Kajco.K
30.01.09,09:39
Dobrý deň
Chcel by som sa spýtať, či môžem písomne, alebo len cestou súdu odstúpiť od dohody o zrážkach zo mzdy spísanej u notára, ak som bol k podpisu tejto dohody prinútený pod nátlakom a vyhrážkami zo strany zamestnávateľa, kde môj syn a ja sme boli zamestnaný. Môj syn má určité finančné záväzky voči tejto firme, kde bol zamestnaný a mňa. ako jeho otca prinútili podpísať túto dohodu o zrážkach zo mzdy, ako spoludlžníka i keď ja s jeho pohľadávkou voči tej firme nemám nič spoločné.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.
Chobot
30.01.09,09:40
Dobrý deň
Chcel by som sa spýtať, či môžem písomne, alebo len cestou súdu odstúpiť od dohody o zrážkach zo mzdy spísanej u notára, ak som bol k podpisu tejto dohody prinútený pod nátlakom a vyhrážkami zo strany zamestnávateľa, kde môj syn a ja sme boli zamestnaný. Môj syn má určité finančné záväzky voči tejto firme, kde bol zamestnaný a mňa. ako jeho otca prinútili podpísať túto dohodu o zrážkach zo mzdy, ako spoludlžníka i keď ja s jeho pohľadávkou voči tej firme nemám nič spoločné.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

A ako ťa donútili podpísať tú dohodu? Držali za tebou pištoľ? Alebo sa ti vyhrážali, že ak to nepodpíšeš, tak .... čo?

Veď ty si to nakoniec dobrovoľne podpísal. Mal si jednoznačne domietnuť podpísať dohodu o zrážkach, nech si to vymáhajú od syna.

Neviem si predstaviť, akým spôsobom ťa donútili to podpísať. Ťažko je zaujať nejaké stanovisko, keď nepoznáme podrobnosti, napr. aké podlžnosti má tvoj syn a prečo ich neuhradil. A tebe to nevadí, že tvoj syn má voči firme dlhy? Ja na tvojom mieste by som to uhradil čo najskôr a vyriešil to so synom doma medzi 4 očami.
Joshua01
30.01.09,10:41
Dobrý deň
Chcel by som sa spýtať, či môžem písomne, alebo len cestou súdu odstúpiť od dohody o zrážkach zo mzdy spísanej u notára, ak som bol k podpisu tejto dohody prinútený pod nátlakom a vyhrážkami zo strany zamestnávateľa, kde môj syn a ja sme boli zamestnaný. Môj syn má určité finančné záväzky voči tejto firme, kde bol zamestnaný a mňa. ako jeho otca prinútili podpísať túto dohodu o zrážkach zo mzdy, ako spoludlžníka i keď ja s jeho pohľadávkou voči tej firme nemám nič spoločné.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.
Dôležité sú podrobnosti týkajúce sa podkladu na predmentú dohodu, ako aj to, na na základe akého predpisu dohoda vznika (z dôvodu formálnych znakov). To, či už je spísaná pred notárom alebo nie, je nepodstatné.
V zásade platí, že ak zmluva podpísaná pod učitým nátlakom psychickým alebo fyzickým, je neplatná z dôvodu, že chýba sloboda, resp. danosť vôle.
V prípade, aj účastník uzavrel zmluvu v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok, má právo od zmluvy odstúpiť.
Ale ako píšem, je ťažké sa k tomu vyjadríť, keď nie sú známe podrobnosti. Je tiež pochybné, či v prípade sporu dokážete uniesť dôkazné bremeno, ktoré Vás ex lege zaťažuje.
arizona
30.01.09,11:38
Prečo zakladáš dve témy s rozličnými názvami? :confused:
http://www.porada.sk/t100838-nahrada-skody.html