo, obchodne meno a novi konatelia vypracuju uplnenie znenie spolocenskej zmluvy podpisane vsetkymi novymi konatelmi, ktore netreba overit.
halluska
24.02.09,10:10
Dobry den,
v nadvaznosti na tuto temu mam otazku - ako sa postupuje v pripade premeny slovenskej sro na cesku sro popr. britsku ltd?
Aky je postup? Ake su poplatky?
Dakujem velmi pekne za skoru odpoved.
Denisa Krátka
10.03.09,11:21
Ahojte,
poprosila by som o usmernenie. Klient predáva jednoosobovú s.r.o. regist.v SR spoločnosti s.r.o. v českej republike. Z jeho strany sú potrebné len doklady: zápisnica z valného zhromaždenia, odstúpenie konateľa, a zmluva o prevode obchodného podielu? Ostatné urobí česká s.r.o.? Táto česká s.r.o. bude mať prevádzku v SR. Poprosím o radu, nakoľko už príliž veľa som tu o tom čítala a mám z toho chaos.
Ďakujem veľmi, veľmi pekne.
juricheck
25.01.11,15:31
Dobrý deň!

Rád by som sa informoval o postupe pri zápise zmeny zapísaných údajov v s.r.o. Ide o komplikovanejší prípad.

Sro má štyroch spoločníkov, a je nečinná už cca 8 rokov. Keďže ani jeden spoločník nemá o ňu záujem, chceli spraviť prevod na tretiu osobu.

Hneď na začiatku máme s tým dva problémy:
1, dvom spoločníkom sa zmenil trvalý pobyt, ktorý ešte nebol zaevidovaný
2, keďže sro bola nečinná, zanedbali prechod na euro

Neviem, či nasledovný postup je správny, a či sa dá celá záležitosť vybaviť pod jednou zmenou:
1, neviem či existuje na to nejaký formulár, kde by sme mali zaznamenať zmenu trvalého pobytu. Pravdepodobne by sme mali začať s tým.
2, napísať návrh na zápis premeny menovitej hodnoty ZI na euro už zmenenými adresami (formulár 29 je ešte vôbec platný? – už nie je na stránkach justice.gov), taktiež rozhodnutie o premene notárom overeným podpisom konateľa.
Tu je potrebné prílohovať aj SZ s hodnotami v eurách. Táto SZ má byť okrem prepísaných hodnôt na EUR totožná s originálom, alebo podľa rozhodnutia VZ môže mať aj iné znenie?
Pýtam sa to preto, lebo nikto zo spoločníkov nenašiel svoju kópiu SZ, teda nevedno čo tam bolo presne písané.
3, je možné v jednej zmluve o prevode obchodného podielu prepísať 25-25-25-25% podiely na dvoch 50-50%, alebo musia to byť štyri zmluvy?
K tlačivu č. 8 je potrebné prílohovať:
1. zápisnica z rokovania VZ - 2x
2. Zmluva o prevode OP - 1x
3. Tlačivo č. 8 - 1x
4. Spoločenská zmluva - 2x
Je nutné napísať SZ zvlášť pri prechode na euro a zvlášť pri prevedení, alebo dá sa to spraviť naraz. Myslím tým, ak VZ schvaľuje prevod celého obchodného podielu na tretiu osobu, nová SZ už by mohla obsahovať dvoch nových spoločníkov a ich vklady v eurách + zmeny v SZ ako si to nový spoločníci predstavujú?

Za odpoveď vopred ďakujem.
cayane
26.01.11,17:22
vedeli by ste mi niekto prosím poslať vzor zápisnice z VZ pri takejto situácii. ďakujem!
zsuctaren
31.05.11,08:09
ja sa zaujímam o prepis firmy firmy, ktorá ma jediného konatela a spoločníkov nemá. Zmenu chceme iba konatela, sidlo, meno , adresa sa nemení. Treba mi tie všetky tlačivá vypisovať?
Katarína Cigánová
31.05.11,08:12
ja sa zaujímam o prepis firmy firmy, ktorá ma jediného konatela a spoločníkov nemá. Zmenu chceme iba konatela, sidlo, meno , adresa sa nemení. Treba mi tie všetky tlačivá vypisovať?
spoločnost musí mat spoločníka minimálne jedného - ved kto by ju založil ?
Konateľa odvoláva VZ .
Economic
31.05.11,09:07
ja sa zaujímam o prepis firmy firmy, ktorá ma jediného konatela a spoločníkov nemá. Zmenu chceme iba konatela, sidlo, meno , adresa sa nemení. Treba mi tie všetky tlačivá vypisovať?


Spoločnosť bez spoločníka nemôže existovať. Môže to byť FO alebo PO, no bez spoločníka niet spoločnosti.
Tlačivo P/8 na zápis zmeny, vypisuješ všetky kolonky, ktorých sa daná zmena týka, konateľ, sídlo, meno...... a nezabudni úplné znenie ZL alebo SZ
zsuctaren
01.06.11,11:14
vlastne konatel a spolocník je tá istá osoba.
KEJKA
01.06.11,14:20
takže spoločník zostane spoločníkom, ale nebude už konateľom?
Vymenuje iného konateľa a ten zasa nebude mať účasť na ZI?
neviem aké všetky tlačivá máš na mysli, ale VZ odvolá starého a vymenuje nového konateľa /formou rozhodnutia jediného spoločníka/.
Treba návrh na zápis zmien do OR - a tam treba vymazať údaje pôvodného a zapísať údaje nového konateľa. Plus prílohy.
Economic
01.06.11,14:58
K ostatným prílohám nezabudnúť k novému sídlu doložiť Súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV alebo nájomná zmluva. Pokiaľ je záujem ušetriť 50% na súdnom poplatku, návrh treba podať elektronicky.
KEJKA
01.06.11,15:40
......zo zadania som pochopila.........
sidlo, meno , adresa sa nemení.
Economic
01.06.11,15:42
......zo zadania som pochopila.........
sidlo, meno , adresa sa nemení.


V príspevku č. 11 je aj sídlo. Respektíve doplním, trošku chaoticky je to uvedené. Nie je úplne zrejmé či sídlo teda áno, alebo nie... Však nech sa opytujúca /i/ vyberie čo mu je treba. Aj tak na to treba podľa mňa nejaké vedomosti ako sa do toho vrhnúť strmhlav len-tak...