djohanidesova
30.01.09,10:33
Prosím vás, som riaditeľka ZŠ s MŠ a zároveň triedna učiteľka jednej triedy v neplnoorganizovanej škole a v druhej triede mám triednu učiteľku, druhú p. učiteľku. Robím triednické práce presne ako druhá p. učiteľka, nemám koho iného dať za triednu. Mám nárok na triednictvo? Čítala som v zákone, že riaditelia MŠ majú nárok na triednictvo. Tak ako je to so mnou?
Ďakujem.
legolas
31.01.09,14:40
No, ale je v zákone napísané, že triednictvo môže mať učiteľ aj v dvoch triedach. Tak p. riaditeľka, dajte svojej učiteľke triednictvo aj v tej druhej triede a Vy sa venujte vedeniu školy.
uctokrajan
31.01.09,14:52
Na triednictvo má nárok, ped. pracovník, ktorí vykonáva túto prácu v každej triede a nezáleží na pracovnej pozicii.
martina0203
31.01.09,15:08
Triednictvo majú aj učiteľky v MŠ. Vraj je to niečo nové. V MŠ sú 2 učiteľky na jednu triedu, čiže jedna môže mať triednictvo. Teraz ho mám ja, o rok kolegyňa.
djohanidesova
05.02.09,15:38
Ďakujem za Vaše názory D.:---
djohanidesova
05.02.09,15:42
veľmi rada by som jej to dala , ale má toho veľa a nechcem ju ešte viac zaťažovať, nestíha ani svoju prácu
gabriela2579
11.02.09,11:23
Prosím vás, som riaditeľka ZŠ s MŠ a zároveň triedna učiteľka jednej triedy v neplnoorganizovanej škole a v druhej triede mám triednu učiteľku, druhú p. učiteľku. Robím triednické práce presne ako druhá p. učiteľka, nemám koho iného dať za triednu. Mám nárok na triednictvo? Čítala som v zákone, že riaditelia MŠ majú nárok na triednictvo. Tak ako je to so mnou?
Ďakujem.

V zmysle § 8 ods. 1 vyhlášky 306/2008 o MŠ, riaditeľ školy určí pre každú triedu v MŠ triedneho učiteľa. Riaditeľ môže určiť za triedneho učiteľa jedného učiteľa MŠ aj pre dve alebo viac tried.
A činnosť triedneho učiteľa môže vykonávať aj riaditeľ školy.
legolas
20.02.09,11:22
V zmysle § 8 ods. 1 vyhlášky 306/2008 o MŠ, riaditeľ školy určí pre každú triedu v MŠ triedneho učiteľa. Riaditeľ môže určiť za triedneho učiteľa jedného učiteľa MŠ aj pre dve alebo viac tried.
A činnosť triedneho učiteľa môže vykonávať aj riaditeľ školy.

Prajem dobrý deň, prekvapili ste ma s tým riaditeľom a viete prečo? lebo taký riaditeľ nemyslí na svojich učiteľov, myslím tým na príplatok za triednictvo, ale le na seba, je mu stále málo.
gabriela2579
23.02.09,17:51
Prajem dobrý deň, prekvapili ste ma s tým riaditeľom a viete prečo? lebo taký riaditeľ nemyslí na svojich učiteľov, myslím tým na príplatok za triednictvo, ale le na seba, je mu stále málo.

V zmysle § 8 ods. 1 vyhlášky 306/2008 o MŠ, riaditeľ školy určí pre každú triedu v MŠ triedneho učiteľa. Riaditeľ môže určiť za triedneho učiteľa jedného učiteľa MŠ aj pre dve alebo viac tried.
A činnosť triedneho učiteľa môže vykonávať aj riaditeľ školy.

Nie som ani učiteľ ani riaditeľ, toto je "porada", kde sa snažím nielen ja, ale aj ostatní poradiť v rámci mojich osobných možností.
Takže to, čo je vyššie uvedené môže ale nemusí tak byť. Máte 2 možnosti, ale isté je, že v zmysle vyhlášky to jednoducho niekto MUSÍ mať vyplatené a ten niekto reálne MUSÍ byť triednym učiteľom. To znamená, že ak to je "obyčajný" učiteľ a nie zrovna riaditeľka, tak to MUSÍ mať aj na papieri.