Soňula
30.01.09,08:49
Mám už niekoľko napálených CD / fotiek/ z rôznych akcii. Keď prídu známi, radi si ich pozeráme na DVD. Čo mi trochu vadí, je to ticho. Rada by som to vylepšila, aby pri pozeraní hrala v pozadí niaka hudba. Dá sa na CD niak vložiť hudba, aby išla napr. stále dookola, a pritom by sa postupne zobrazovali aj fotky?
Na PC mám taký program, ale ja by som tie fotky chcela prezerať nie na PC, ale z DVD na televízore.
Ďakujem vopred za rady.
bobino38
02.02.09,05:19
Buď prepojíš PC s televízorom a fotky a hudbu urobíš v powerpointe, alebo si pri prezeraní fotiek cez DVD prehrávač pustíte CD na hifiveži.
Soňula
02.02.09,06:37
Aj toto ma napadlo, ale ja by som to práve chcela bez hifiveže a PC...
duves
02.02.09,06:50
Su napalovacie softy, resp. softy na upravu fotografii, co napalia fotečky aby boli samoprezeracie, pričom sa v pozadí bude hrať vybrana hudba.
Chobot
02.02.09,10:54
Mám už niekoľko napálených CD / fotiek/ z rôznych akcii. Keď prídu známi, radi si ich pozeráme na DVD. Čo mi trochu vadí, je to ticho. Rada by som to vylepšila, aby pri pozeraní hrala v pozadí niaka hudba. Dá sa na CD niak vložiť hudba, aby išla napr. stále dookola, a pritom by sa postupne zobrazovali aj fotky?
Na PC mám taký program, ale ja by som tie fotky chcela prezerať nie na PC, ale z DVD na televízore.
Ďakujem vopred za rady.

Existujú softy, ktoré urobia prezentácia vo formáte videosúboru a ten sa prehráva na DVD prehrávači - voá sa to slideshow. Má to len jednu nevýhodu, že nemôžeš ovládať prepínanie medzi fotkami, teda časový interval zobrazenia fotiek je pevne daný (pri tvorbe prezentácie). AK by si aj dala nejakú fotku zastaviť, aby sa zobrazovala dlhšie, tak sa zase vypne hudba.

Bohužiaľ DVD prehrávač nie je tak univerzálny, ako PC. Teda nemôžeš pustiť do pozadia hudbu a zároveň prehliadať fotky. DVD rpehrávač je len jednoúčelový - buď - alebo. Jedine tá videoprezentácia by prichádzala do úvahy, tu máš príklad takej prezentácie, ktorú keby si uložila na CD vo videoformáte, tak ti to prehraje a DVD prehrávač:

http://www.youtube.com/watch?v=y4Nib_KD8YQ