Zuziana
12.06.05,18:30
Zdravím všetkych technicky zdatných poraďákov.

Čo sa mohlo stať s mojou tačiarňou? HP 1110 - farebná. Tlačila som kurzový lístok. Vytlač vyliezla taká polovičatá. Čo malo byť čierne od vrchu strany bolo ale ku spodku to redlo. Priemerné kurzy - modrým atramentom boli vytlačené krásne. Myslela som, že tomu došiel atrament. Tak som ho doplnila.
Pri dopĺňaní som zistila, že atramentu tam bolo ešte dosť. Z tlačiva v pdf formáte vytlačí predtlač a to čo má byť doplnené, to tam chýba.
Zuziana
12.06.05,16:34
Je možné, že sa niečo stalo s tou čiernou škatuľkou? Keď som prehodila textový súbor do modrej farby, tak to vyltačilo. Nemáte niekto skúsenosti?

Asi bude treba kúpiť nový kartrige
lenkak
12.06.05,16:51
Asi typuješ správne. Mohla sa minúť len čierna farba.
Zuziana
12.06.05,16:58
Nie Lenka, farba nie je minutá, to som doplnila, asi sa niečo stalo s celou tou škatuľkou.
Dcéra bola nešťastná, že si nemôže vytlačiť anglický ťahák, ktorý si pracne naťukala. Prehodila som jej to na modrú a tam to ide v pohode.
Takže zajtra do mesta a kúpiť novú...
lenkak
12.06.05,17:00
Máš laserovú tlačiareň, číslo mi veľa nehovorí, ale ak je laserová, tak by to mohlo byť s tou škatuľkou.
Zuziana
12.06.05,17:04
Atramentová ale bude to tiež tá škatuľka.
lenkak
12.06.05,17:11
Ešte záleží či máš dve krabičky na atrament. Zvykne byť jedna samotná čierna, druhá farebná, ale pri starších atramentových tlačiarňach je iba jedna tá krabička a vtedy sú v nej zmiešané všetky farby a mohla Ti priamo dojsť tá čierna.
Majopa
13.06.05,07:27
Pozres som na www.hp.com (http://www.hp.com) a do tlačiarne 1110 idú dve náplne. Čierna a farebná, čiže dve krabičky. Na týchto krabičkách sú zo spodu trysky-tlačové hlavy cez ktoré strieka atrament. Ak doplníš atrament nie najlepšej kvality, buď vyteká alebo upchá trysky. Nemám skúsenosti s doplňaním, kupujem nové.

Treba si uvedomiť, že trysky majú určitú životnosť - nedá sa atrament doplňať do nekonečna. Ja typujem, že znesú tak 3-4 naplnenia maximálne.

Ak chcete ušetriť, dajte ich naplniť firme, ktorá to robí profesionálne. Odovzdáte prázny a hneď vám dajú iný. Prázdnu krabičku treba naplniť čo najskôr, ak Vám bude stáť v skrini 3 mesiace, môžete ju zahodiť.
Zuziana
13.06.05,15:32
Atrament som dopĺňala. Dnes som bola vo firme, kde predávajú a plnia. Povedala slečinka, že ak to nepotrebujem súrne, nech ich prinesiem obidve tie škatuľky, že ich odskúšajú. A keď nebude fungovať kúpim novú.

Už som to bola aj vyzdvihnúť. Nefungovalo. A kúpila som nový toner. FUNGUJE
Donda
16.01.07,16:55
Mám tlačiareň Canon BJC-2100. V poslednej dobe mi čudne tlačila zostavy a nakoniec-včera si už ani neškrtla. Vôbec nereaguje, ani keď zdvihnem kryt, kde sa menia kazety. Mykala som káblami, kontrolovala som, či sú tam kde majú byť a nič. Neviete mi poradiť, čo s ňou môže byť?Dať ju do opravy, či vyhodiť?!
bepo
16.01.07,17:13
Cena za servis je okolo 800 Sk/ hod takže pod 1000 Sk za opravu sa nedostaneš,porovnaj si koľko stojí nová tlačiareň ale opravy sa pri malých lacných tlačiarňach neoplatia
Marianna01
16.01.07,17:28
Treba skúsiť priebežne čistiť na atramentkách aj trysky. Jemnučkou servítkou jemne pretierať, kým sa nanesená vrstva farby nevyčistí. Robí sa tam vždy, keď nedáte do tlačiarne originál náplň.
Donda
16.01.07,18:12
Trysky som kde-tu vyčistila. Lenže tlačiareň je momentálne úplne bez pohybu, bez akýchkoľvek reakcií...
DON
17.01.07,11:16
ta vidite mozno aj to
Maňuša
18.01.07,13:41
Poraďte mi,čo mám urobiť - mám Lexmarku atramentovu a keď cez ňu skenujem text stále mi nahadzuje preskenovaný text v češtine,nedarí sa mi nastaviť slovenčinu.ďakujem.