pasuliatko
30.01.09,20:26
Ahojte, aj Vás trápi praskanie v kĺboch? Ak áno ako to riešite? Aké kĺby Vám pukajú? Alebo to robíte schválne napr. na prstoch? :rolleyes:;)
syrik
31.01.09,08:25
Ale,ale Sally :) tuším máme rovnaké problémy..ja som to už niekde tu na porade spomínala,že si pripadám ako zo starého železa :D Keď cvičím,keď si čupnem alebo keď v noci idem na WC,počas chôdze,to je strašné...keď počuješ svoje kosti praskať...:--- vraj to môže mať vážne dôsledky,ale nejako to radšej neriešim...snažím sa cvičiť pravidelne, jem veľa vápnika a tak...už som si na to zvykla...no poviem Ti,v takom kostole,je to smiešne...starej babke tak nepukajú :eek:
ivka70
31.01.09,08:58
Praskanie klbov moze suvisiet s nedostatkom maziva.

Pomaha konzumacia zelatiny, ak je to tento pripad /da sa kupit aj v tobolkach v lekarni/

Ale mne praskaju klby od malicka a ortoped tvrdi, ze podla vsetkych vysetreni a snimkov mam mazivo v poriadku.
Takze priciny mozu byt aj uplne ine
BmajkaB
31.01.09,09:36
Ahojte
Mala som, vlastne stále mám rovnaký problém...
Najviac mi pukalo pravé rameno. Príčina? Plytká kĺbová jamka. A keďže kĺb do nej nezapadol tak ako mal, tým pádom za opotrebovalo väzivo. Rameno sa mi pravidelne vykĺbovalo... Čiastočne to napravila operácia. Mám plastiku kĺbového púzdra. Keďže mi to doktori v istej nemenovanej nemocnici dosť zanedbali...
Našťastie, natrafila som zhodou náhod na jedného super doktora v meste kde som študovala (keď som už mala ruku permanentne vykĺbenú stále)... Operácia, 2apol mesiaca ortéza, ďalšie 3apol ruka v kľude... Nie je to sranda. Od operácie prešlo 9rokov.. obmedzený pohyb v kĺbe doteraz. A samozrejme, treba sa šanovať, čo je takmer nemožné, keďže som praváčka a jedná sa o pravú ruku :-).
Čo som tým všetkým chcela povedať? Radšej včasné vyšetrenie, možno nejaké jednoduché opatrenie ako niečo zanedbať. Hoci ja som bola aj na vyšetrení a asi 6rokov mi tvrdila moja lekárka (snáď si myslela, že simulujem, aby som nemusela do školy), že je to len bolesť v svale, čo na tom, že puká kĺb...:-(
Tak asi toľko moja skúsenosť...:-(
pasuliatko
31.01.09,15:55
mne to praská odmalička, obe kolená ale hrozne, ked som bola na ASK kolena mi do neho naliali tekutinu a ukludnilo sa mi to ale to druhé stale, pri každom pohybe počuť puknutie a hlavne to cítim, tiež si pukám prsty :) ale tie kolená sú najhoršie, tiež poznáte ten pocit ked cítite,že ano chce to puknúť ale nie?thaky mam ja v kolene už od 21.11.2008 som si ho nepukla :D nemôžem :(
pasuliatko
31.01.09,15:56
pasuliatko
31.01.09,15:58
Ahojte
Mala som, vlastne stále mám rovnaký problém...
Najviac mi pukalo pravé rameno. Príčina? Plytká kĺbová jamka. A keďže kĺb do nej nezapadol tak ako mal, tým pádom za opotrebovalo väzivo. Rameno sa mi pravidelne vykĺbovalo... Čiastočne to napravila operácia. Mám plastiku kĺbového púzdra. Keďže mi to doktori v istej nemenovanej nemocnici dosť zanedbali...
Našťastie, natrafila som zhodou náhod na jedného super doktora v meste kde som študovala (keď som už mala ruku permanentne vykĺbenú stále)... Operácia, 2apol mesiaca ortéza, ďalšie 3apol ruka v kľude... Nie je to sranda. Od operácie prešlo 9rokov.. obmedzený pohyb v kĺbe doteraz. A samozrejme, treba sa šanovať, čo je takmer nemožné, keďže som praváčka a jedná sa o pravú ruku :-).
Čo som tým všetkým chcela povedať? Radšej včasné vyšetrenie, možno nejaké jednoduché opatrenie ako niečo zanedbať. Hoci ja som bola aj na vyšetrení a asi 6rokov mi tvrdila moja lekárka (snáď si myslela, že simulujem, aby som nemusela do školy), že je to len bolesť v svale, čo na tom, že puká kĺb...:-(
Tak asi toľko moja skúsenosť...:-(

mám podobnú doktorku, ktorá mi tvrdila,že kolená ma bolia preto,že rastiem...ale ked ma to už bolelo 7 rokov a vymenila som 6 ortopédov zistili,že musím na operáciu s tým kolenom... a onedlho aj s druhým :D čiže doktorov treba brať s rezervou;) a hlavne v dnešnej dobe sa nenehať odbyť:cool:
BmajkaB
01.02.09,16:37
Žiaľ je to tak :(
pasuliatko
01.02.09,19:31
Žiaľ je to tak :(

ano ja viem :( ale čo narobíme:confused:
OKAA
10.02.09,07:50
Aj mne puká na nohe pravé koleno,na ruke pravý laket!Ešte som s tým nikde nebola,mám to už asi aj 25 rokov.:confused:Tiež si pukám prsty na rukách-aj na nohách:cool:ale,to už je zlozvyk.....
gabriska
11.02.09,20:23
Mne casto pukalo v bedr. klboch...presne poznam ten pocit, akoby chcelo uz-uz puknut a neda sa...dlho so tomu neprikladala nejaky vyznam, pokial ma to nebolelo, moc som sa tym nezaoberala...za posl. 2 roky to ale nabralo rychly spad...po 2. tehotenstve som zistila, ze mam artrozu bedr. klbov, okrem ineho...a to praskanie sposobuje opotrebovana chrupavka, ktr. je stencena, menej vyzivovana, neplni svoju funkciu tak ako by mala, teda nechrani klb, odiera sa a to je presne to pukanie... mimochodom mam tu zaloz. aj temu...urcite by som to nepodcenovala...ziadne hoci preventivne vysetrenie nie je zbytocne...
BETYS
14.02.09,15:09
Je potrebné užívať ionizované kalcium z čínskej medicíny.
pasuliatko
14.02.09,16:36
Je potrebné užívať ionizované kalcium z čínskej medicíny. Pre podrobnejšie informácie volajte 0905 764241

a to je čo za medicínu? :D
wagner
15.02.09,19:41
mimotemy BETYS veď to je reklama ako vyšitá. Nezdá sa Ti že porušuješ etiketu porady?:(:(
Jozef I
15.02.09,20:23
mne pukajú všetky klby ... členky , kolená , bedrové, lakte, ramená... ale jediné čo NIE, sú prsty. A neriešim to zatiaľ nijak, nakoľko neviem ako, ani (okrem zvuku) mi to nespôsobuje problém. :)
filipee
23.05.09,21:51
ja mam problem s praskanim v ramene a tusim je to z fitness a teraz mi to vadi kvoli tomu ze som sa chcel vratit k kickboxu a bojim sa aby som si to este nezhorsil ale neboli to akurat ze citim a pocujem ako to prasti ma niekto skusenost??
Tomek112
16.12.13,16:28
Zdarec ludia ja mam taky problem ze len co sa nscyhnem mi puka v chrbtici a este ked cvicim a zdvihnem nohu a poozim ju nazem mi to tak praskne a stale do okola a tiez aj v ramene viete nieco poradit?