Saskia Ulicna
30.01.09,06:39
Dobý deň,
prosím o radu, pracovník odpracoval v jeden deň 4 hod aj 5 minút a následne bez prerušenia bol vyslaný na služ.cestu, ktorá trvala do 17,30 hod. Má v tomto prípade nárok na str. lístok aj cest.náhrady/stravné/?
Podľa mňa nie pretože, nemôže mať v jeden deň nárok na lístok aj na stravné zo služ. cesty.
Ďakujem za všetky odpovede.
Chobot
30.01.09,08:24
Dobý deň,
prosím o radu, pracovník odpracoval v jeden deň 4 hod aj 5 minút a následne bez prerušenia bol vyslaný na služ.cestu, ktorá trvala do 17,30 hod. Má v tomto prípade nárok na str. lístok aj cest.náhrady/stravné/?
Podľa mňa nie pretože, nemôže mať v jeden deň nárok na lístok aj na stravné zo služ. cesty.
Ďakujem za všetky odpovede.

Práveže má nárok na oboje, lebo obidve veci sa posudzujú samostatne a navzájom sa nevylučujú. Na SL má nárok, ak odpracuje viac ako 4 hodiny a zároveň na CN má nárok, ak tuzemská cesta trvala minimálne 5 hodín (u zahraničnej automaticky aj pri kratšej).
Elenmarta
26.02.09,08:35
podľa mojho názoru má nárok len na stravný lístok
Tweety
26.02.09,08:36
podľa mojho názoru má nárok len na stravný lístok
Nie je to správny názor.
Elenmarta
26.02.09,08:41
Vieš mi prosím napísať, vlastne odôvodniť prečo? Veľmi by som Ťa o to prosila, lebo som sa s niečím takým nestretla, v zákone som to nenašla ďakujem ti pekne
Tweety
26.02.09,09:42
Vieš mi prosím napísať, vlastne odôvodniť prečo? Veľmi by som Ťa o to prosila, lebo som sa s niečím takým nestretla, v zákone som to nenašla ďakujem ti pekne
Pozri si §152 ZP a Zákon o Cestovných náhradách.