tomz
30.01.09,14:00
Zdravím,

mám takýto problém.

Naša firma vlastní budovu. Kúpili sme ju od súkromníka niekedy v 2005.
Od roku 1996 do roku 2002 tu sídlila jedna firma.
V roku 2002 tú firmu súkromník vyhodil, lebo krachovala a neplatila nájom.
Potom v 2005 predal budovu nám.
Ako pozerám, tá firma sa potom ešte 2 krát predala (podľa výpisu z ORSR)...

Akože nám to až tak doteraz nevadilo, že tu má sídlo nejaká firma, mysleli sme si, že už skrachovala a vlastník sa na to vykašlal vymazať ju z obchodného registra (alebo zomrel alebo čo...).

Lenže posledné 4 mesiace začali chodiť rôzne doporučenky na našu adresu(na tú firmu), poštárka to samozrejme hádže nám do schránky lebo nevie kam inam, dokonca nejaké exekúcie, pikoška je že tu už aj bola kriminálka ohľadom nejkých podvodov z maďarska...

Samozrejme, konateľ je nejaký napísaný v ORSR, ale keď sme tam v 2005 volali na tú dedinu na obecný úrad, tak o danom človeku nikdy nepočuli...

Posledný kamienkom bolo, že nedávno došiel list (nechtiac som ho otvoril (bolo v schránke),bo som si nevšimol že nie je adresovaný nám ale na tú danú firmu) a pozerám že faktúra na 65 000 Skk. Osobný odber a platba na faktúru... Ta som hneď volal do tej firmy, čo to vystavila, že nech si dajú pozor a boli veľmi "milo" prekvapení.

Ono, mám z toho blbý pocit, že tu majú sídlo pravdepodobne nejakí podvodníci, čo sa tu už 7 rokov neukázali a rád by som to zmenil.

Vlastníci budovy sme my ako firma (má tu sídlo naša firma aj tá "podvodnícka") . Môžem s tým niečo spraviť?

Ďakujem za prípadne odpovede.

tomz.
tomz
04.02.09,07:34
refresh...

dakujem.
biaaa
04.02.09,07:59
Zavolaj si na ORSR tam ti poradia ako podat ziadost o presetrenie - ako v tvojom pripade ale vravis ze ich nikto nevie najst, asi to bude jedno. Takze ja posuvam.
Zoltán Kovács
04.02.09,08:09
A nedá sa na podnet majiteľa nehnuteľnosti vymazať adresu, keď dotyčná spoločnosť nemá pávny nárok na používanie adresy?
mi_ke
04.02.09,08:52
Odporucam dat podnet na prislusny registrovy sud. Tato spolocnost si urcite neplnila ani zakonne povinnosti, takze by ju sud mal zrusit.
tomz
05.02.09,10:13
Díky moc za odpovede,

Tak som volal na ten okresný súd a jedinná možnosť je dať podnet na okresný súd o zrušenie sidla spoločnosti a ze bude nejaké súdne konanie a keď sa nedostavia ani nič iné, tak zrušia celú spoločnosť. Už vidím kua, ako mi tu prídu na návštevu potom nejakí holohlaví, že akože som im zrušil firmu...
Mne mi úplne stačilo nech im vymažú sídlo spoločnosti a dajú trebárs na adresu konateľa firmy aj keď je nedostupný alebo čo, ale to nie je vraj možné..