alaya1
30.01.09,08:56
Kupila som si psika, kedze kazdorocne chodime v lete na dovolenku, chceli by sme ist aj tohto roku a psika si chceme zobrat so sebou.
Prosim o radu, kde sa da v pohode so psikom dovolenkovat, preferujeme vodu a slnko,ci je lepsie doma, ci pri mori. Psika chceme mat cely cas pri sebe, nechceme, aby bol niekde zavrety, kym sa my kupeme a pod.
Dakujem za vase nazory a namety na prijemnu dovolenku s domacim milacikom.
meggan
30.01.09,08:24
Ja mám fenku RR a každý rok s ňou chodíme na dovolenky. Aj tento rok ideme do Chorvátska na ostrov Pašman. Cez zimu sme boli v Míte pod Ďumbierom. Nájsť ubytovanie so psom pre nás nebol nikdy problém. Vždy ideme do privátu nie do hotela. Samozrejme do zahraničia musí mať pas. Boli sme aj na Rabe a tam bola kopa psíčkarov, hlavne Nemcov.Neviem akého veľkého máš psa, ale naša je veľká a vždy sme našli ubytko. More má veľmi rada.
alaya1
31.01.09,13:03
Ja mám fenku RR a každý rok s ňou chodíme na dovolenky. Aj tento rok ideme do Chorvátska na ostrov Pašman. Cez zimu sme boli v Míte pod Ďumbierom. Nájsť ubytovanie so psom pre nás nebol nikdy problém. Vždy ideme do privátu nie do hotela. Samozrejme do zahraničia musí mať pas. Boli sme aj na Rabe a tam bola kopa psíčkarov, hlavne Nemcov.Neviem akého veľkého máš psa, ale naša je veľká a vždy sme našli ubytko. More má veľmi rada.
Mame este len stena, myslela som skor nieco tu doma, pripadne v bizkej cudzine, este sme s nim nikde tak neboli, takze more hned na prvykrat sa mi
zda opovazlive.
alaya1
31.01.09,13:30
Vo vani zo slanou vodou by si ho mohla privykať.A do leta je otužilý.:)
Dakujem za radu a vozit ho budem celu noc po meste, tiez nech si zvyka.
meggan
31.01.09,13:52
Mame este len stena, myslela som skor nieco tu doma, pripadne v bizkej cudzine, este sme s nim nikde tak neboli, takze more hned na prvykrat sa mi
zda opovazlive.


Boli sme pri mori, ked mala naša fenka 8 mesiacov a nebol s tým ziaden problém. Cestu zvládala v pohode a dokonca aj trajekt. Tým, že bola šteňa celé okolie k nej bolo veľmi milé a more jej poskytlo kopu nových zážitkov a pachov co doma nezazila. Naša je veľká cestovateľka z jazdy autom má radosť
alaya1
31.01.09,14:07
Boli sme pri mori, ked mala naša fenka 8 mesiacov a nebol s tým ziaden problém. Cestu zvládala v pohode a dokonca aj trajekt. Tým, že bola šteňa celé okolie k nej bolo veľmi milé a more jej poskytlo kopu nových zážitkov a pachov co doma nezazila. Naša je veľká cestovateľka z jazdy autom má radosť
No, ani nasmu este nebolo v aute zle. Najdalej sme s nim sli takych 40km.
Ked my velmi Chorvatsko nemusime, mozno zly zazitok.
Rozmyslam o Taliansku, ked uz, ale myslim, ze na plaz psikovia chodit tam nemozu.My v Gr. kde chodime, sme videli psikov domorodcov, tulat sa po plazi, ale ich vyhanali. Ako ste to riesili, nechodili ste na plaz?
Skor som naklonena Balatonu, nakolko neviem, ci na termalne kupaliska v HU psikovia mozu.
pasuliatko
31.01.09,20:06
Moji rodičia chodievajú zo psíkom na dovolenku už dlho. Vyberajú si thake kde sa dá chodiť zo psíkom. Na internete kde sa zhanaju dovolenky býva napísané,že či sa dá alebo nedá zo psíkom prísť a viem,že sa dá za neho aj priplatiť... držím palce
alaya1
01.02.09,07:08
Mne zalezi hlavne na tom, aby to bolo aj pre psika prijemne, nie aby sa niekde prazil a aby bola pre neho zmena prostredia neprijemna skusenost.
pasuliatko
01.02.09,20:48
Mne zalezi hlavne na tom, aby to bolo aj pre psika prijemne, nie aby sa niekde prazil a aby bola pre neho zmena prostredia neprijemna skusenost.

akého máte chlpáča?:)
alaya1
02.02.09,08:06
akého máte chlpáča?:)
mam bisonika, maly biely chlpaty certik-))
alaya1
07.05.10,13:14
Po roku oprasim temu.
Potrebujem pomoc, nakolko som v Taliansku nikdy nebola a chcem ho navstivit spolu so psikom.
Mate konkretnu skusensot s ubytovanim priamo na plazi a moznostou priameho kupania sa psika v niektorej talianskej destinacii, nie priliz hlucnej, skor uvitam relaxaciu, prčd zabavou.
0123misa
12.05.10,11:54
Ahojte....ja by som sa rada opytala chcela by som ist tiez na dovolenku do chorvatska ale radsej by som sa asi ubytovala privatne, vie niekto o nejakych moznostiach? prip o dakych slovakoch byvajucych v chorvatsku co by boli ochotny ubytovat 3 ludi a 1 psa u seba? vopred dakujem....
najradsej oblast trogir, ale necham si poradit,,,na dovolenke som este nikdy nebola ale citala som ze tam je pekne... ( alebo ak neviete o priv ubyt. tak aj hotel, nic drahe, nemusi byt luxus, len nech je dobre cenovo)...dik
arizona
12.05.10,13:49
Ahojte....ja by som sa rada opytala chcela by som ist tiez na dovolenku do chorvatska ale radsej by som sa asi ubytovala privatne, vie niekto o nejakych moznostiach? prip o dakych slovakoch byvajucych v chorvatsku co by boli ochotny ubytovat 3 ludi a 1 psa u seba? vopred dakujem....
najradsej oblast trogir, ale necham si poradit,,,na dovolenke som este nikdy nebola ale citala som ze tam je pekne... ( alebo ak neviete o priv ubyt. tak aj hotel, nic drahe, nemusi byt luxus, len nech je dobre cenovo)...dik
http://www.adriatic.hr/search.php?lang=sk&cmp=sk&net=S&kw=chorvatsko%20ubytovanie&ad=4649079017&gclid=COOu9Z_rzKECFc2S3wod50Oafg
http://www.chorvatsko-dovolenka-ubytovanie.sk/apartmany_ubytovanie.htm
http://www.ckvt.sk/
marianna111
16.05.10,12:37
Ahoj Alaya,

odporucam Ti Rimini - Hotel Trinidad kusok od plaze. Je to rodinny velmi utulny hotel, kam mozu prist hostia aj s domacim milacikom. Dokonca je tato sluzba pokial viem bezplatna. Ja som sa teraz odtial vratila, bolo tam fajn. Majitelia su velmi prijemni.
alaya1
17.05.10,07:07
Ahoj Alaya,

odporucam Ti Rimini - Hotel Trinidad kusok od plaze. Je to rodinny velmi utulny hotel, kam mozu prist hostia aj s domacim milacikom. Dokonca je tato sluzba pokial viem bezplatna. Ja som sa teraz odtial vratila, bolo tam fajn. Majitelia su velmi prijemni.
dakujem pekne, no my radsej do apartmanu, viac sukromia, priamo na plazi, nie cez cestu. nam by bodlo male letovisko.Nepotrebujeme zabavu, ale klud a pokoj.


nasla som nieco na nete, ak vam pomoze, budem rada, ak je to nevhodne tu vylepit, prosim o vymazanie
http://www.ludor.sk/hledej_sk?los=hledej_sk&obdobi_od=09&zeme=italie&doprava=x&cenaod=70&cenado=10000000&osoby=3&ubytovani=a&vzdalenost_more=51&plaz_servis=&klimatizace=&bazen=&tv_sat=&tv=&zvirata=ano&all_inclusive=&submit1=Vyhladať%20zájazd&oblast=x&start=60
pcgambler
24.05.10,17:55
Ak by si rozmýšľala na nejakým kratším wellness pobytom, alebo aj týždňovým, tak zmámi boli s nami vo wellness hoteli máj v Piešťanoch (hotelmaj.sk) aj so psíkom. Okrem reštaurácie a wellnesska môže ísť pes všade. Večer sme boli v kaviarni na drink so živou hudbou, Elinka spievala s nami :).
Bolo tam v pohode a milý personál.
jelalim
24.05.10,18:45
Ako je to s dokladmi pre psa pri ceste mimo EU (Chorvatsko)?

Na internete je skutocne na tuto temu napisana cela kopa informacii, problem je ten, ze su casto az moc odlisne.

Je okrem cipovania a pet pasu, kde su vyznacene pravidelne ockovania este nieco?

Niekde je napisane, ze pet passport je jediny vyzadovany doklad,
niekde je zas napisane ze je nutne predlozit potvrdenie o dobrom stave psa od okresnej veterinarnej spravy nie starsie ako 3 dni (kto to vykonava? to potvrdenie napisu napr. po anglicky?).
Niekde je zas napisane, ze treba potvrdenie od nejakeho uradu, ze v obci nebol vyskyt besnoty, nie starsie ako 3 dni (kto to vydava?)
0123misa
24.05.10,18:49
no pokial ja viem, tak pas jednoznacne treba aj s cipom, a cipovym cislom, vsetky ockovania mat ok. A este potvrdenie o dobrom stave zvierata, to ti da veterinar len peciatku, za to sa neplati,,,ja som casto cestovala zo psikom do rak, a len toto bolo treba. Teraz napr v rakusku musia mat bojove psy potvrdenie o tom ze su ovladatelne,,,,je to platne od juna asi,,,ine staty neviem ci toto maju,,,top len tak pre zaujimavost,,,ale stym co som predtym napisala, to by malo stacit,, a tu peciatku je najlepsie den pred odchodom,,
alaya1
25.05.10,06:39
Ako je to s dokladmi pre psa pri ceste mimo EU (Chorvatsko)?

Na internete je skutocne na tuto temu napisana cela kopa informacii, problem je ten, ze su casto az moc odlisne.

Je okrem cipovania a pet pasu, kde su vyznacene pravidelne ockovania este nieco?

Niekde je napisane, ze pet passport je jediny vyzadovany doklad,
niekde je zas napisane ze je nutne predlozit potvrdenie o dobrom stave psa od okresnej veterinarnej spravy nie starsie ako 3 dni (kto to vykonava? to potvrdenie napisu napr. po anglicky?).
Niekde je zas napisane, ze treba potvrdenie od nejakeho uradu, ze v obci nebol vyskyt besnoty, nie starsie ako 3 dni (kto to vydava?)
Treba psa mat zacipovaneho a mat modry medzinarodny ockovaci preukaz. tetovanie psa nestaci. Potrebne ockovania v danej krajine vie veterinar su tam aj casove obmedzenia, je lepsie sa s nim poradit skor.
ZuzanaA
25.05.10,06:45
Treba psa mat zacipovaneho a mat modry medzinarodny ockovaci preukaz. tetovanie psa nestaci. Potrebne ockovania v danej krajine vie veterinar su tam aj casove obmedzenia, je lepsie sa s nim poradit skor.
Určite nestačí tetovanie? Môj veterinár mi povedal, že keď má pes čitateľné tetovanie, tak netreba čip iba pas.
Atrey
21.06.10,11:10
Určite nestačí tetovanie? Môj veterinár mi povedal, že keď má pes čitateľné tetovanie, tak netreba čip iba pas.
Ja som si chcela zobrať psíka do UK a musela som mu dávať robiť špeciálne vyšetrenie na besnotu. Veterinár mu zobral krv potom sa to posielalo do laboratória a myslím, že bolo trebať čakať 3 mesiace na to kým sme mohli so psíkom vycestovať. Dostali sme osvedčenie z laboratoria , že psík je v poriadku a veterinár zapísal výsledky z osvedčenia do pasu nášho psíka. Niektoré , krajiny sú veľmi prísne pokiaľ ide o dovoz zvierat . Bolo mi povedané, že ak by psík nemal to vyšetrenie na besnotu, tak by mi ho hneď na letisku vzali do karantény.
lulu74
21.06.10,12:49
v Chorvatsku pobliz Zadaru je mestečko Pakoštane a tam je tzv.polynezska dedinka taky all inclusive areal..s podtitulkom navrat k prirode..a tam môžu aj psíci do 10 kg ..teda menšie rasy a maju tam pre nich pripravenu aj psiu pláž. tu je link www.club-pakostane.hr ,ja tam idem na dva tyzdne..prajem pekne leto.
AlenockaS
22.06.10,04:10
v Chorvatsku pobliz Zadaru je mestečko Pakoštane a tam je tzv.polynezska dedinka taky all inclusive areal..s podtitulkom navrat k prirode..a tam môžu aj psíci do 10 kg ..teda menšie rasy a maju tam pre nich pripravenu aj psiu pláž. tu je link www.club-pakostane.hr (http://www.club-pakostane.hr) ,ja tam idem na dva tyzdne..prajem pekne leto.

mimotemypsíci do 10 kg,to je diskriminácia !
arizona
22.06.10,04:31
Pre tých, korí majú problém so psíkom počas dovolenky, možno pomôže tento link : http://www.hotelufiony.sk/uvod.html :)
alaya1
24.07.12,10:52
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/554963_504374366255217_1379884395_n.jpg

Oprasila som tuto temu pre pripad, ze ma niekto dobre skusenosti s dovolenkou s domacim milacikom a chce info posunit dalej, pripadne niekto potrebuje poradit.

Ja chcem len upozornit na to, aby ludia cestujuci do stredomoria, nezabudali na aplikaciu pripravku proti srdcovym cervom, ktore su velkou hrozbou pre zvierata v tejto oblasti.