zmurka
30.01.09,16:57
Ahojte,

poradte mi prosim ako zistit, kolko budem platit za byt. Dostala som od majitelov rozpis zalohovych paltieb, ktore sa platia v baraku na nas pocet osob (budeme dvaja). No ten zalohovy rozpis obsahuje:
teplo na kurenie
teplo na ohrev vody
vodne a stocne tepla voda
vodne a stocne studena voda
dazdova voda
domovnik
poistenie stavby
vytahy
elektrina spolocne priestory
fond oprav
meracia technika
poplatok za spravu.

Dokopy je to 4200 Sk na 3 izb byt (75m2) a 2 osoby v nom. Co sa este plati okrem toho, a kolko to cca moze byt?
Viem, ze sa este palti za elektrinu a plyn. Len neviem ci este navyse aj za vodu, alebo sa za vodu povazuje to vodne stocne. Kazda rada dobra.
Dakujem
veronikasad
30.01.09,16:05
Ahojte,

poradte mi prosim ako zistit, kolko budem platit za byt. Dostala som od majitelov rozpis zalohovych paltieb, ktore sa platia v baraku na nas pocet osob (budeme dvaja). No ten zalohovy rozpis obsahuje:
teplo na kurenie
teplo na ohrev vody
vodne a stocne tepla voda
vodne a stocne studena voda
dazdova voda
domovnik
poistenie stavby
vytahy
elektrina spolocne priestory
fond oprav
meracia technika
poplatok za spravu.

Dokopy je to 4200 Sk na 3 izb byt (75m2) a 2 osoby v nom. Co sa este plati okrem toho, a kolko to cca moze byt?
Viem, ze sa este palti za elektrinu a plyn. Len neviem ci este navyse aj za vodu, alebo sa za vodu povazuje to vodne stocne. Kazda rada dobra.
Dakujem
teplo, vodné+stočné sa platí len zálohove, po skončení vykurovacieho obdobia príde vyúčtovacia faktúra. Môže byť preplatok, ale aj vysoký nedoplatok.

V inkase okrem plynu a elektriny počítaj s koncesionárskym poplatkom /za radio a TV/, a poplatkom za káblovú televíziu.
Z mestského úradu dostaneš výmer na daň z nehnutelnosti a poplatok za kom. odpad.
Nezabudli ste podať na MsU Daňové priznanie na daň z nehnutelnosti ?
ivka70
30.01.09,16:06
za vodu uz navyse neplatis nic, jedine ak by ste mali velku spotrebu, tak pri rocnom zuctovani doplaca

a okrem plynu, elektriky este koncesionarske poplatky /vybavuje sa na poste/

a to je vsetko
zmurka
30.01.09,19:00
Dakujem krasne za info. Kolko sa zvykne platit poplatok za smeti? Plati sa to mesacne?
Dan sme neplatili, lebo byt este nie je nas, len ho ideme kupit.
A kolko sa moze cca pohybovat ta elektrika + plyn+koncesionarske poplatky?
svojar
31.01.09,05:57
Poplatok za smeti určuje mesto na osobu a deň. Všade je to inak. Musíš uviesť skade si a možno ti niekto odpovie konkrétne. Taktiež je ťažké odpovedať na to koľko budeš platiť za plyn a elektrinu. je to vysoko individuálne podľa spotreby. Či budeš variť, veľa pozerať telku. mať zapnutý PC, chladnička, mraznička atď.
zmurka
31.01.09,06:42
Poplatok za smeti určuje mesto na osobu a deň. Všade je to inak. Musíš uviesť skade si a možno ti niekto odpovie konkrétne. Taktiež je ťažké odpovedať na to koľko budeš platiť za plyn a elektrinu. je to vysoko individuálne podľa spotreby. Či budeš variť, veľa pozerať telku. mať zapnutý PC, chladnička, mraznička atď.
Som z Banskej Bystrice. Plati sa ten poplatok za smeti len raz za rok, ci kazdy mesiac?
Je mi jasne, ze spotreba elektriky a plynu je individualna. Mna to zaujima len tak priblizne. Pri 3 izbovej beznej domacnosti s 2 osobami, ktore varia najma cez vikend a ako kazdy iny, maju chladnicku, telku, pracku...
ivka70
31.01.09,06:52
Plyn pri vareni hlavne cez vikend nas stoji cca. 100 Sk/mesacne

A elektrina ....predpokladam, ze dvaja by ste sa mohli zmestit do 700-800 Sk mesacne /ak budete setrit, aj menej, ak plytvat, aj via

A poplatky za smeti sa plati az odvtedy, ked budete mat v byte trvale bydlisko

Platia sa 1x rocne, ale splatky sa daju rozlozit na stvrtrocne.
V BB by to nemalo byt viac ako 1000 Sk/rocne na osobu
zmurka
31.01.09,07:07
Dakujem presne toto som potrebovala.
feron
31.01.09,19:31
POPLATOK ZA KOMUNÁLNE ODPADY – FYZICKÉ OSOBY

Mesto Banská Bystrica vyberá poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na základe zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znp. a Všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady č. 21/2008.


ROČNÁ SADZBA DANE:
• poplatok za osobu a kalendárny deň je 0,058 eura (za rok 21,17 eur)
• poplatok za nehnuteľnosť, ak vlastník nehnuteľnosti nemá na území mesta trvalý a prechodný pobyt je za osobu a kalendárny deň 0,058 eura (za rok 21,17 eur)

Formuláre a tlačivá:

Ohlasovacia povinnosť vzniku poplatkovej (daňovej) povinnosti – do 30 dní odo dňa trvalého pobytu alebo odo dňa prechodného pobytu alebo odo dňa oprávnenia užívať nehnuteľnosť (vznik vlastníckeho vzťahu) alebo užíva (nájomný a podobný vzťah) nehnuteľnosť na území mesta
http://www.banskabystrica.sk/?id_menu=41058&firmy_slovenska_flag=0
zmurka
01.02.09,05:53
POPLATOK ZA KOMUNÁLNE ODPADY – FYZICKÉ OSOBY

Mesto Banská Bystrica vyberá poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na základe zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znp. a Všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady č. 21/2008.


ROČNÁ SADZBA DANE:
• poplatok za osobu a kalendárny deň je 0,058 eura (za rok 21,17 eur)
• poplatok za nehnuteľnosť, ak vlastník nehnuteľnosti nemá na území mesta trvalý a prechodný pobyt je za osobu a kalendárny deň 0,058 eura (za rok 21,17 eur)

Formuláre a tlačivá:

Ohlasovacia povinnosť vzniku poplatkovej (daňovej) povinnosti – do 30 dní odo dňa trvalého pobytu alebo odo dňa prechodného pobytu alebo odo dňa oprávnenia užívať nehnuteľnosť (vznik vlastníckeho vzťahu) alebo užíva (nájomný a podobný vzťah) nehnuteľnosť na území mesta
http://www.banskabystrica.sk/?id_menu=41058&firmy_slovenska_flag=0
Dakujem. Ja v podstate v meste trvaly pobyt mam u rodicov. Takze ten druhy poplatok by sa ma nemal tykat.
Tie smeti rozmyslam, zatial to platia rodicia na mojom trvalom bydlisku.
Ked sa ho rozhodnem prehlasit budem musiet zacat platit ja.