bui
30.01.09,22:45
Mame ustnu dohodu o poskytovani servisnych sluzieb (v oblasti automatizacie)...teda ked sa nieco pokazi zavolaju a my prideme. Vystavi sa servisny list s popisanim chyby a podpismi oboch stran, a datumom. Vsetky servisne zasahy v danom mesiaci potom naraz vyfakturujeme na konci mesiaca..s tym ze na fakture je datum poskytnutia sluzby posledny den v mesiaci. ja sa len chcem spytat ci je to spravne. Nemame totiz ziadnu zmluvu , ktoru si stale pytam no nie je mozne sa k nej dopracovat. Mozu sa len tak bez zmluvy fakturovat priebezne poskytovane sluzby raz za mesiac? Lebo teraz mam taky pripad ze za januar bol servisny zasah len raz..2.1....a teraz mam pochybnosti ci je to spravne..ci by som nemala fakturovat kazdy servisny zasah zvlast..s tym ze faktura bude vystavena do 15 dni od servisneho zasahu. teda za januar len raz a to do 17.1.....s datumom poskytnutia sluzby 2.1.
dakujem moc za radu.
marjankaj
30.01.09,21:56
Zmluvu môžeš napísať aj ty a pošli ju druhej strane na podpis a podpísanú nech ti pošlú naspäť(alebo osobne si ju prevezmi)
bui
30.01.09,22:05
a musi byt ta zmluva?

v zakone je uvedene
(1) Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca; platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.

my fakturujeme servisny zasah zo dna toho a toho a k tomu dopravne (podla miesta zasahu), servisny zasah zo dna toho a toho , a zase dopravne...takto tolko poloziek faktury kolko mame podpisanych servisnych listov...( za januar len jeden)

Ide o sluzbu rovnakeho druhu. ked je to vykonavane v vzdy v inom podniku?avsak fakturovane vzdy tej istej firme.. Aj ked v zakone je napisane za viac samostatnych dodani tovaru rovnakeho druhu alebo sluzby...(pri sluzbe nie je napisane rovnakeho druhu)..mozno to zle chapem...
evina
30.01.09,22:21
Môj názor je - zmluvu mať nemusíte, a môžete to fakturovať na konci mesiaca presne v zmysle toho čo si citovala.