mojik
30.01.09,09:19
dobrý deň, dostala som od technickej inšpekcie faktúru za posúdenie strojových zariadení aby sa mohli používať na prevádzke, používame ich už dlho od r. 2000 ako funguje firma, len nám bolo povedané že toto musíme mať spravené od inšpekcie. fa je na čiastku 18 840,- sk, dala som to do nákladov, boli v tom už aj ich cestovné náklady, ale rozpis na stoje nie, len boli teraz auditori a povedali že to mám dať na obstarávacie cenu strojov, teda do odpisov. aký máte názor vy?
mojik
30.01.09,09:04
nevie mi nik poradiť?
casch
31.01.09,22:18
Ja si myslím, že do obstarávacej ceny by to šlo vtedy, ak boli služby poskytnuté pri zaradení do používania. V tvojom prípade poskytnuté služby nezvyšujú cenu majetku, dala by som to tiež do nákladov.
marina8
31.01.09,23:10
dobrý deň, dostala som od technickej inšpekcie faktúru za posúdenie strojových zariadení aby sa mohli používať na prevádzke, používame ich už dlho od r. 2000 ako funguje firma, len nám bolo povedané že toto musíme mať spravené od inšpekcie. fa je na čiastku 18 840,- sk, dala som to do nákladov, boli v tom už aj ich cestovné náklady, ale rozpis na stoje nie, len boli teraz auditori a povedali že to mám dať na obstarávacie cenu strojov, teda do odpisov. aký máte názor vy?


teda zrovna toto mi nepripada ako technicke zhodnotenie strojov, ktore by navysovalo obstaravaciu cenu
a nemalo by byt technicke zhodnotenie vyssie ako 30 tisic?
mojik
02.02.09,08:32
babky moc ďakujem, pomohli ste mi