radorohal
11.06.05,11:45
Idem zalozit s.r.o. spravca vkladu bude moj kamarat a samozrejme nechcem nikde do ziadnej pokladne davat nejakych 200 000. Ako je to s tymto vkladom? Ked pride kontrola musim to mat niekde na ucte? Alebo ked zrusim s.r.o. budem to musiet mat niekde? Dakujem za rady ;-)
ondrejvla
11.06.05,13:31
Idem zalozit s.r.o. spravca vkladu bude moj kamarat a samozrejme nechcem nikde do ziadnej pokladne davat nejakych 200 000. Ako je to s tymto vkladom? Ked pride kontrola musim to mat niekde na ucte? Alebo ked zrusim s.r.o. budem to musiet mat niekde? Dakujem za rady ;-)
Samozrejme, ako právnická osoba musíš mať účet otvorený v banke. Zo skúsenosti, ktoré mám v ostatných sro-čkách, vklad je vložený na bežný účet, zaúčtovaný a hneď sa robí výber do pokladnice. Že už v pokladnici nebudeš mať tú hotovosť, za to si zodpovedáš sám. Samozrejme, že ani prípadný nový zamestnanec, ktorý ti prevezme účtovníctvo nebude zodpovedný za neexistujúcu hotovosť. Pravdepodobne budeš chcieť, aby ti peniaze zarábali peniaze, tak je len samozrejmé, že nemôžu spinkať na účte.
Zuziana
11.06.05,16:14
Ak sú dvaja spoločníci stačí vyhlásenie správcu vkladu o zložení peňažných vkladov. Pri jednom spoločníkovi sa vyžadovalo, aby boli peniaze vložené na účet
Evanka
11.06.05,16:20
Ja mám takú skúsenosť, že nebolo treba predom zakladať účet a vložiť spomínanú sumu. Stačilo napísať prehlásenie, že tieto peniaze prevzal správca vkladu od spoločníkov. Účet bol založený až po zapísaní sro do OR, kde bola vložená čiastka požadovaná bankou (myslím 2000,- Sk).
Evanka
11.06.05,16:25
Aha, tak v príspevku 3 je to vysvetlené. Pri jednom spoločníkovi sa požaduje výpis z účtu. Sro o ktorej som písala mala 3 spoločníkov.
Marianna01
11.06.05,18:39
ja som zakladala sro vlani, takže na 100% viem, že stačí prehlásenie správcu vkladu o vložení fin. prostriedkov do sro. Po zapísaní do OR ich správca poukáže (resp. vloží v hotovosti do pokl.) na účet sro, ktorá s nimi nakladá, ako uzná za vhodné.
radorohal
13.06.05,15:49
ja som zakladala sro vlani, takže na 100% viem, že stačí prehlásenie správcu vkladu o vložení fin. prostriedkov do sro. Po zapísaní do OR ich správca poukáže (resp. vloží v hotovosti do pokl.) na účet sro, ktorá s nimi nakladá, ako uzná za vhodné.
To platí aj ked je len jeden spolocnik?
ondrejvla
13.06.05,18:15
To platí aj ked je len jeden spolocnik?
Nie, len pri dvoch spoločníkoch.

Teraz už viem, prečo si mi poslal SS!!! A ja som sa nevedela rozpamätať!
ricij
13.06.05,18:26
Prave som založil sročku sám, uviedol som, že v pokladni mám 200.000,- na účet som dal len tisícku....
ondrejvla
13.06.05,18:38
Prave som založil sročku sám, uviedol som, že v pokladni mám 200.000,- na účet som dal len tisícku....
Všetkých čo poznám, to tak robili a aj robia! Je to legálne obchádzanie zákona. Za hotovosť si zodpovedáš sám, pokiaľ si ju nedal podpísať ako hmotnú zodpovednosť účtovníčke.
Katarína STR
14.06.05,03:53
Prave som založil sročku sám, uviedol som, že v pokladni mám 200.000,- na účet som dal len tisícku....

aj ja ricij, na účet som vložila len 2.000,- Sk a ostatné mi ostalo v pokladni
Shaman
14.06.05,07:30
Pri zalozeni sro sa nepozaduje ziaden vypis z uctu.