saevelyn
30.01.09,14:54
ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj zamestnávateľ mi dal možnosť, že mi prenajme firemné vozidlo za nejakú symbolickú cenu :), pretože mi povedal, že nechce odo mňa aby som mu presne každý mesiac preukazovala kde všade som bola a koľko km som prejazdila a dávala mu za to peniaze. To znamená, že by som s ním narábala ako s vlastným - čiže by som tankovala a taktiež znášala výdavky za všetky prípadné opravy a podobne. Lenže nechce ho v TP prepisovať z firmy na seba, ale ani platiť daň z mot. vozidiel a ani poistenie PZP a HP (čo je jasné, to by som si platila ja). Neviem či je možné urobiť nájomnú zmluvu ktorou by mi firma vozidlo prenajala ako súkr. osobe s tým, že firma by si neuplatňovala žiadne výdavky a ani spomínanú daň?
ďakujem veľmi pekne za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa.
Johanka
30.01.09,16:57
A prečo To ho za nejakú symbolickú cenu rovno nepredá ?
saevelyn
02.02.09,06:20
Aj mňa to napadlo.. ale myslím že preto, že je až príliš veľký špekulant.. ešte len zvažujem jeho ponuku a neviem či na to jeho špekulovanie je vôbec nejaké riešenie.. ani neplatiť dane a určite ani nezdaňovať príjem. Lenže keby mi to prenajal cez firmu, tak aj tak musí zdaniť príjem, či nie?