zmurka
30.01.09,12:43
Ahojte,

chcela by som sa opytat, coho sa vyvarovat ked chceme polozit novu laminatovu podlahu na povodne parkety, ktore sice boli rekonstruovane (brusene a lakovane), ale su medzi nimi sem tam medzery a celkovo sa nam az tak nepacia.
Coho by sme sa mali vyvaroat. Ma niekto skusenosti?
Dakujem
lubica_02
30.01.09,12:17
ak nie sú parkety povolené - nepráskajú, položí sa podložka a nemal by bať problém .
zmurka
30.01.09,12:32
A ak by sa ansli nejake povolene miesta, potom co s tym. Da sa to nejak osterit?
zsolt69
30.01.09,12:53
Ja som vybral po jednom, očistil a znova položil. Osobne by som nedal plávajúcu podlahu - drevo je teplejšie.
zmurka
30.01.09,13:06
Ja som vybral po jednom, očistil a znova položil. Osobne by som nedal plávajúcu podlahu - drevo je teplejšie.
toto presne urobili predchadzajuci majitelia pred 6 rokmi. Uprimne povedane, mne sa taketo aprkety az tak nepacia. Vsetci sice tvrdia, ze su lepsie ako laminaty, ale su medzi nimy medzery a nevyzera to na pohlad tak pekne. Rozmyslali sme ze ich dame znova prebrusit a nalakovat, ale ked som pozerala ceny za m2 tak ma vyjdu rovnako nove laminaty.
lubica_02
30.01.09,13:30
u nas je brusenie, lakovanie a presparovanie drahšie ako nové laminátové parkety, ja bysom uvolnené, keďže už ich nebudem používať a nebolo by ich už vidieť pre istotu pripevnila priskrutkovaním do podlahy a nemajú šancu sa povoliť.
Mária27
30.01.09,13:59
Mne keď brúsili a lakovali parkety, pekne zapracovali aj medzery tak, že nezistíš, kde boli. Na jednom mieste sa mi parkety aj hýbali, to tiež opravili.
Predtým som mala inú firmu v inej izbe a tam medzery zostali. Asi to treba vopred konzultovať.
Lamináty má dcéra, ale parketám sa nevyrovnajú.
zmurka
30.01.09,14:05
Mne keď brúsili a lakovali parkety, pekne zapracovali aj medzery tak, že nezistíš, kde boli. Na jednom mieste sa mi parkety aj hýbali, to tiež opravili.
Predtým som mala inú firmu v inej izbe a tam medzery zostali. Asi to treba vopred konzultovať.
Lamináty má dcéra, ale parketám sa nevyrovnajú.
A kolko ta to vyslo na m2?
Mária27
30.01.09,14:16
Každá izba stála okolo 10 tisíc, ale bolo to dávnejšie a už to ani neviem presne.
zmurka
30.01.09,15:28
Každá izba stála okolo 10 tisíc, ale bolo to dávnejšie a už to ani neviem presne.
No ved prave 10 tis. je pre mna vela, za to si dam radsej lamitanovu podlahu podla odtiena, ktory sa mi paci.
Aj ked verim, ze povodna pdolaha je lepsia, mne sa to proste vizualne az tak nepaci.
A ved, ked necham povodnu podlahu pod laminatmi, mozem sa k nej kedykolvek vratit, ci nie?
zsolt69
02.02.09,14:31
toto presne urobili predchadzajuci majitelia pred 6 rokmi. Uprimne povedane, mne sa taketo aprkety az tak nepacia. Vsetci sice tvrdia, ze su lepsie ako laminaty, ale su medzi nimy medzery a nevyzera to na pohlad tak pekne. Rozmyslali sme ze ich dame znova prebrusit a nalakovat, ale ked som pozerala ceny za m2 tak ma vyjdu rovnako nove laminaty.

Pred rekonštrukciou podlahy som mal parkety uložené do " stromčeka " a potom sme poukladali ako keby bola plávajúca.Nemám tam žiadné medzeri lebo sa to napasovalo do seba. To je môj názor a skúsenosť.
zmurka
02.02.09,14:39
to je zaujimavy napad. Ved my asi naprv vyskusame tie laminatove a k tym povodnym sa budeme moct kedykolvek vratit.
Pekny den