zmurka
30.01.09,13:39
Ahojte, vie mi niekto poradit. dostala som navrh kupnej zmluvy, kde sa pise toto:

Predávajúci vyhlasujú, že ku dňu podpisu tejto zmluvy, na Predmete zmluvy neviaznu žiadne ťarchy ani vecné bremená s výnimkou zákonného záložného práva v zmysle § 15, ods. 1, Zák. 182/93 Zb. v prospech spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov Šalgotarjánska 12 a práva zodpovedajúceho vecnému bremenu spočívajúceho v práve stavby na parcele číslo 1497 podľa § 23 ods. 5 zákona č. 182/93 Z.z. v znení neskorších predpisov.

Som z toho zmatena, pretoze v zmluve o buducej zmluve sa spominalo, ze na byte nie su ziadne tarchy ani bremena. Je to v poradku, pozrela som ten paragraf v zakone ale velmo mi to nic nehovorilo. Byva zyvkom v zmluvach aj to vecne bremeno na pozemku na ktorom stoji dom? Akceptuje toto banka, ci kataster. Co to pre mna znamena?

Tiez v zmluve mame pristupit k zmluve o spolocenstve vlastnikov bytov, ale myslim si, ze ked k nej pristupujem mala by som ju aspon vidiet.

Za rady dakujem
kori
30.01.09,13:19
pravdepodobne na pozemku na ktorom stoji bytovy dom a ktoreho sa stanete podielovym spoluvlastnikom je ina stavba (vacsinou to byva stavba verejneho zaujmu-elektricka rozvodna skrina...) banka toto akceptuje.
Chobot
30.01.09,13:38
Ahojte, vie mi niekto poradit. dostala som navrh kupnej zmluvy, kde sa pise toto:

Predávajúci vyhlasujú, že ku dňu podpisu tejto zmluvy, na Predmete zmluvy neviaznu žiadne ťarchy ani vecné bremená s výnimkou zákonného záložného práva v zmysle § 15, ods. 1, Zák. 182/93 Zb. v prospech spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov Šalgotarjánska 12 a práva zodpovedajúceho vecnému bremenu spočívajúceho v práve stavby na parcele číslo 1497 podľa § 23 ods. 5 zákona č. 182/93 Z.z. v znení neskorších predpisov.

Som z toho zmatena, pretoze v zmluve o buducej zmluve sa spominalo, ze na byte nie su ziadne tarchy ani bremena. Je to v poradku, pozrela som ten paragraf v zakone ale velmo mi to nic nehovorilo. Byva zyvkom v zmluvach aj to vecne bremeno na pozemku na ktorom stoji dom? Akceptuje toto banka, ci kataster. Co to pre mna znamena?

Tiez v zmluve mame pristupit k zmluve o spolocenstve vlastnikov bytov, ale myslim si, ze ked k nej pristupujem mala by som ju aspon vidiet.

Za rady dakujem

Je to úplne v poriadku. Už som to raz písal niekomu inému, tiež mal tú dilemu:

http://www.porada.sk/t27726-zalozne-pravo-a-vecne-bremeno.html
zmurka
30.01.09,14:08
Dakujem ukludnil si ma.
zmurka
01.02.09,06:55
Este by som sa chela k tej zmluve spytat.

Na konci zmluvy mam uvedene, ze navrh na vklad so katastra bude urobeny najneskor do 3 pracovnych dni od pripisania kupnej ceny za byt.

No ja s tym nesuhlasim, nakolko banka mi tak ci tak povoli cerpanie hypoteky az ked potvrdim, ze bol navrh na vklad urobeny. Alebo sa mylim? Ako to zvykne byvat pri financovani hypotekarnym uverom?
50 tis. sme uz zaplatili v hotovosti ako zalohu
90 tis. chceme este zaplatit v hotovosti
2 mil. chceme dat cez uver

Dik za pomoc
zmurka
01.02.09,06:56
A este ma napdalo, kolko moze stat kontrola uz hotovej kupnej zmluvy na byt u pravnika?
Su nejake cenove rozdiely medzi blavou a inymi mestami?
Viete mi nejakeho dobreho poradit, alebo staci ked to pozrie pravnik v realitke, ideme cez dost znamu Remax.
kori
02.02.09,07:33
Este by som sa chela k tej zmluve spytat.

Na konci zmluvy mam uvedene, ze navrh na vklad so katastra bude urobeny najneskor do 3 pracovnych dni od pripisania kupnej ceny za byt.

No ja s tym nesuhlasim, nakolko banka mi tak ci tak povoli cerpanie hypoteky az ked potvrdim, ze bol navrh na vklad urobeny. Alebo sa mylim? Ako to zvykne byvat pri financovani hypotekarnym uverom?
50 tis. sme uz zaplatili v hotovosti ako zalohu
90 tis. chceme este zaplatit v hotovosti
2 mil. chceme dat cez uver

Dik za pomoc
banku zaujíma najmä záložné právo.Väčšina bánk vyplatí peniaze po začatí konania o záložnom práve.t.j. ešte pred podaním kúpnej zmluvy do katastra.
SandraM
02.02.09,10:54
banku zaujíma najmä záložné právo.Väčšina bánk vyplatí peniaze po začatí konania o záložnom práve.t.j. ešte pred podaním kúpnej zmluvy do katastra.
Pokial beres hypoteku tak ako ja tak pravnik banky tuto zmluvu skontroloval. A vklad do katastra by mal byt hned v den podpisu Ake 3 dni!! Na co chcu cakat.
zmurka
02.02.09,13:36
Dakujem. teiz si myslim, ze by sa to cele malo diat v den podpisu kupnej zmluvy.