antik17
30.01.09,14:07
Dobry den,
prosim o radu ohladom zrusenia al. odvolania rozsudku rozvodu manzelstva.

Ja som navrhovatel rozvodu, ale nebol som o tom presvedceny.
rozviest sa chcela manzelka, ale kedze ja som mal padne dovody na rozvod
dohodol som sa ze zadost podam ja.

A pri pojednavani som hral svoju rolu a neodholal som sa na odvolanie ziadosti.

A bol hned vyhlaseny rozsudok no nevzdali sme sa prava na odvolanie.

Da sa z mojej strany este zrusit rozhodnutie na moju ziadost?

Dakujem ze radu..
Milo
Lianka
30.01.09,13:43
Nie som pravnik, ale na zaklade vlastnych skusenosti a samostudia prava uvadzam nasledovne: Ak ste sa nevzdali prava na odvolanie, rozsudok bude vydany a obom stranam doruceny. V zavere rozsudku bude uvedena doba, dokedy je mozne sa odvolat. V pripade, ze ani jedna strana nepoda v uvedenej lehote odvolanie, rozsudok nadobudne pravoplanost.
svetlik
30.01.09,13:52
Pokial vezmes spat navrh na zacatie konania do praovplatnosti rozsudku, sud uz vydany rozsduok zrusi samostatnym uznesením a konanie zastavi. Navrhom mozno disponovat az do skoncenia veci, t.j. do pravoplatneho ukonecnia konania.
antik17
02.02.09,15:30
Zdravim,
No rozsudok nadobudne pravoplatnost do 15 dni od dorucenia pokial sa nik neodvola.
Co u vas zname na vziat spat navrh .?
Predpokladam ze napisat nejake odvolanie ziadosti na rozvod.
Asi bude dolezita formulacia odvolania myslim.
Vdaka
Mária27
02.02.09,19:44
Občiansky súdny poriadok

§ 208
Ak je návrh na začatie konania vzatý späť, keď už rozhodol súd prvého stupňa, ale jeho rozhodnutie nie je dosiaľ právoplatné, odvolací súd rozhodne o pripustení späťvzatia. Súd späťvzatie nepripustí, ak druhý účastník s tým nesúhlasí. Ak späťvzatie pripustí, odvolací súd zruší rozhodnutie súdu prvého stupňa a
konanie zastaví.
antik17
03.02.09,08:59
Občiansky súdny poriadok

§ 208
Ak je návrh na začatie konania vzatý späť, keď už rozhodol súd prvého stupňa, ale jeho rozhodnutie nie je dosiaľ právoplatné, odvolací súd rozhodne o pripustení späťvzatia. Súd späťvzatie nepripustí, ak druhý účastník s tým nesúhlasí. Ak späťvzatie pripustí, odvolací súd zruší rozhodnutie súdu prvého stupňa a
konanie zastaví.

Dakujem pani Maria,
hmm tak to mozem urobit len ako posledny ustretovy krok pre pokoj duse:-)