stefany2505
30.01.09,08:04
Zamestnávateľ dal zamestnancom ukončenie prac. pomeru s 2 mesačnou vypovednou lehotou z dôvodu finančnej krízy. Povedali zamestnancom, že si môžu hľadať nové zamestnanie a chodiť na pohovori.
Ak ide na pohovor, ma si v práci vypísať dovolenkový lístok na ten deň? Alebo ma nárok na platené voľno?
Môžte mi prosím poradiť? Vopred ďakujem.
veronikasad
30.01.09,07:25
Zamestnávateľ dal zamestnancom ukončenie prac. pomeru s 2 mesačnou vypovednou lehotou z dôvodu finančnej krízy. Povedali zamestnancom, že si môžu hľadať nové zamestnanie a chodiť na pohovori.
Ak ide na pohovor, ma si v práci vypísať dovolenkový lístok na ten deň? Alebo ma nárok na platené voľno?
Môžte mi prosím poradiť? Vopred ďakujem.
Pozri § 141 odst. 2 písm. i/:
i) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.
stefany2505
30.01.09,07:51
Ďakujem,
ale ak zamestnavateľ chce, tak sa môže tváriť že zamestnanec je v práci a v skutočnosti tam nebude, čiže mu zaplatí mzdu za ten jeden deň.
Chobot
30.01.09,09:12
Ďakujem,
ale ak zamestnavateľ chce, tak sa môže tváriť že zamestnanec je v práci a v skutočnosti tam nebude, čiže mu zaplatí mzdu za ten jeden deň.

Ak mu v práce človek nechýba... môže.