samuelovic
30.01.09,20:59
Mame aut. pračku whirlpool 13mesiacov.
POakzila sa nam a opravar zistil , že treba vymeniť bubon.
Problem je v tom , že napriek tomu že je vzaruke, material vraj platiť nebudeme ale cestu opravára a za robotu platime my.
Je to pravda?
duves
30.01.09,20:34
V zarucnom liste sa čo píše?
Excise Duty
30.01.09,20:58
Mame aut. pračku whirlpool 13mesiacov.
POakzila sa nam a opravar zistil , že treba vymeniť bubon.
Problem je v tom , že napriek tomu že je vzaruke, material vraj platiť nebudeme ale cestu opravára a za robotu platime my.
Je to pravda?
Pozri § 619 až 627 Občianskeho zákonníka.
arizona
31.01.09,08:45
Ja som pred pár dňami doriešila polročné "patálie" so servisákom z Whirpoolu,ktorý ma neustále presviedčal , že nová práčka musí tiecť,že je to normálne...(natečené pod práčkou pri každom praní):confused:. Tiež sa nám vyhrážal, že budeme platiť ďaľšie opravy a cesty mechanika.
Tak som si cez net našla iného W.servisáka, ktorý problém vyriešil pri prvej návšteve a len krútil hlavou nad počínaním predošlého, vraj nás zle informoval a zavádzal.

Skús si nájsť iného vo vašom regióne ,nech Ti aj on povie svoj názor,alebo sa informuj priamo v predajni.

Ja by som trvala na bezplatnej oprave, tzn.že by som neplatila ani cestu mechanikovi.Veď to tiež spadá do záruky.
duves
04.02.09,19:26
No ja som dnes kupil novu pračku tejto značky. Standartny bezplatny servis je 24 mesiacov na pracu a material. Doprava tam sice nie je spomenuta, ale nikto ma nepresvedci, že platim dopravu. A ak, tak skade, z pezinka, žiliny, alebo bars až z košíc?

samuelovic, vy ste si zakupili 8 rocny program záruky Infinity?
http://www.whirlpool.sk/program_infiniti (http://www.whirlpool.sk/program_infiniti)
Záručné podmienky kontraktu: 8-ročná záruka na náhradné diely
Zabezpečuje bezplatnú výmenu chybných súčiastok výrobku počas doby platnosti kontraktu. Doba platnosti je 8 rokov od dátumu zakúpenia výrobku. Prácu a cestovné náklady mechanika hradí zákazník.

Podla mna 8 ročný program záruky nie je výhodný!
Stačí 5 ročný, pričom je to full servis zadara. No zrejme nachytaju vela zakaznikov na 8 ročný! A pozor nato! Lebo cena práce bude stále rásť!!!
duves
02.04.09,09:14
No takze 1.reklamacia. V nedelu mi zena s hrozou rozprava, že pračka neodstreduje:eek:. Idem sa na to pozriet a naozaj. Praci cyklus neukoncila odstredovanim. V pračke bolo zopar tričiek a zdalo sa mi, akoby mala elektronika nejaky problem povoliť otačky na odstredovanie. Nepomohlo ani opätovne zaradenie iba programu na odstredenie. este vyskusam pracku prazdnu, otačky vybehli na odtredenie.
Zavolal som servis, vcera bol u nas mechanik, pozera servisne cislo, vravi ze sa jedna o novu reviziu programatora. Dava tam iny, pracka s pradlom neodstreduje. Tvrdi mi, že pračka musi byť na odstredenie plna, tj.mať 5 kilo pradla. Argumentujem, že pračka ma dynamicke pridelovanie vody podla množstva pradla a ak tam dam jedno tričko, tak to musi vyprat s minimalnym množstvom vody a aj odstredit.
Postupne sa od opravara dozvedam, že je uplne bežne, že whirllpool-ky nie su riadne testovane a chyby musia nahlasovat opravari. Takto dostava firma až po uvedení na trh info, že vyrobili zmätok, polopračku.
Kedze vymeny jeho programatorov nepomohli, argumentuje, že je možné, že už ma vyrobca uvedeny problem vyriešeny a objedna z fabriky uplne novy programator.
Pokracovanie nabuduce po dodani noveho programatora od vyrobcu. Ak to nepomože, bude vymena komplet pračky.