NOVA40
30.01.09,06:47
Ospravedlňujem sa, že znovu otváram tému práce na dohody. Prelistovala som si tu množstvo odkazov s touto témou, no nie som si istá, či je správne to, s čím som sa stretla. Rada by som poznala vaše názory a prípadné rady.
Stretla som sa s vypracovanými dohodami o brigádnickej práci študentov a dohodami o pracovnej činnosti, ktorých forma je vernou kópiou precovnej zmluvy. Líšia sa len názvom, teda Dohoda...... a vymedzením počtu odpracovaných hodín v rámci zákona. No je v nich stanovená taxatívna odmena za dohodu, čo je v poriadku, ale v ďalšej časti sa píše, že pracovník (dohodár) má nárok na ďalšie odmeny podľa rozhodnutia firmy. Takže dohodári bežne dostávajú svoju odmenu plus odmeny v rôznom rozsahu, často prevyšujúce stanovenú základnú priznanú odmenu. Je to takto v poriadku?
Ďalej som sa stretla s tým, že v jednej firme má pracovníčka uzatvorené dve dohody a to Dohodu o pracovnej činnosti na upratovanie vo firme, ktoré robí denne v rozsahu 2 hodín a tá istá pracovníčka má v tej istej firme uzatvorenú aj Dohodu o vykonaní práce na upratovanie (teda tú istú činnosť), ktorú vykonáva raz za štvrťrok v inej časti firmy. Osobne si myslím, že tento postup nie je správny. Minimálne by tá dohoda o vykonaní práce mala byť uzatvorená každý štvrťrok nová na daný rozsah. No tiež si myslím, že dve rôzne dohody na tú istú činnosť v jednej firme pre jednu osobu by asi nemali byť uzatvorené.... Vopred ďakuje za názory a rady.... Kika
kori
30.01.09,06:11
ad odmeny: áno, dohodárom je takisto možné vyplatiť aj vyššiu odmenu ako majú dohodnuté v zmluve(t.j.prémie,bonusy,provízie), t.z. že sa zvýši VZ na daň a poistné zamestnávateľa.
ad viac dohôd: 1 pracovník môže mať uzatvorených aj viac dohôd s ohľadom na dodržanie celkového odpracovaného času pre 1 zamestnávateľa za rok.
áno dohoda o vykonaní práce sa vzťahuje na jednorazovú činnosť ktorá má vymedzený začiatok a koniec. Podľa môjho názoru ju nemožno použiť na opakujúcu sa činnosť akou je napríklad upratovanie, iba ak by išlo o jednorazové upratanie priestorov(napr.po rekonštrukcii,prestavbe...)
NOVA40
30.01.09,06:35
...veľmi pekne ďakujem za cenné rady....
Prajem pekný deň! :)
KvetkaK
23.06.09,07:42
Ahojte, chcem sa tiež niečo opýtať ohľadom vyplatenia vyššej odmeny v jednom mesiaci pracovníkovi na dohodu o pracovnej činnosti. Je to teda možné? A čím to podložiť, len nejakým príkazom na vyplatenie odmeny tomu pracovníkovi a to podpísané konateľom alebo je to možné riešiť aj dodatkom ku dohode?
Ďakujem za každú odpoveď.
Tweety
23.06.09,07:48
Ahojte, chcem sa tiež niečo opýtať ohľadom vyplatenia vyššej odmeny v jednom mesiaci pracovníkovi na dohodu o pracovnej činnosti. Je to teda možné? ÁNo, je. A čím to podložiť, len nejakým príkazom na vyplatenie odmeny tomu pracovníkovi a to podpísané konateľom alebo je to možné riešiť aj dodatkom ku dohode? Riešila by som to podpísaným dokladom nadriadeného o výške odmeny.
Ďakujem za každú odpoveď.
Odpovede v texte.
KvetkaK
23.06.09,07:51
Odpovede v texte.
Ďakujem Ti Tweety za rýchlu odpoveď. Nevieš či je tu na porade nejaký vzor, či to stačí napísať jednoducho, že komu a koľko prideluje odmenu?
Tweety
23.06.09,08:06
Ďakujem Ti Tweety za rýchlu odpoveď. Nevieš či je tu na porade nejaký vzor, či to stačí napísať jednoducho, že komu a koľko prideluje odmenu?
A nemáte na odmeny vo firme vzor ? Skús pohľ. tu v tlačivách, ale stačí len jednoducho uviesť, meno, komu, koľko, začo, a podpis toho, kto ju pridelil- schválil.
KvetkaK
23.06.09,08:16
A nemáte na odmeny vo firme vzor ? Skús pohľ. tu v tlačivách, ale stačí len jednoducho uviesť, meno, komu, začo, a podpis toho, kto ju pridelil- schválil.
Nie zatiaľ nemáme, ešte neboli vyplácané odmeny. Už som sa snažila aj hladať, ale zatiaľ som žiadny vzor nenašla. :confused:
Tweety
23.06.09,08:18
Nie zatiaľ nemáme, ešte neboli vyplácané odmeny. Už som sa snažila aj hladať, ale zatiaľ som žiadny vzor nenašla. :confused:
Tak si jednoducho urob v Exceli tak, ako som napísala vyššie.