janaGT
07.07.04,10:25
Viete mi niekto poradiť nejaký účinný spôsob k vyriešeniu nasledovného problému?
Naša firma poskytla začiatkom júna istej firme / všetko v tuzemsku / dosť vysokú zálohu, z ktorej DPH predstavuje približne 300 000 Sk. Do dnešného dňa mi firma, ktorá od nás zálohu prijala, nevystavila faktúru, na základe ktorej by som si mohla DPH uplatniť. Účtovníčku som upovedomila najskôr ústne, potom aj telefonicky viac krát, že je povinná do 15 dní po prijatí zálohy vystaviť doklad s DPH. Márne. Pomaly ale isto sa mi blíži termín na DPH, nakoľko sme Q plátcovia, a po doklade ani chýru. Už som z toho normálne zúfalá. Ďakujem za všetky rady.
McMarti
07.07.04,08:35
Urob výzvu pisomne s tým, že nahlasiš porušenie zákona o DPH.Upovedomenie ústne a telefonicky nič neznamenajú.
janaGT
07.07.04,08:50
Urob výzvu pisomne s tým, že nahlasiš porušenie zákona o DPH.Upovedomenie ústne a telefonicky nič neznamenajú.
Je mi jasné, že nemám žiadny dôkaz o ústnom a telef. upovedomení, ale myslela som, že s normálnymi ľudmi sa dá aj normálne dohodnúť. Ale vidím že opak je pravdou. Skúsim to s tou písomnou výzvou. A potom sa uvidí. Vďaka za radu.
Gabika
07.07.04,09:45
Súhlasím s McMati, aby si ju vyzvala písomne a v prípade, že nebude reagovať podať sťažnosť na príslušnom DÚ na porušenie zákona o DPH.
:p Gabika
Hanka
07.07.04,10:08
Skus dotycnej este zavolat a povedat jej, ze ked fa urychlene nedostanes, tak pises na DU. Viem, ze to vyzera ako vyhrazanie, ale s kym sa neda v ramci slusnosti, s tym sa asi musi takto.
janaGT
22.07.05,07:35
Zasa sa mi stal takýto prípad, po písomnom urgovaní dnes prišla fa faxom.
V akom zákone sa hovorí o tom, že musím dostať originál faktúry?
Dôvod: DPH zahrniem do DP za 3.q. a bojím sa, že mi odberateľ nedoručí v blízkej budúcnosti originál fa.